Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo podobają mi się drewniane żaluzje, zwlaszcza te z drzewa egzotycznego. Zamówiłam sobie na razie do sypialni, do okna balkonowego 180 x 230 i kosztują ... bagatela 750 zł.

Jeżeli się sprawdzą to może też zamówimy do salonu.

Boję się tylko, że będą się kurzyć i kupę czasu spędzę na czyszczeniu żaluzji.

 

A niebieską farbę już dziś kupuję na ścianę.

A jak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiorku za wszystko! Muszę więc sięgnąć po wyższą półkę. Jak na razie najbardziej podobają mi się płytki Porcelanosa, ale nie mają chyba nic w tym odcieniu. Podoba mi się ich prostota a zarazem elegancja. Zdecyduję się chyba na gres od nich, bo mają pięęęękne.

Mam jeszcze inny problem:oboje z mężem zachwyciliśmy się ich glazurą o nazwie Florencja Celeste (trudno mi określić kolor- taki bardzo ciemny morski) i chcielibyśmy wykończyć nim łazienkę chłopców. Wiem, że łazienka mała (4m) to ciemne kolory są źle widziane, ale wymyśliłam, że pierwszy rząd na ścianie od podłogi będzie biały (Oceania Blanco), a reszta ciemna i niewysoka. Da to efekt ściany w powietrzu i doda lekkosci całości. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, jak się chce mieć coś innego to trzega sięgać na wyższą półkę.Nasze rodzime firmy dalej produkują koszmarne marmurki z małymi wyjątkami .Tubądzin wprowadził monokolory i zdaje się Opoczno,ale w bardzo bezpiecznych kolorach.Żadnych szaleństw (fiolety :wink: ).Ja również wybrałam Porcelanosę,bardzo mi się podoba.Na podłogi w części otwartej będzie gres bez fugowy Marmol Nilo Marfil.W łazienkach seria Buckingham + Marmi Marfil.Nie spotkałam się z kolekcją o której piszesz , a wydawało mi się że mam wszystkie katalogi z tej firmy.Ale pomysł z jasnym pasem płytek przy podłodze jest bardzo trafiony.To faktycznie odciąży ścianę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiorku!

Z wielką ciekawością przeczytałam Twoje propozycje aranżacji wnętrz - jestem pod wrażeniem! :D Może i mnie pomożesz...

Razem z narzeczonym urządzamy właśnie nasze poslubne gniazdko ( tzn. pokój kątem u fajnych teściów), ale tradycyjnie mamy problem z kolorystyką. Marzymy o żółtych, ciepłych ścianach ( może lekko wpadajacych w pomarańcz). Nie wiem jednak jaki kolor paneli dobrać do ścian. W pokoju będziemy przerabiać stojące tam juz mebelki - wpadłam na pomysł, żeby okleić ich fronty ( drzwiczki) okleiną o takim samym kolorze jak podłoga. Wnetrza półek i same półki w jaśniejszym. Czy to jest dobry pomysł? Boję się, że taki intensywny kolor scian spowoduje problemy z odpowiednim dobraniem kolorystyki reszty mebli. Nie chciałabym tam zwariować po paru dniach. Może zmniejszyć nasycenie koloru, a dobrać ostrzejsze dodatki. A jesli zostać przy pierwszym kolorze, jakie kolory zastosować, zeby tam nie oszaleć? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem Twój dziennik i mam drobną radę, jasny polerowany gres bodajże 45 na 45 był ostatnio dość mocno reklamowany przez castoramę w cenie ok 56 zł za metr. Wiem że castorama to średnie miejsce na tego typu zakupy ale to jest wyjątkowa sytuacja, zakupili tego hektary i mogli zejść tak mocno z ceną. Nie wiem czy już nie jest za późno, żona też architekt wnętrz, postawiła na swoim i kupilismy 150 m kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata-Wawa

Wielkie dzięki Kasiorku :p

Bardzo nie podobał mi się pomysł wstawek z gresu niepolerowanego na parterze, a dzięku Tobie udało mi się przekonać męża do ich nierobienia. :wink:

A co do piętra, to problerm jest aktualny. Drewno na podłodze odpada: chcemy się wprowadzić, jak tylko ekipy skończą prace. Osoba, która będzie robić podłogi, odradziła nam drewno twierdząc, że podłoże będzie zbyt mokre i drewno się rozejdzie. Zrezygnowaliśmy więc z drewna na piętrze i klatce schodowej. Pomyślałam, że schody wyłożymy granitem dopasowanym kolorystycznie do gresu na parterze, a przedpokój na piętrze wyłożymy terakotą imitującą drewno (widziałam piękne terakoty w TTW Opex). Czy takie rozwiązanie będzie dobre? Jeśli nie, to co proponujesz?

Podoba mi się polski gres (Nowa Gala), płytki 60cm/60cm. Co o nim sądzisz? Cenę ma niemałą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiorku!

 

Chciałbym dołączyć do ogromnego grona osób, które zawdzięczają ci dobrze urządzone wnętrze. Kupiliśmy mieszkanie M3 ok 60m2. No i nasz największy "zgryz" to dobór kolorów. Mamy nieco wyklarowane wizje, ale ciężko to jakoś poukładać. Miesiące polowania po sklepach meblowych i salonach podłóg zaowocowały już raczej 100% wyborem tychże elementów. Jednak zgranie tego w spójną całość to już problem, z którym mam nadzieje, że mi pomożesz.

 

Mamy duży pokój połączony z kuchnią (tą, w której będzie blacha inox na ścianie ;-). To pomieszczenie będzie wyłożone panelami podłogowymi w kolorze ciemny dąb. Meble pokojowe zapowiadają się w kolorze czereśni (też dosyć ciemnym). Styl mebli nowoczesny (zbiorę ci zdjęcia). Do tego 2 sofy też nowoczesne, "kanciate". Obicie jednobarwne, kolor albo niebieski albo bordowy - pierwsza wątpliwość. No i właśnie tu jest problem ścian. Jak to zgrać. Może lepiej niebieski a ściany np. waniliowe? Akurat ten kolor czesto widzimy w połączeniu z czereśnią. A może lepiej bordo na kanapy? Trochę się boimy "ciemnej plamy" meble+podłoga (jutro podeśle ci linka do zeskanowanych próbek). Co o tym myślisz? Ewentualnie gdyby podłoga za ciemna jednak miała być, to może zwykły dąb byłby lepszy (a raczej jego zdjęcie ;-).

 

Gdybyś miała czas na spojrzenie to podeśle ci plan i skany materiałów.

 

Dzieki za radę, następne pytania w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani forumowicze

Najmocniej przepraszam,ale nie dam rady odpowiedzieć na Wasze pytania.Dziś w nocy wyjeżdzam na urlop a tu tyle jeszcze pakowania.

Obiecuję jak tylko dojadę z powrotem szybciutko siądę przed komputerem

A zatem

:D :D :D NIECZYNNE Z POWODU URLOPU DO 6.09.2003 :D :D :D

 

 

 

PS.Joskul, mozika z Jasby strasznie droga (już się wyleczyłam a też chciałam taką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Drogi Kasiorku !

 

Buduję dom w stylu nieco wiejskim:

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=51&usid=1

 

Ponieważ niebawem będziemy urządzać wnętrza, zastanawiamy się nad kolorystyką. Chyba odpowiadałby nam styl tradycyjny (ale bez przesady). Na razie mamy okna i parapety w kolorze orzechu (dość ciemny, idący nieco w kierunku czereśni). Ściany planujemy pomalować na biało.

Drzwi wewnętrzne zamówimy drewniane, też brązowe, choć lepiej chyba w nieco jaśniejszym odcieniu.

Jaka do tego pasuje podłoga? Ze względy na koszty byłyby to raczej panele - podobają nam się jasne, ale chłodne odcienie (klon, wiąz, jesion):

http://www.classen.pl/podlogilaminowane/46350800.htm

http://www.classen.pl/podlogilaminowane/46251100.htm

http://www.classen.pl/podlogilaminowane/48633181.htm

 

Czy mogłabyś doradzić w sprawie taktyki kolorowania wnętrza - jakie odcienie ciemnego brązu dobrze łączą się z jasnymi (podłoga), jakiego koloru meble wypoczynkowe pasowałyby w takim zestawieniu, oraz jaka pasowałaby tutaj kolorystyka kuchni (która łączy się z jadalnią i salonem) ?

 

Z góry dziękuję

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiorku,

 

Parę postów powyżej pytałem cię o kolory ścian w pokoju połączonym z kuchnią. W sumie pytanie w międzyczasie rozciągnęło się także na kolor podłog, jako że rustykalny dąb do nowoczesnego wnętrza, to chyba tak średnio pasuje. Gdybyś miała chwilkę zajrzeć do tego wątku rozwijającego mój temat:

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15015

 

Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, mam nadzieję, że urlop się udał i jedyną jego wadą jest to, że już się skończył :wink: .

Powolutku zbliżamy się do końca budowy i zaczynamy przechodzić do miłego etapu urządzania wnętrz. O ile przemalowanie pokoju rodzi pewne problemy, ale jest w zasięgu, o tyle położenie płytek w łazience jest już bardziej trwałe. No i mamy problem decyzyjny. Jakbyś mogła nam pomóc, bylibyśmy wdzięczni.

Otóż mamy raczej niewielką łazienkę (ok. 4m), raczej bardziej zbliżoną do prostokąta niż kwadratu, drzwi są umieszczone z prawej strony na krótszym boku. Z lewej strony (obok drzwi) jest komin. Naprzeciwko, też na krótkim boku, mniej więcej na środku jest okno, na prawo od niego rura do zrzucania brudów do pralni (pełna wysokość pomieszczenia, rura zaczyna się w górnej łazience) zamaskowana płytą gk, w drugim rogu kabina prysznicowa prostokątna 90X90. Na dłuższym boku między rurą a kominem jest ubikacja. Na drugim, obok kabiny umywalka. To jest rozplanowane i już nie do ruszenia. Problemem jest kolorystyka. Spodobaly nam się płytki w maki http://polcolorit.pl/polemaknew.htm. Tylko te duże, małych dekorków nie chcemy. Wymyśliliśmy sobie, żeby położyć je w kabinie. Ponieważ w sumie wzór ma 50 cm szerokości na dłuższej ścianie będzie trochę wychodził (10cm) poza kabinę, na krótszej myśleliśmy o tym, żeby maki dociągnąć do rury. Resztę płytek na ścianę chcemy po prostu białą. Płytę gk maskującą rurę myślałam, żeby pomalować na biało i przy pomocy szablonu namalować na niej pojedyncze maki, trochę tych maków z szablonu chcemy też wrzucić na ściany (płytki chcemy położyć nie na całej wysokości ścian, reszta ścian i sufit też na biało).

Nie bardzo wiem, czy ścianę kominową pomalować na biało, czy na czerwono, w kolorze maków?

Nie potrafimy się zdecydować na kolor podłogi. Biała nie wchodzi w grę, moja druga połowa stwierdziła, że będzie szpitalnie i on się nie zgadza. Zastanawialiśmy się nad zielonymi płytkami ułożonymi w karo. Tylko jakie: ciemne tak jak łodygi maków (mała łazienka), czy wprowadzić kolejny kolor - jasną zieleń, dobraną jakoś odcieniem do ciemnego zielonego. A może czerwoną w kolorze maków? Jakoś ten czerwony na podłodze mi nie leży, ale może się mylę... Z podłogą mamy jeszcze jeden problem. Ponieważ maki zaczynają się trochę wyżej (mają być w kabinie), myśleliśmy żeby na ścianie położyć pasek z tych samych płytek, co na podłodze i też obudować takim paskiem kabinę. Nie wiemy jak by to się sprawdziło.

Ostatni problem dotyczy umywalki. Chcielibyśmy ją umieścić na blacie. Tylko jaki kolor blatu wybrać? Biały, czerwony, może drewniany brązowy?

Mam nadzieję, że w miarę jasno i zrozumiale to opisałam i że nam coś doradzisz :D

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku witamy na forum po urlopie.

 

Mam dwa krótkie pytanka.

 

Pierwsze jest bardziej związane z ogrodem niż wnętrzem. Nie możemy się zdecydować co do kształtu tarasu w naszym parterowym domu (projekt przesłalem na email). Materiałem na taras będzie prawdopodobnie kostka betonowa, ale taka o różnej wielkości (ładnie symuluje kamień). W/g naszych założeń taras miałby kształt nieregularny, od strony domu obejmowałby salon i spialnię, zwężałby się w stronę ogrodu. Nie wiemy jaki dokładnie nadać mu kształt i czy coś takiego ładnie będzie się komponowało z domem. Naszym zamierzeniem jest urozmaicenie bryłu domu.

 

Drugie pytanie dotyczy łazienki, pomieszczenie 0.9 na projekcie. Chcemy zamontować dwie umywalki na blacie pod ścianą. Czy jest możliwe aby blat nie był na całą szczerokość ściany, tylko kończył się na jakieś 60 cm (albo więcej)przed z każdej strony, tak aby można było tam wstawić takie pionowe szafki? Z czego najlepiej wykonać taki blat (konglomerat, granit ???).

 

Dzięki z góry za odpowiedź, podziwiam Twoją chęć pomagania ludziom.

 

Bedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...