Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:wink: Do Moniki Wilk :wink:

Do żółtych,pomarańczowych ścian (ale niezbyt intensywnych) będzie pasować sosna świerk,modrzew a z ciemniejszych czereśnia,dąb ,teak.Nie musisz malować wszystkich ścian z tą samą intensywnością,możesz je zróżnicować i np jedną ścianę pomalować intensywnym kolorem,a reszta w tym samym odcieniu lecz jaśniejsza.Możesz wykorzystać dodatki z wikliny i kutego metalu .Do tego dużo zielonych roślin i Wasze " gniazdko" naprawdę będzie przytulne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzysia K

Problem z wyborem podłogi jest na prawdę trudny.Do Twoich mebli ja jednak dałabym ciemną podłogę ,ale musisz unikać rustykalnych mazerunków drewna .Szukaj paneli o ciepłym zabarwieniu i to raczej zanajdziesz w egzotycznych .Jeśli Twój wybór padł na sofę w niebieskich odcieniach to proponuję ściany w kolorze bardzo rozbielonego szaro-niebieskiego .Będzie pasować do nowoczesnego charakteru wnętrza .I bardzo ładnie podkreśli kolor drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiorku,

 

Ok. przeniosłam się na to forum z : http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14336

 

mój problem to ta klatka schodowa i półki (ewentualnie stojaki na kwiatki (drążki) z IKEI.

 

Wiesz nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci tego lepiej. W ogóle ciężko to komukolwiek zrozumieć - to trzeba zobaczyć więc postaram się jakoś wyrysować mój problelm.

 

A w związku z tym to bardzo proszę - może ktoś ma (może ty Kasiorku) jakiś prosty w obsłudze probram do aranżacji wnętrz - projektowania wnętrz. Może jakiś link... :roll:

 

Z góry dziękuję - o wiele łatwiej jest projektować w trójwymiarze niż bawić się z linijką, ołówkiem i gumką na papierze.

 

Dzięki za ratunek.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiorku,

ja także postanowiłem skorzystać z Twojej filantropijnej działalności. Mój problem to oświetlenie łazienki, ale po koleji. Remontuję stary dom (część d. szkoły, w rejestrze zabytków, ale niezbyt "zabytkowy"), przeznaczone na łazienkę pomieszczenie złożyłem z dwóch, które łącznie zawierają się w prostokącie ok. 1,8x4,5m. Wejście znajduje się (patrząc od zewnątrz) po prawej stronie jednego z krótszych boków, w narożniku po przekątnej stoi komin, wysunięty do wewnątrz na 0,9m od dłuższej i na 1,1 m od krótszej ściany - tak, że obok niego (a dokładnie vis a vis wejścia) pozostaje nisza (dawne wejście, które od strony korytarza chcę zabudować luskferami - białe, takie mniej przepuszczalne z pęcherzykami powietrza) w której zamontuję prysznic - zamknięta od strony łazienki szklanymi drzwiami. Wracając do wejścia, to prowadzi ono do mniejszego z obu połączonych pomieszczeń (ok. 1x1,8m), zarazem wyższego (2,8m), nakrytego płaskim stropem, dalsza częśc łazienki to jedno z najbardziej zabytkowych wnętrz domu - od mniejszego pomieszczenia oddzielone łukiem odcinkowym na półfilarach i nakryte sklepieniem kolebkowym o wysokości w strzałce (naj. punkcie) ok. 2,4m, a najniższym ok. 1,8m. Na dłuższej ścianie przy kominie jest nisza szer. 1,4m zamknięta od góry odcinkowym łukiem (1,4 m) i głębokości ok. 0,3m - zamierzamy wstawić do niej stelaże podtynkowe (tak aby mimo wszystko pozostała płytszą niszą) dla toalety i bidetu. Na przeciw, przy drugiej dłuższej ścianie ma stanąć wanna, przy krótszej ścianie obok wejścia umywalka. Kolorystykę będą tworzyły białe ściany (malowane) oraz biała glazura (połysk 10x10 cm), którą zamierzamy położyć w kącie umywalkowym, na ścianie przy wannie i oczywiście niszę prysznicową (prócz luksferów od korytarza), nisza toaletowa. Podłoga ma być również biała, całość z szarymi fugami akcentem kolorystycznym będą 2 pasy niebieskich (kobalt) płytek (3x3 cm w dwóch rzędach) - od góry glazury i na połączeniu ściany z podłogą (zarówno na ścianie jak i na podłodze), z tych samych będą wykonane w niszy toaletowej prostokąty szerokości obu muszli - na ścianie przechodzące na podłogę. Ascetyczności ma dopełniać ceramika - umywalka, wanna i muszle Duravit Starck 3. Cieplejszym akcentem będą wykonane z drewna (ciemny, raczej brązowawy aniżeli czerwony odcień) szafka z szufladami pod umywalkę i regał na ręczniki (prostokąty - leżący i stojący, przymocowane do ściany, więc bez nóg, ten drugi na dłuższej ścianie pomiędzy umywalką a toaletą) i obudowa wanny (proste "deski" do samej podłogi). Uff, nie wiem, czy udało mi się to wszystko składnie opisać :oops:

_________ ... ______________________________

...|........|.....|__|regal|.......|....|...|....|..|.komin.........|

...|........|..........|____|.......|(.).|...|(.)|..|...................|

...|umyw|..........................\__/....\__/..|...................|

...|____|..............................................|__________

...|.............................................................|................|

.......................___________________....|....nisza....| luskfery

.......................|.wanna........................|....|..prysznic..|

...................__|...................................|....|.................|

..|_______|....|__________________|__|________|

 

Może "rysunek" trochę uczytelni mój opis

 

Jak już wspomniałem na początku mam problem z oświetleniem - wyobrażam sobie, że nad umwalką będzie wisiało lustro z kinkietami po bokach, natomiast w dalszej przesklepionej części mam znacznie większy problem - marzyły mi się wpuszczone w tynk małe reflektorki (4-5) świecące na kształt "gwiazdek", ale takie można montować w rygipsach, a nie w tynku. Zastanawiałem się także na taką długą "rurą" jarzeniową, ale moja Żona twierdzi, że pomimo całej ascetyczności wyposażenia łazienki, taka rura to byłaby jednak przesada... No i jestem w kropce - oświetlenie musi być natynkowe i nie zabierać dużo miejca, bo łazienka jest niska, no i dopasować się do reszty wyposażenia.

Ciekaw jestem Twoich pomysłów oraz opinii o naszym "projekcie" łazienki

Serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Mam pytanko na temat kolorystyki ścian i jednocześnie podłogi.

 

W kaształcie litery L mam najpierw kuchnię, potem (jakby na rogu tej "elki") jadalnie i nastepnie salon. Chciałbym, aby płynnie przechodziły barwy z jednego do kolejnego pomieszczenia.

 

No i teraz nie ma pojęcia jakie koloery dopasować, jak je wymieszać. Lubię kolor niebieski, i chętnie bym nadala kilka barw na ścianach - ale jakie..? No i wówczas jaki kolor podłogi?

 

i przypomniałao mi się - jakiego koloru (drewna?) pasują mebeli..? Lubie nowoczesność..

 

Z góry dzięki za odpowiedź!!! :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku

Twoja łazienka już mi się bardzo podoba z tymi sklepieniami musi super wyglądać.Jeśli chodzi o oświetlenie ja bym się zastanowiła czy nie dać tylko oświetlenia bocznego ,zrezygnować z górnego.

Szkoda że nie mogę jej zobaczyć ,może uda Ci się zrobić jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ivo

Niebieski kolor ścian może pasować do

- mebli i podłogi o chłodnym odcieniu drewna (jawor,brzoza czy buk nieparzony) .Niebieski wtedy powinien mieć odcienie błękitu w pastelowych ,lekko rozbielonych kolorach.dodatki w odcieniach liliowych będą miłym uzupełnieniem

- mebli i podłogi z drewna o czerwonym zabarwieniu (dąb,czereśnia)

kolor niebieski powinien mieć również pastelowy odcień ale z lekką nutą szrości .Rewelacyjnie kontrastuje z tym

kolorem drewna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

wielkie dzięki za odzew. dysponuję obecnie wyłącznie zdjęciami z okresu "beztynkowego" (po części) mojej łazienki, ale jeśli mogłby takie być to chętnie wyślę Ci je na priva, mam także odręczny rzut...

W odniesieniu do oświetlenia bocznego martwi mnie sposób oświetlenia niszy prysznicowej, ale pewnie to wszystko jest do rozwiązania - przyznam że do tej pory nie rozglądałem się w ogóle za takim typem. Tylko gdzie je zamontować? Najrozsądniejszy wydaje się montaż na wysokości podstawy sklepienia (wys. 170-180 cm?). Czy powinno oświetlać tylko sklepienie a pomieszczenie rozjaśniać wyłącznie światłem odbitym, czy też świecić także w kierunku wnętrza???

Może wpadnie Ci do głowy jakaś miła idea, pasująca do reszty koncepcji...

Pozdrowienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, a może znajdziesz chwilkż na odpowiedź na moje pytania, please ....... Poniżej mój post sprzed kilku dni:

 

Mam dwa krótkie pytanka.

 

Pierwsze jest bardziej związane z ogrodem niż wnętrzem. Nie możemy się zdecydować co do kształtu tarasu w naszym parterowym domu (projekt przesłalem na email). Materiałem na taras będzie prawdopodobnie kostka betonowa, ale taka o różnej wielkości (ładnie symuluje kamień). W/g naszych założeń taras miałby kształt nieregularny, od strony domu obejmowałby salon i spialnię, zwężałby się w stronę ogrodu. Nie wiemy jaki dokładnie nadać mu kształt i czy coś takiego ładnie będzie się komponowało z domem. Naszym zamierzeniem jest urozmaicenie bryłu domu.

 

Drugie pytanie dotyczy łazienki, pomieszczenie 0.9 na projekcie. Chcemy zamontować dwie umywalki na blacie pod ścianą. Czy jest możliwe aby blat nie był na całą szczerokość ściany, tylko kończył się na jakieś 60 cm (albo więcej)przed z każdej strony, tak aby można było tam wstawić takie pionowe szafki? Z czego najlepiej wykonać taki blat (konglomerat, granit ???).

 

Dzięki z góry za odpowiedź, podziwiam Twoją chęć pomagania ludziom.

 

Bedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, ja też się przypomnę. Cała epistoła jest na poprzedniej stronie - długa, nie będę kopiować, ale jakbyś mogła zajrzeć, to byłoby fajnie. Nie wiem, czy opisałam czytelnie i zrozumiale (jeśli nie, to może zescanuję rzut łazienki i przyślę Ci mailem?), ale bardzo liczę na Twoją radę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku! Ratunku!

Wiem, że jesteś bardzo zajęta, ale może znajdziesz chwilkę.

Chodzi mi o kuchnię. Mam w głowie całąmkolorystykę już od dana, ale ostatnio moja opcja chyba pada.

Salon połączony z kuchnią i jadalnią, w salonie i jadalni na podłodze panele - brzoza deska, a w kuchni mam duże kafle w kolorze Parma ksztan z Opoczna (wpadają trochę w popmarańcz), ściany pomalowane na kremowo. Myślałam o kuchni waniliowej z bokami bukowymi i blatami? no właśnie.

Ostatnio jednak stwierdziałm, że szafki mogłyby byc wiśniowe lub czereśniowe a drzwiczki waniliowe (mydełko). Tylko co z blatami i ścianą nad blatami? Myślałam o małych kafelkach, ale ostatnio marzy mi się jakieś inne rozwiązanie niż kafle (widziałam takie płyty, stal, a nawet pleksję) - tylko jak to się będzie miało do reszty. Sprzęt będzie oczywiście zabudowany - mam już płytę i piekarnik - stalowo - czarne (szyba), inne dodatki raczej też chromowe, a najlepiej satynowe, z uchwytami włąćznie.

Pogubiłam się w tej kolorystyce szafek kompletnie. Myślałam o szarym blacie, ale jak to się będzie miało do szafek i podłogi?, bo do wanilii by pasowało. Co proponujesz, tak żeby to zgrać z podłogą. A może niekoniecznie wanilia?

I jeszcze jedno kuchnię od jadalni oddzielał będzie barek, czy blat barku powinien być w kolorze blatów kuchennych, czy raczej stołuw jadalni (planuję bukowy stół z krzesłami - o ile będzie psował do kuchni).

Mam nadzieję, że zrozumiałaś moje zaplątane wypociny, ale pogubiłam się już kompletnie.

Bardzo CIę proszę o radę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

I jeszcze j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiorku!

 

Właśnie odkryłam Twoją działalność na tym forum i nieśmiało pytam o poradę.

Chcę wyremontować pokój:

pokój dzienny połączony z sypialnią (łóżko w dużej wnęce z własnym oknem oddzielonej od pokoju żaluzją drewnianą w kolorze wiśni (IKEA) i komodą (ta będzie dopiero zakupiona). Przejście między pokojem a wnęką obramowane drewnem zabejcowanym na kolor wiśni.

Jaki meble, jaka podłoga, jaki kolor ścian i dodatków dobrać? Twój pomysł na pastelowe szaroniebieskie ściany (kilka postów wyżej) dosyć mi się podoba, ale może jast jakaś równie interesująca alternatywa?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sławka :) :wink:

Myślę, że do Twojej łazienki dobrze będą pasowały małe reflektorki.Mają tą zaletę że dobrze wyglądają i w wnętrzach nowoczesnych jak i stylizowanych.Dają możliwość regulowania kierunku światła.Można wtedy podkreślić sufit jak i ściany.Reflektorki są umieszczone na stalowych linkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bedi

Na razie odpowiem na drugą część pytania (kłopoty techniczne )

Jeśli chodzi o podwójną umywalkę jest ona szerokia na ok 130 cm tak że zostaje na ok 97 cm .Więc teoretycznie zostaje nam miejsce na dwie szafki na 48 cm.Gdybyś chciała umieścić dwie osobne umywalki to zostanie nam jeszcze mniej miejsca bo ok 77cm.Jest to konieczne ze wzg. argonometrycznych ,tak jest wygodnie.Jeśli chodzi o blat to jest to temat rzeka.Praktycznie każdy jest dobry,tylko koszty są inne.Ja również będę miała w łazience takie umywalki a szafkę pod nie muszę zamówić i razem z blatem będzie pokryta klonowym fornirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...