Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

Kasiorku, jestem pod absolutnym wrazeniem Twojego mieszkania, jak i porad, ktorych udzielalas na forum. Jestem tu zupelnie nowa, nie przejrzalam jeszcze wszystkiego, ale powoli zaczynam spedzac tu, szczegolnie na forum, coraz wiecej czasu. Mysle, ze z czasem, na razie istnieja dopiero fundamenty, bede rowniez potrzebowala Twojej pomocy. Na razie wszedzie chodze i jezdze z projektem domu, i wyobrazam sobie wszelkie mozliwe aranzacje wnetrz. Jeszcze nie zastanawiam sie nad szczegolami, czy kolorami; po prostu "obsadzam" sobie rozne kombinacje mebli. Czy Ty zawodowo zajmujesz sie aranzacja wnetrz? Skad czerpiesz pomysly? Serdecznie pozdrawiam, Marta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dybry!

 

 

ja też proszę o pomoc! W sumie nad aranżacją myślałam przez cały rok - w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę.

najpierw projekt: http://www.ciepledomy.pl/projekty/pietrowe/lmp01

I tak kuchnia:meble robione samodzielnie z cegły klinkierowej i drzewa w kolorze stary jasny zielony, podłoga .... no właśnie jaka?

Podpowiadam, że kuchnia, jadalnia i salon bez ścian, wszystko otwarte musi współgrać: jakie ściany do tego i podłoga? a salon ? kominek z kamienia lub cegły, chcę by ściana cała ta od kominka była z kamienia no i wejdziemy z tym kamieniem trochę nieregularnie na drugą ścianę , a reszta koloru ścian?

Zrezygnowałam z gabinetu na dole, tam będzie tylko kotłownia z łazienką, ściana po łuku z luksfera proszę o pomysł jaki kolor luksfera i jakie kafelki

Będę bardzo wdzięczna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku!

Ale ty jesteś mądra! :o I w dodatku taka pomocna!! :roll:

Zupelnie bezinteresownie pomagasz ludziom i dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem! A przecież poświęcasz przy tym swój czas!

Mam nadzieję że skorzystam a Twoich porad ! Na razie to mogę tylko pomarzyć o wykańczaniu domu- nawet jeszcze nie zaczęlam budowy!

Jestem na etapie wyboru projektu (projekt indywidualny) - i jak tylko uda mi się wkleić jakieś rzuty ( wlaśnie mam z tym problemy :( ) - poproszę cię o ocenę!

Pozdrawiam serdecznie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiorku i pozdrawiam ! :D

Bardzo proszę o pomoc... Widzę że jesteś bardzo uzdolnioną osobą :).

Mój dom to D08 z gotowych projektów Muratora. Jeżeli mogłabyś (proszę :wink: ) wejdź w projekt Muratora D08 i pomóż mi rozwiązać 3 problemy... :

1. Jakimi kolorami mogę umalować hol, salon i kuchnię ? (W holu położony jest gres polerowany jasnobeżowy połączony również z kuchnią, wokół kominka znajdują się płytki w kolorze pomarańczy oraz lekką nutką bordu (?:D) , parkiet jest jesionowy)

 

2. Mam także problem z ustawieniem mebli w salonie. Kanapa w kolorze beżu z gdzieniegdzie zielonkawym odcieniem. Szklana witryna, Ławastół, i komoda - wykonane z dębu rustykalnego. Kominek jest wykończony piaskowcem.

 

3. Wykończenie małej łazienki przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Myślę tu nad małą ilością płytek. Bardzo spodobała mi się twoja łazienka. Czy płytki są tylko przy zlewie i brodziku ? Czy może wokół ściany ?

 

Strasznie się rozpisałam, myślę że mi pomożesz. Pozdrawiam i z góry dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kasiorku, bez Twojej pomocy chyba nie dam rady ....

 

urządzić mojej ŁAZIENKI. Buduję domek LMP 60 http://www.lipinscy.pl/14090.xml?page=1 (zdecydowanie druga wersja kolorystyczna elewacji przypadła nam do gustu). Łazienka na poddaszu (a więc skos) i nie jest zbyt duża, a ja mam w planie zmieścić w niej prysznic (troszkę przestronniejszy), 2 umywalki, muszlę klozetową, bidet i pralkę!

 

Tylko nie wiem jak tego dokonać. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

 

Bardzo gorąco pozdrawiam i gratuluję fantastycznego „mieszkanka” :D

 

ebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłych Forumowiczów!!!!

Jestem tutaj nowa, ale chyba będę tutaj często zaglądać. Podoba mi się, że zaczyna się doceniać doświadczenie i fachowość. Jestem na etapie wykańczania domu i mam już pewne kwestie przemyślane i sprawdzone. Mogłabym się z chętnymi podzielić moimi spostrzerzeniami. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :p

Duża przestrzeń .... to coś o czym większość ludzi marzy , Tobie udało się zrealizować te marzenia :wink: . Do tego podwojona dzięki dużym przeszkleniom ..... fajne widoki .Życzę powodzenia w dalszym zagospodarowywaniu , pozdrawiam słonecznie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kasiorek - juz otrzymalam porade na temat schodki do salonu czy nie.

Mowilam ze chce polozyc w holu i salonie jasne gresy polerowane - widzialam na Twoich zdjeciach ze takie walsnie masz w salonie.

Moje pytanie - jak one sie sprawuja jesli chodzi o utrzymanie czystosci?

Czy po przetarciu wilgotna szmatka zostaja smugi, slady?

 

Obecnie mam w lazience ladne gresy ale ciemne bordo - trafia mnie za kazdym razem jak po wytarciu zostaja smugi.

:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! prosze opomoc w dobraniu kolorow farb do pokoju dziecinnego.Pokoj czesciowo podzielony jest roleta bambusowa, meble - sosna jasna. Myslalam o zieleni i niebieskim,granacie {?} jestem otwarta na propozycje lecz nie chce- pomaranczu, czerwieni, żółty-ewentualnie jako dodatek.Prosze o podanie numerów katalogowych kolorow. Sciane na wprost wejscia, z duzym oknem 2.4szer x 1.65wys,chcialam "oddalic" , a z oknem cos zrobic, aby nie przytlaczalo swoja wielkoscia.Jeszcze jeden problem - sufit na wysokosci 3 m,jak go wizualnie obnizyc? Pokoj ma 4.5 x4.5 m, wystawe wschodnia, blisko znajduje sie sasiedni budynek, ktory zaciemnia pokoj[mimo duzego okna]. Z gory dziekuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłogę czyści się rewelacyjnie,tylko czystą wodą (z płynem zostawały smugi) .Być może na ciemnych są bardziej widoczne,ale myślę że to też zależy od jakości gresu :wink:

 

Z pewniscia zalezy od jakosci - w lazience mam za 80 zl/m2 a na nowy dom te co ogladalam to sa po 250/m2 :D

Tylko mam nadzieje ze cena odzwierciedla jakosc :wink:

 

Dzieki za porady :D duze buziaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.Temat został już zaczęty na stronach OGŁOSZENIA DROBNE-PROJEKT WNĘTRZ.

POZDRAWIAM :lol:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 10:08 ]

 

 

Mój problem polega na zestawieniu kolorystyki elementów drewnianych w salonie.Meble będą stylowe (Da Vinci) w kolorze calvados.Jak dobrać kolor podłogi,schodów (ażurowe) i ew.futryn drzwiowych???????Drzwi w mieszkaniu będą w kolorze jabłoni.czy są jakieś zasady doboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku

to ja tez bym miala pytanie, bo od kilku tygodni sie mecze. Po remoncie powstanie pomieszczenie o szerokosci 4.7 m. i dlugosci 9.7 m. wysokie na 3.2m.

Na jednej z dlugich scian sa trzy okna, zaczynajace sie jakis metr nad ziemia i do samego sufitu, na przeciwleglej szeroki otwor do kuchni. Drzwi z korytarza na krotszej scianie, na przeciwleglej dzwi do sypialni. W takim pomieszczeniu musze wydzielic kacik na komputer, w ktorym bedzie mozna spokojnie pracowac i nie mam pojecia jak to zrobic.

Sciany beda bejcowane, na podlodze skora z wielblada, kute karnisze i oslony grzejnikow. Zawijane rolety i satyna/ jedwab w naturalnym kolorze w charakterze firan. Niezbedne minimum prostych mebli w ciemnych kolorach.

Nic mi nie pasuje, scianki za przytlaczajace, luksfery zbyt nowoczesne, regaly wogole mi sie nie podobaja, stojak z kwiatami przy sprzecie tez nie jest najlepszym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...