Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

Witaj akinom

Nie wiem czy na ile ci pomogę. Ale mam bardzo podobny układ kuchni i u mnie wygląda to tak;

* na scianie pomiędzy kuchnia a WC jest zlew 90 cm,

* dalej dwie szafki 45 i 50 cm,

* kuchnia 60 cm,

* dwie szafki 50, 45 cm,

* lodówka 60 cm,

czyli mam łącznie ok 4 metrów mebli. Do tego szafki wiszące ale o wysokości 58, czyli niższe niz tradycyjne i okap kominkowy. Wszystko w jasnym kolorze "grusza", dwie górne szafki z mlecznym szkłem.

 

Po przeciwnej stronie stoi stół dłuższym bokiem przy ścianie. Mam zamiar powieśic nad nim nadstawkę kredensu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o projektowanie kuchni to polecam stronę

http://meblekuchenne.pl

chyba dobrze wstawiłam

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Kasiorku.

Bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej niewykończonej jeszcze kawalerki. Nie mogę się zdecydowac na rozmieszczenie scian działowych w mieszkanku gdyż jego mała powierzchnia wprowadza dużo ograniczeń, a ja jako laik nie chciałbym wprowadzać podziałów które pózniej wyjdą nieciekawie. Zależy mi na lokum funkcjonalnym i nowoczesnym, w którym młoda osoba czuła by się dobrze. Jako że nie chcę robić specjalnie strony internetowej plan wysylam e-pocztą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

widzę, że od 7 grudnia nie ma nowych wpisów w wątku, więc pewnie nie masz dostepu do sieci. A ja akurat potrzebuje pomocy w wyborze kolorów :( Może spróbuję jednak.

Moje mieszkanie ma 85 m2, salon ma 25 metrów, jest częściowo połaczony z kuchnią i przedpokojem. Chciałabym, aby te pomieszczenia były pomalowane w jednej tonacji. Kuchnia i salon maja okna od południa, ale nie są przesadnie oświetlone. Podłoga jest z ciemnego drewna a meble w kuchni sa równiez ciemne (wenge) + jasnoszary blat, aluminium i białe płytki na ścianie.

Jako kolor dominujący muszę wybrać jakiś jasny odcień, gdyż mój mąż boi się, że każdy inny spowoduje, że będziemy mieszkać w bunkrze :( Wytargowałam tylko kilka akcentów kolorystycznych w ciemniejszym kolorze. Czy uważasz, że kolor Duluxa magnolia bedzie odpowiedni? Czy do tego jako element ożywiający wnętrze dobra będzie słoneczna terakota duluxa czy też szczypta papryki tej samej firmy? Szczypta mi się podoba, ale nie wiem, czy nie będzie zbyt dużego kontrastu. Aha, meble tapicerowane będą jasnokremowe, a drewniane raczej ciemne.

Czy do podłogi w kolorze orzecha (taka mniej więcej a dokładnie jest to akacja parzona) będa pasowały nastepujące kolory w pokojach oświetlonych od północy:

 

córeczka - błękit mglisty poranek + błękitna chmurka lub błękitna laguna

synek - miętowy sorbet + wierzbina lub miętowy cukierek

nasza sypialnia ??? nie mam pomysłu, jakoś odstawiłam ten pokój na boczny tor. Może brudne róże? albo ta sama zieleń, co u synka?

 

Jestem w przededniu podejmowania decyzji, wiem, że to mało czasu, ale może uda Ci się coś mi doradzić.

pozdrawiam

agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jfilemonowicz
Cześć Kasiorku.

Bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej niewykończonej jeszcze kawalerki. Nie mogę się zdecydowac na rozmieszczenie scian działowych w mieszkanku gdyż jego mała powierzchnia wprowadza dużo ograniczeń, a ja jako laik nie chciałbym wprowadzać podziałów które pózniej wyjdą nieciekawie. Zależy mi na lokum funkcjonalnym i nowoczesnym, w którym młoda osoba czuła by się dobrze. Jako że nie chcę robić specjalnie strony internetowej plan wysylam e-pocztą. Pozdrawiam.

wyślij do mnie ,w treści wiadomości wpisz : FORUM ;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Kasiorku,

bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej łazienki, jest dosyć spora, chcę w niej umieścić wannę (narożną lub okrągłą - raczej nie prostokątną), dwie umywalki, kabinę prysznicową i WC. Łazienka jest prostokątna i ma wymiary 3x4,87m, na jednej dłuższej ścianie jest okno szer. 1,5m - ok 1 m od prawej krotkiej ściany, a drzwi są na drugiej długiej ścianie ok 80 cm od prawej krótkiej ściany. Chciałabym urządzić ją w nowoczesny sposób, nie chcę żeby wszystko było porozstawiane po kątach, tak tradycyjnie... Nie mam zbyt wiele czasu bo niedługo wchodzi hydraulik i musi wiedzieć gdzie co będzie, a ja nadal nie mam pomysłu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Honzka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku

Chciałabym prosić Cię o parę rad.Zamierzam wyremontować gruntownie,parter mojego domu.Zależy mi na uzyskaniu efektu otwartej przestrzeni.Wykonałam nawet sama rysunki jak jest a co planuję.Ale to jest indywidualny projekt.I nie wiem jak mogłabym Ci go pokazać nie mam strony. Może za pomocą poczty elektronicznej ale czy tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od niedawna.Bardzo się ucieszyłam,że odkryłam te strony.Niestety moja radość powoli wygasa.Ponieważ nie mogę zamieścić swojego rysunku .To nie sprawiedliwe,że mogę pisać o tym a już rysunku to nie wolno.

Powiedź mi akinom jak to zrobić że wkleiłeś plan swojego mieszkania.

Ja tyle się o rysowałam (zrobiłam plan w programie Paint.I nic nie dało rady.Taka jestem zawiedziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jeżeli macie taki wielki problem z urządzeniem wnętrz zatrudnijcie projektantkę. Koszt ok. 20 zł za m.Czyli za salon wielkości 30 m. zapłacicie ok 600 zł. To chyba nie jest taki wielki wydatek ? Kasiorek musiałaby mieć ponadludzkie siły aby odpowiedzieć na wszystkie prośby z tego wątku. Ja poprosiłam projektantkę o zaplanowanie kuchni. Dodatkowo podpytałam o salon, wszystko wiem , zapłaciłam 400 zł. Acha, spotkałam się z opinią, że panie są lepsze od panów w kwestii projektowania wnętrz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od niedawna.Bardzo się ucieszyłam,że odkryłam te strony.Niestety moja radość powoli wygasa.Ponieważ nie mogę zamieścić swojego rysunku .To nie sprawiedliwe,że mogę pisać o tym a już rysunku to nie wolno.

Powiedź mi akinom jak to zrobić że wkleiłeś plan swojego mieszkania.

Ja tyle się o rysowałam (zrobiłam plan w programie Paint.I nic nie dało rady.Taka jestem zawiedziona.

 

 

to mąż informatyk mi pomógł - sama nie wiedziałabym jak to zrobić.

Z tego co pamiętam założył gdzieś jakąś stronkę na której umieścił plan naszego mieszkanka.

 

Do D'arek - możesz podesłać na priv namiarki na projektantkę?

Będę wdzięczna.

 

pozdr.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiorku Schody w moim domku będą na pierwszym planie Ponieważ mam dom w stylu kanadyjskim tzn. nie mam wiatrołapu a wchodząc od razu na przeciw drzwi są właśnie schody. Jednocześnie znajdują się one jakby w centrum" saluunu" ala na szczęście jedna ich część ma przylegać do ściany. Jaki rodzaj schodów polecałabyś przy takim układzie na co zewrócić uwagę? Może masz linki na ładne schody lub na wykonawców?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie

Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.

 

Witaj Kasiorko, :D

 

Pytanie nr 1

 

Jak zrobić blancik pod umywalke żeby nie kosztował 1000 zł tylko 200.

Chodzi mi o taki ciemny prostopadłościan z drewna aby miał 7 cm grubości, 50X120.

W to chciałbym wbić umywalkę Koła tylko boję się, że jak spreparuję dąb i pomaluję wodoodpownym mazidłem to i tak się wypaczy zamoczy i wygnie.

 

Pytanie nr 2

 

Chcę zrobić w kuchni grube blaty byłem w sklepie i okazało się, że kamienny kosztuje 800 za metr z plyt oklejony podobnie a z konglomeratu jakiegoś kamienia koło 1200 za metr. To się trochę zmartwiłem bo nie mam tyle kasiorki.

 

Czy przy nakładzie pracy własnej można zrobić gruby blat do kuchni i łazienki w jakiejś normalnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj,

również i mnie dopadł problem aranżacji wnętrza naszego wymarzonego domu. Problem tkwi w kominku. Zupelnie nie wiem jak go zaprojektowac. Usytuoawny będzie pod schodami. Chcemy dom wyposażyć nowocześnie, proste kształty, dużo przestrzeni. Podłogi będą z drzewa egzotyczngo - ciemego. Stopnie schodów biegnące nad kominkiem będą również pokryte ciemnym drewnem. Chcemy pokój goscinny utrzymac w jasnej tonacji kolorów z wyrażnym akcentem ciemniejszego kominka i podłogi plus te schody. Meble tzn. wypoczynek bedzie w kolorze kremowym, z salonu będzie widoczna ciemna komoda stojaca w jadalni w kolorze wenge. Oświetlenie bedzie punktowe wzdłuz linii schodów a także miedzy jadalnią i salonem plus 2 kinkiety na najdluższej ścianie salonu.

Czy mogłabyś mi podpowiedzieć jakie rozwiązanie do takiego salonu byloby najlepsze wg Ciebie.

Pozdrawiam

 

a oto nasz domek:

http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość tripper

hej Kasiorek :)

 

mam baardzo mala lazienke - 180 x 150. jakich rzeczy powinienem sie wystrzegac przy wyborze plytek? jakiej optymalnie wielkosci powinny byc?

 

wydaje mi sie, ze nie powinny byc za duze, ale z kolei podlogowy standard przy gresie to z moich obserwacji 33 x 33 (sprawdzalem wymiary glownie tego, co mi sie podoba)

 

i podstawowa sprawa - jaka kolorystyka sie lepiej sprawdza w takich malych przestrzeniach, cieple kolory czy zimne?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kasiorku! niedlugo będę się u siebie w domu przenosił ze swojego pokoju do drugiego - do tej pory sypialni rodziców. oba pokoje mają podobną powierzchnię ale są inaczej ustawione i zdecydowanie bardziej podoba mi sie sypialnia. mieszkam w bloku i jka się domyślasz oba pokoję są bardzo bardzo małe i dlatego chce dobrze to zagospodarować i mieć fajny orginalny pokój. myślałem o materacu na schodach - http://www.muratordom.pl/6953_6469.htm no ale nie wiem... biurko mialo stac na przeciwleglej scianie lekko pod oknem i mialo byc duze i naroznikowe. jesli moglabys mi podsunac jakies pomysly bo wiem ze masz do tego glowę aha pewnie ciezko ci wyobrazic sobie jak wyglada ten pokoj bo malo pisalem ale to dla tego ze chetnie wyslalbym ci rysunki moze na maila i wtedy cos doradzilabys mi. moj mail to [email protected] mam nadzieje ze klikniesz i wtedy ci odpowiem juz z rysunakmi w zalaczniku i wszytkimi moimi pomyslami. pomoz prosze :D z gory dzieki! 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chciałbym zeby wygladal moj pokoj http://obszerny89.republika.pl/index.jpg. łózko jest fajne i orginalne ale co z biurkiem i szafkami? moze tez cos "innego" moze tez cos kolo kolumn (głośników). aha chce jeszcze ta scianie kolo schodkow dac antyrame tak wymiary 1mx0,75m i wrzucic tam rozne fotki itd a nad nia halogen ktory by to podswietlal. dajcie mi jakies pomysly co do mebli i ogolnie moze jakis dodatkow zeby ten pokoj byl super!!! 8) 8) 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...