Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam pytanko dotyczące wnęki w łazience w której stoi pralka.Chciałabym tą wnęke zabudować i zrobić miejsce na ręczniki proszki itd. Wnęka ma wymiary 50cm na 103cm.Jak wcześniej wspomniałam stoi w niej pralka zastanawiam sie czy jest jakiś fajny sposób by tą pralke zakryć z czego wogóle zrobić taką zabudowe może macie jakieś fotki , pomysły?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące wnęki w łazience w której stoi pralka.Chciałabym tą wnęke zabudować i zrobić miejsce na ręczniki proszki itd. Wnęka ma wymiary 50cm na 103cm.Jak wcześniej wspomniałam stoi w niej pralka zastanawiam sie czy jest jakiś fajny sposób by tą pralke zakryć z czego wogóle zrobić taką zabudowe może macie jakieś fotki , pomysły?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzieki jeszcze raz za pomoc.

Cenny jakie zobaczylam na wyspach u angoli powalaja, wychodzi za takie same krzeslo 1461 pln.

http://www.cotswoldco.com/res/large/a779.jpg

 

 

 

Moje sa prawie za darmo.

 

http://www.gaba.pl/nowosci2807/capri4/image002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiorku,

Nie wiem czy to nie jest za duże obciążenie dla Ciebie, ale spróbuję...

Mam dużą łazienkę - 12 m2 i wielkie problem z doborem płytek - byłam już zdecydowana na Istria Mocca z Opoczna z elementami ciemnego drewna egzotycznego, ale później w jednym z salonów znalazłam Kasandrę z Paradyża (rektyfikowane). Różnica w cenie jest znaczna, ale raz się żyje / dom urządza. :wink: Skoro masz w tym temacie doświadczenie, to może podpowiesz mi, które Ty byś wybrała? Czy duże płytki rzeczywiście robią lepsze wrażenie w dużych łazienkach? A może wiesz na czym dokładnie polega różnica między rektyfikowaną płytką i zwykłą? (pani w salonie tylko udawała, że wie...) Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość jfilemonowicz
Cześć Kasiorku,

Nie wiem czy to nie jest za duże obciążenie dla Ciebie, ale spróbuję...

Mam dużą łazienkę - 12 m2 i wielkie problem z doborem płytek - byłam już zdecydowana na Istria Mocca z Opoczna z elementami ciemnego drewna egzotycznego, ale później w jednym z salonów znalazłam Kasandrę z Paradyża (rektyfikowane). Różnica w cenie jest znaczna, ale raz się żyje / dom urządza. :wink: Skoro masz w tym temacie doświadczenie, to może podpowiesz mi, które Ty byś wybrała? Czy duże płytki rzeczywiście robią lepsze wrażenie w dużych łazienkach? A może wiesz na czym dokładnie polega różnica między rektyfikowaną płytką i zwykłą? (pani w salonie tylko udawała, że wie...) Z góry dziękuję!

 

duże płytki wyglądają bardziej elegancko ...

płytka rektyfikowana to płytka ze ściętymi krawędziami. Przy układaniu teoretycznie nie jest potrzebne fugowanie.

wydaje mi się że sama Kasandra będzie troszeczkę zbyt mdła... może by ją urozmaicić jakoś kolorystycznie... jakiś ciemniejszy pas płytek , ciemniejsze meble ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie

Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.Temat został już zaczęty na stronach OGŁOSZENIA DROBNE-PROJEKT WNĘTRZ.

POZDRAWIAM :lol:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 10:08 ]

Drogi Kasiorku,

zdjęcia Twojej łazienki zainspirowały mnie do napisania tego postu. Bardzo spodobał mi się pomysł z luksferami. Jestem dopiero w trakcie budowy domu, zatem jeszcze mogę troszkę pozmieniać w przyszłych wnętrzach. Moja łazienka będzie w samym centrum domu, a co się z tym wiąże jest ciemna. Chciałabym ją doświetlić np luksferami. Rzut domu możesz zobaczyć otwierając link na dole mojego postu. Pragnę dodać , że pomieszczenia nr 5 , czyli WC nie będzie. Zrezygnowaliśmy z tego pomieszczenia na rzecz schodów,które będą przebiegać nad łazienką.

Czy mogłabyś jakoś pomóc mi, coś podpowiedzieć. Prawdę mówić najchętniej przeniosłabym Twoją łazienkę w swoje skromne progi.

 

Pozdrawiam z Tczewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam KAsiorku:)

 

mam takie pytanko poniewaz chcialabym zmienic fronty w kuchni w mieszkaniu ,ktore kupilismy a kuchnia jest zielona (kuchnia na zamowienie -zabudowa)

mam pytanie poniewaz wiem i widzialamze robisz sliczne rzeczy decoupage i chcialamsie zapytac czy bedzie mozliwe zrobic ta metoda szafki w kuchni i jak mam sie do tego zabrac czy scierac ten kolor czy pomalowac (janeimam doswiadczenia w tej metodzie ale moja siostra sie tym zajela ostatnio ale robi to wszystko na zakuionych szkatułkach ,deczkach ,doniczkach itp ale nie wiemy czy daloby sie to zrobic na frontach w kuchni bo ten zielony kolor jest obrzydliwy :(((

nie chcialabym wszystkich wymieniac ale wolalbym poszalec tworczo:)))))

dziekuje bardzo za rade i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 year później...

Kasiorku mam ogromną prośbę do Ciebie. Czy mogłabyś przyjrzeć się mojemu projektowi i zaproponować mi jakieś rozplanowanie salonu? Nie patrz na to z projektu bo już mi się to nie widzi. Mam kilka nowych pomysłów ale nie umiem wszystkiego razem połączyć. Plus to wkurzają mnie te puste miejsca na korytarzu, między schodami a kominem i miedzy kominem a jadalnią. Podczas projektowania nie zdawałam sobie sprawy jak to będzie wyglądać w realu a teraz jak jest już wybudowane to mi to przeszkadza.

 

http://www.powolny.pl/justin/Rzut_parter.jpg

 

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to tylko taras robimy po lewej a nie jak w projekcie prawej stronie. Jeżeli miałabyś pomysł jak zrobić schody na tarasie to też proszę o poradę. Myślałam o takich lekko zaokrąglonych ze schodkami w stronę ogrodu i garażu.

 

Czekam z niecierpliwością na Twoje propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Kasiorek ja tez mam prośbe do ciebie, zrobiłam projekt łazienki i wybrałam juz płytki, płytki sa pomarańczowe i białe o wymiarach 20x40 + osobny pasek długości 40cm i tak myśle i myśle i wymyślec nie moge jak rozłozyc płytki na ścianach w łazience, chciałabym żeby przewazał kolor pomarańczowy ale i żeby troche białych tez było :)

Z góry dziękuje za rady :) i pozdrawiam :D

 

Ponizej zamieszczam link do zdjęc http://picasaweb.google.pl/KocurMisko/Azienka?authkey=Gv1sRgCL300YL4jcPr2gE#[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam. Tak samo jak i inni forumowicze mam ogromną prośbe. Zarówno salon, jadalnia jak i kuchnia tworzą u mnie jedną całość. Na podłogę już wybrałam gres, jest to woodentic z paradyża ( kolor płytki ciemny brąz ), meble w kuchni będą w kolorze wenge. Chciałabym te pomieszczenia urządzic w brązach i beżach i mój problem polega na tym iż nie wiem jakie brązy najlepiej ze sobą skomponować. Chciałabym przynajmniej 3 kolory.

Prosze o jakąś rade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z 4 lata nie odpowiadałam w tym wątku :D ale może cos podpowiem

Ryzykowne jest stosowanie kolejnych 3 brązów do brązowej podłogi i mebli.

Musisz znaleźć tzw bazę czyli kolor łączący kolor podłogi i mebli. Najlepiej z wzornika z farb w odniesieniu do próbki z podłogi i mebli.

I do tego dodać kolor kontrastowy, który będzie łagodził te wszystkie brązy np fiolet, błękit,turkus, pomarańcz, coś co będzie można dodać w dodatkach lub nawet w kolorze na jednej ze ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tak czekałam sobie, czy może Kasiorek się kiedyś odezwie.. i dodałam wątek do śledzenia. A tu dzisiaj niespodzianka :D

 

No to ja też mam pytanko :)

Salon: podłoga merbau, meble i drzwi wenge.. do tego tapicerka na krzesłach i narożniku będzie w szarej alcantarze.

Czy to w ogóle będzie pasowało ?

 

Chcę też dołożyć jakiś kolor w dodatkach (poduchy, serwetki). Myślałam o różu (głównie ze względu na ten szary).

Ściany białe.. może na jednej ścianie za narożnikiem jakimś kolorkiem rzucę (myślałam też o różu).. albo drzewem w szaro-różowych odcieniach.

Na początku ściany miały być beżowawe.. jakieś jaśniutkie, ale to chyba by za mdło wyglądało.. dlatego biel zostanie.

 

Co o tym sądzisz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassidy merbau ma różne wybarwienia, ale zazwyczaj jest czerwonawy, baardzo ciepły o ile z wenge jeszcze mogę sobie wyobrazić tak już z szarą tapicerką nie bardzo, róże odpadają, nawet te szare, przypudrowane. Do takiej podłogi tylko odcienie o ciepłej barwie, czyli idziemy w grupy czerwieni, żółci i pomarańczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassidy merbau ma różne wybarwienia, ale zazwyczaj jest czerwonawy, baardzo ciepły o ile z wenge jeszcze mogę sobie wyobrazić tak już z szarą tapicerką nie bardzo, róże odpadają, nawet te szare, przypudrowane. Do takiej podłogi tylko odcienie o ciepłej barwie, czyli idziemy w grupy czerwieni, żółci i pomarańczy.

W wątku monah jest szara sofa z podłogą kolorem przypominającą merbau

A może zielenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...