Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

Kasiorku, trochę się pogubiłam we frontach szafek kuchennych. Chcę płaskie, bez żadnych wyżłobień i mam problem z wyborem materiału. Mówiono mi w większości firm, że drewno w takiej formie odpada- będzie się paczyć. Pozostaje MDF lakierowany, foliowany bądź fornirowany. Nie mogłam wydusić bardziej szczegółowych informacji o zaletach i wadach poszczególnych modeli, mówiono mi tylko ogólnikowo, że wszystkie są świetne i trwałe. Do szału doprowadza mnie już zdziwienie sprzedawców, dlaczego nie chcę różnych wzorków- takie się ponoć najlepiej sprzedają. Sypnij proszę odrobiną swojej wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość gość Kasiorek

Przepraszm wszystkich ogromnie,ale mam bardzo poważną awarię komputera i na razie nie mogę bywać na forum :cry: bardzo mi go brakuje ale w przyszłym tygodniu (mam nadzieję) wracam i zabieram się do pisania postów

Kasiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przypominam się z postem z dn.8.10.2003 r.

Przede wszystkim - jak połączyć podłogę drewniana z kamienną nie za pomocą nakładanej na wierzch listwy - ma byc linia falista oraz zdaję się na Ciebie w kwestii kolorystyki łazienki przy sypialni i samej sypialni (mamy tylko łóżko - stalowe z wykończeniami buk). Najbardziej zależy mi na łazience - zupełnie nie mam koncepcji kolorystycznej - wiem jedno - znudziły mi się "marmurki".

 

Pozdrawiam.

P.S. Mój poprzedni post jest b. długi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to ponawiam moje pytanie, a brzmiało ono tak:

 

"Kasiorku !

Moje gratulacje za wspaniałe rady - jestem pod wrażeniem. Jeśli można to i ja miałby małe pytanko. Otóż mam "czystą" ścianę w "salonie" i coś mi tam brakuje. Próbowałem już różnych rozwiązań, ale jakoś nie mogę trafić na to czego szukam (a czego szukam ? - nie wiem, ale jak zobaczę, to będę wiedział czy to jest to czy nie )

Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź lub chociaż sugestię. Poniżej jes link do zdjęć mojego domku (konkretnie chodzi o ścianę za zdjęciu nr 13 i 14) http://www.alfasoft.com.pl/george/index1.htm

_________________

Pozdrawiam serdecznie

- George "

 

- koniec cytatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania związane z podłogami chyba już znam odpowiedź, ale zapytam:

Co lepiej gra w klasycznym wnętrzu lakier półmat czy wysoki połyski (chyba półmat)?

Mam też kilka pytań związanych z aranżacją kuchni-

Ciąg kuchenny ma kształt L, w jednej części zlewozmywak, zmywarka, a w drugiej szafki i kuchnia z kafli (wygląda jak dawne kuchnie węglowe)

Nie wiem jak dobrać kolor blatu,

fronty są z patynowanej sosny- (była kiedyś taka seria w IKEA- Rejal) i zastanawiam się nad ich blatem- ale tylko w miejscu nienarażonym na kontakt z wodą- nad szafkami położonymi przy ścianie prostopadłej do tej ze zlewem, na ścianach w tym miejscu też dechy (boazeria bejcowana na kolor frontów i półki - tak by powstało coś na kształt kredensu.

Wokół zlewozmywaka mam płytki kremowożółte stylizowane na takie z kuchni lat 20-tych. I teraz zastanawiam się nad dwoma wariantam:

1) Dzielić blat zgodnie z okładziną na ścianie koło zlewozmywaka i zmywarki kafelki na blacie i ścianie. Blat na szafkach drewniany (kuchnia ma swoją obudowę też na ścianach nad płytą gazową)

2) zastosować jeden wspólny blat- ale nie mam pomysłu na kolor:

kremowożółty (tak jak kafelki na ścianie i kafle z których jest kuchnia)

a może jeszcze inny kolor. W kuchni ściany mają być w zielonym kolorze(jasny, ciepły odcień)

POZDRAWIAM

Ijeszcze najnowsze pytanie:

Czy są jakieś sprawdzone sposoby dobierania koloru z próbnika, żeby się nie oszukać?

Czy warto pomalować kawałek płyty K-g i sprawdzić jak to wygląda- a może są jakieś inne sprytne szuczki.

Wiem jaki kolor mi się podoba, ale boję się, że to, co pokażę na próbniku, będzie na duzej powierzchni zupełnie inne.

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xadamus

Witam i przypominam się :lol:

Mój post jest 6 postów wyżej. Ogólnie, to jak wykorzystać przstrzeń między kuchnią a pokojem dziennym ? Usunąć ściankę ? Postawić inaczej ?

Proszę o jakieś podpowiedzi :-)

 

Pozdrawiam xadamus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kasiorku!

z łazienką mam juz spokój teraz myślę o kuchni

jaki kolor scian i płytek pasowałby do mebli w kolorze czereśni a jaki do mebli w kolorze -chyba jest to olcha miodowa (taki rudawy odcień)

mysle o meblach z BRW

jakie wybrać blaty do w/w, (bardziej sklanim sie ku czereśni, boję sie tylko żeby nie było za ciemno)

kuchnia jest połączonz z jadalnią, w kuchni jest na podłodze płytka 33x33 w kolorze beżowym przecierana, tzn ciemniejsze i jasniejsze odcienie brazu, na ścianie mają być jaśniejsze w odcieniu ale o podobnej fakturze

jadalnia ma podłogę jesionową (panele)

całośc kuchnia + jadalnia jest duza i dobrze oświetlona, 2 okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

przygotowuję się do robienia elektryki w domku

http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=161

mam do Ciebie w związku z tym prośbę o pomoc we wskazaniu punktów i rodzajów oświetlenia dla poszczególnych pomieszczeń (szczególnie zależy mi na parterze (w oryginalnym projekcie są dwa "zwisy" w salonie i jeden w kuchni). Niespecjalnie mi się to rozwiązanie podoba. Doradź mi coś !

Manacor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOLTA 1 :wink:

witam,niestety nie mam dobrych wiadomości jeśli chodzi o połączenie parkietu z kamieniem .Sama byłam zmuszona połączyć je za pomocą listwy.Może pokazały się na rynku już jakieś minimalne listwy ale ja się jeszcze z nimi nie spotkałam.Jeśli chodzi o kolorystykę to rozumiem Twoją niechęć do marmurków ,ja również ich nie lubię.Są na rynku firmy które mają płytki monochromatyczne,jednobarwne (Tubądzin,Marazzi) lub jeśli lubisz ciepłe kolory ,mogą to być płytki imitujące kamień np trawertyn (bardzo popularny) i tu mogę polecić firmę Porcelanosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George :wink:

Wydaje mi się ,że dodatkowe ozdabianie ścian w tym wypadku jest zupełnie zbędne :wink: W salonie dzieje się już tak dużo ( w dodatkach ,poduszki ,zasłonki ,kwiaty) i do tego dwa kolory na ścianie .że jakikolwiek dodatkowy element na ściane spowoduje przesyt elementów dekoracyjnych.Zawsze lepiej dać mniej niż za dużo.Ale gratuluję :wink: konsekwencji kolorystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgośka :wink:

Blat kuchenny zrobiłabym jednakowy na całości ,Jeśli chodzi o jego kolor to dobrałabym go do odcienia frontu szafek (imitacja gresu) może być o kilka tonów jaśniejszy.

Dobieranie kolorów z próbnika nie jest sprawą łatwą (sama się na tym przejechałam)Generalnie należy spojrzeć na kolor wyjściowy na próbniku(najciemniejszy) jako na bazę.Bo potem się okazuje że podobne dwa kolory np jasnokremowe na ścianie okazują się kolorem żółtym i kawy z mlekiem.drugą sprawą jest światło .Dobieranie koloru powinno odbywać się w świetle dziennym i sztucznym jakie będzie użyte w pomieszczeniu.I jeszcze jedna sprawa ,kolor na próbniku powinien być już kolorem jaki uzyskamy na ścianie ale to teoria.Np w Duluxie kolor zawsze wychodzi na ścianie o jeden odcień ciemniejszy niż w próbniku.Dlatego zawsze warto o to zapytać przy kupnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !

Myślę, że lepiej połączyć deski z kamieniem, a nie parkiet.

Jeśli chodzi o łazienkę, to może widziałaś jakąś ciekawą kolorystykę i coś mi zaproponujesz - ja po prostu "nie widzę" żadnych konkretnych barw, jeśli chodzi o tą łazienkę i mnie to przeraża!!! Dodatkowo planuję w tej łazience blat, w który będzie wpuszczona umywalka a obok będzie toaletka. Nie wiem w jakich kolorach to robić, jakie będa pasować, przecież nie może to być ten sam kolor wszędzie bo przytłoczy wszystko.

Wanna na pewno będzie w obudowie akrylowej - narożna - więc pewnie biała. Może połączyć jakieś 3 - 4 kolory ( tylko jakie) w tej łazience.

Nie ma w niej okna.

Napisz, jakie kolory Tobie się podobają - czytałam Twoje poprzednie posty i uważam Twoje pomysły za o.k. :lol: dlatego pytam o knonkretne barwy, bo wiem, że moga mi się spodobać.

Pozdrawiam!

P.S. Jeszcze jedno pytania - mamy wąskie schody na poddasze użytkowe. Chcemy u podnóża częściowo odsłonić ostatnie 4 - 5 stopni i zamiast ścianki postawić przegrodę z rurek stalowych (od góry do dołu) na każdym stopiniu po jednej rurce. Sprawę utrudnia słup konstrukcyjny stojący przy schodach, więc nie możemy tych ostatnich stopni po prostu poszerzyć. Nie możemy ich też odsłonić całkowicie i zrobić je ażurowe - problem w tym że pod nimi jest schowany od strony salonu kominek i dlatego są zabudowane. Może masz jakiś pomysł, jak optycznie poszerzyć te schody, może układ oświetlenia, może kształt ścianek, sufitu (wszystko z płyt g.k) kolorystyka itp.

Z góry dziękuję!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manacor :wink:

generalnie jedna lampa na środku pomieszczenia wygląda dosyć smętnie.W kuchni ważne jest oświetlenie blatów roboczych ale tak aby nie zasłaniać sobie światła ,czyli światło jest przed nami (np pod szafkami wiszącymi).Wsalonie możemy zastosować dwa rodzaje oświetlenia górne na większe okazje i boczne .Górne może być zrobione w suficie podwieszonym,niekoniecznie na całości z możliwością regulacji natężenia świattła (ściemniacz) A boczne to lampy stojące np przy sofie lub fotelach.Można też zastosować oświetlenie w pólkach na ściannach (kartongips)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kasiorku za podpowiedź,

myslałam o oliwce ale nie na całej powierzchni,

czy połączenie oliwki z piaskowym takim podobnym do odcienia płytek wchodzi w rachube

jesli tak to na korzyśc którego koloru, tzn który ma być na ścianie z meblami

a może znasz numer ładnej farby piaskowej i oliwkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. W tym pokoju pozostanie tylko kominek i nic poza nim. To co jest w tej chwili, to tylko "elementy zastępcze", bo przecież jakoś trzeba mieszkać. Odnośnie dwóch kolorów ścian, to ... przecież tylko farba i można ją szybko zmienić. Mimo wszystko chciałby tą ściankę jakoś zabudować i stąd moja prośba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

dzięki za odpowiedź. Skoro raz się udało to zapytam znowu :)

 

W kuchni sugerujesz oświetlenie blatów roboczych - na jakiej wysokości porobić wyprowadzenia kabli i jak często. Czy oprawy oświetleniowe powininem zamontować do mebli (spody szafek wiszących) czy bezpośrednio do ściany pod nimi ? Czy z praktycznego punktu widzenia powinny te światła być podzielone na sekcje czy powinny zapalac się wszystkie na raz ?

 

W salonie oświetlenie górne w suficie podwieszonym - co w nim można zamontować oprócz lampek punktowych (tych nie chcę bo mi sie kojarzą z gabinetem mojego dentysty - brrr) ? Gdzie i ile wyprowadzeń kabli zrobić pod to górne światło w suficie podwieszanym ?

 

Można też zastosować oświetlenie w pólkach na ściannach (kartongips). Ale jak, zaraz (drapię się teraz w głowę zachodząc o co chodzi). Wpuścić jakieś oprawy oświetleniowe w te półki ? Od góry czy od dołu ? Qrcze to muszę już teraz zdecydować się czy chcę i ewentualnie gdzie półki w moim salonie ? Ratunku !!!

 

P.S. I uwaga ogólna: Przy tym wszystkim dobrze gdyby to wszystko nie kosztowało za dużo kasiorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszechwiedzący Kasiorku mam prośbę.Z powodu braku kasy część mebli w pok. dziennym jest z poprzedniego mieszkania kolory dominujące granat/wanilia, żeby nie wprowadzać zamętu w w.w kupiłam zasłonki(mam b duże przeszklenia)więc wyszło na to że nic więcej nie widać tylko granat/wanilie.Ściany sa koloru bananowego w dzień i capucino przy żarówkach.Podłoga piaskowy matowy gres (ogrz.podł)I wyszło mi mdłe pomieszczenie :-? jedynym akcentem jest klinkierowa półka kominka.Nadaj kolor mojemu salonowi a będę Ci wdzięczna.

O i jeszcze jedno sprzęt oświetleniowy jest rustykalny z czarnego metalu pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...