Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

Kasiorku racja jak zwykle po Twojej stronie. Dalej optuje przy wersji beżowo-czekoladowej ale faktycznie skończy się raczej na dębowej podłodze.

Nie dam rady chyba tego narysować choć pokombinuję. Póki co, jako laik amator w tej kwestii opiszę swoją wizję – na razie! Salonu z jadalnią a Ciebie poproszę o weryfikację:

Po wejściu do domu z holu w prawo jest kuchnia przedłużona jadalnią, a jakby z równoległym wejściem z holu kwadratowy salon 5,75*5,75,połączony z kuchnio-jadalnią.

W kwestii kolorów np. w salonie ściana na prawo od wejścia, łącząca się z kuchnia w kolorze ciepłej czekolady, ściana na lewo –kominkowa cała z piaskowca z wkomponowanym na niej kominkiem, reszta ścian w kolorze albo bladego beżu albo jasnej kawy z mlekiem. Jedynym meblem będzie tam kanapa, fotele i stolik. A, w związku z antresolą nad głowami są belki drewniane więc i one w kolorze ciemnego brązu. Ta ściana czekoladowa przedłużona jakąś grubą drewnianą framuga mogłaby oddzielać tę jadalnię od salonu. A w tle jadalnia w kolorze: brudny pastelowy róż? Jasny oliwkowy? Ciepły krem? Jak to Twoim zdaniem wygląda? I jak w takie kolory przejść z holu? Będę bardzo wdzięczna, cierpliwie oczekuję.

ps. projekt jest http://www.archeton.com.pl Nazywa sie Zaciszny Dworek.W części salonowo-kuchenno-jadalnianej bez zmian. Nie ma pokoju za garażem-garaż jest przedłuzony na całości. Nie ma drugiego korytarza, dwa pokoje sa wydłuzona aż do holu.I nie ma ani spiżarni ani WC obok kuchni.Wszystko to jest hol.

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: ioka* dnia 2003-02-05 08:43 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: ioka* dnia 2003-02-05 08:52 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Ioka

Wydrukowałam sobie rzut Twojego domu,to bardzo ułatwiło mi myślenie. Oto co proponuję:

zastosować jeden kolor ścian w holu,salonie i kuchni i zaakcentować innym kolorem ich odrębność.Ściana pomiędzy salonem a kuchnią ,którą chcesz pomalować na czekoladowy brąz jest bardzo dobrym miejscem ekspozycyjnym.Pomalowałabym ją nie całą,tylko jakieś 1,8m szerokości i tam powiesiłabym jakieś jasne reprodukcje powieszone symetrycznie.Lub powiesiłabym kasety (coś w rodzaju ram) w beżowym kolorze w których można coś postawić.Co do ściany kominkowej,nie obkładałabym jej całej kamieniem,tylko na szerokość kominka aż po sufit.Ściany w kolorze beżu.Było by dobrze gdyby podoga holu i salonie byla taka sama.Komplet wypoczynkowy jasny,beżowy i w salonie ciemnoczerwone dodatki.Jeśli staniemy w salonie twarzą do jadalni widzimy na samym końcu ścianę,oan równiaż nadaje się na jakąś ekspozycję,tylko tym razem pomalowałabym ją na pomarańczowo(nie całą) i takie same dodatki w jadalni.W kuchni jedynie beż i brąz a podłoga jasna,może przejść do jadalni.

Bardzo się rozpisałam, ale nie wiem czy wyjaśniłam wszystko.w razie czego czekam na kolejne pytania :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudio

Do tego rodzaju podłogi(buk,jesion) pasują chłodne kolory.Przejście odcieniami przez pomieszczenia wydaje się dobry.Proponuję aby zacząć od najciemniejszego od kuchni,tak aby do salonu przejść już z jaśniutkim kolorem.Tylko kolor musi być ten sam,rozjaśniany stopiowo.Chłodny beż byłby dobry,ale zastanowiłabym się nad pastelowym niebiesko-szarym kolorem.

pozdrawiam ciepło

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-07 13:43 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, dziękuję bardzo. Nie mogę się trochę przekonać do tego niebieskiego i szarego. Jeśli raz jeszcze mogę Ci zawrócić głowę to proszę zerknij na rzut, bo mój opis na pewno nie był dość precyzyjny.

http://host1.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=pd&cid=18&pid=26

Korytarz (2) pomaluję na oliwkowo). 3 i 4 to kuchnia z salonem. U mnie bez zmian za wyjątkiem małej ścianki (pypustu) pomiędzy kuchnią a salonem, nie ma jej. Kuchnia odgrodzona barkiem w miejscu tego wypustu, a okno w jadalni zrobiłam większe i podłużne, coś na kształt witrynki. Tam gdzie sa schody nie mam wylewanej klatki schodowej tylko w tej wnęce będą bukowe schody ażurowe (na tą śćianę - wnękę też nie mam pomysłu z kolorem). Raz jeszcze proszę Cię o radę, może teraz coś Ci się jeszcze nasunie. Będę bardzo wdzięczna zwłaszcza, że zabieramy się za malowanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Klaudio

Jednak jak się widzi rzut ,to lepiej się myśli o zagospodarowaniu i kolorystyce.W korytarzu zostawiłabym oliwkę natomiast tam gdzie są schody dałabym jaśniejszy odcień oliwki. w kuchni,jadalni i salonie dałabym różne odcienie beżu,w sposób o jakm mówiłyśmy wcześniej,a żeby nie zrobiło nam się zbyt monotonnie dodatki muszą być w zdecydowanym kolorze,a w jakim to wszystko zależy od koloru mebli.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kasiorku. Też o tym myślałam z tą oliwką na klatce schodowej. Od mojego ostatniego listu trochę się zmieniło - korytarz jest już w kolorze dosyć intensywnej oliwki - wyszło tak słonecznie ale bardzo ładnie. Przyszła mi do głowy taka koncepcja aby nie dzielić pokoju na jadalnię i salon, bo może się optycznie zmniejszyć???. Kolor w przdpokoju tak mi się podoba, że pomyślałam o zastosowaniu jaśniejszej tonacji oliwki w całym pokoju (bez kuchni), a najjaśniejszej na klatce schodowej. Myślałam o niebieskich lub granatowych meblach, łączonych z bukiem i stalą. Jeżeli chodzi o kuchnię to kupiłam na podłogę takie kasztanowe kafle (brąz z czerwienią i pomarańczą - trudne do opisania - bardzo ciepły kolor) - szafki planuję waniliowę z bukiem lub czereśnią - co myślisz o ścianach w kolorze jasnej cegły - trochę zabrudzonej - chciałabym w ten sposób połączyć to z podłogą.

Czy moja koncepcja jest trafna - proszę pomóż, bo nie ukrywam, że polegam na Twojej opinii. Przepraszam, że Cię tak męczę, ale wiesz jak to jest z urządzaniem - sen z oczu.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, dzięki wielkie. Długo mnie nie było bo dzieciaki limitują mi komputer.

Powoli acz, zaczynam to sobie już jakoś wyobrażać dzięki Tobie również.

Jeżeli nie zaświta mi kolejna wizja to zostaję dla salonu holu i kuchnio-jadalni przy kolorze kawy z mlekiem ewentualnie jasnego kremu w połączeniu z tą czekoladowa częścią ściany po prawej i dodatkami w kolorze czerwonego wina. Ja tylko myślałam o kanapie w takim kolorze do tego zestawienia.

O kominkową ścianę musze powalczyć z mężem bo to Jego pomysł i On niestety przy tym obstaje, ale jest reformowalny, a mnie tez nie podoba się pomysł smętnej kamiennej całej ściany.

W holu myślałam o jakichś matowych płytkach które w łagodny sposób przechodziłyby w podłogę-dębowa w salonie.

Kasiorku z holu widoczny będzie w głębi przynajmniej jeden z pokoi, bo tam nie ma drzwi tylko łuk – masz jakiś pomysł na kolor do niego? Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

znowu ja.:smile:

Widziałam dzisiaj na żywo meble Black Red White.

Myślę o meblach dziecięcych.

Ponieważ poszukuję szafu dla dziecka, to pomyślałam ,że może kupię taką szafę z wersji Małgosia.Do tego ewentualnie komoda.

Łóżko już raczej nie, bo ma niezabezpieczone brzegi okleiny i za 2 lata łóżko będzie poobrywane na brzegach.

Te meble nie są drogie stąd moje zainteresowanie.Nie lubię jednak garniturów meblowych.

Jak myślisz, czy uzupełnienie tych mebli łóżkiem sosnowym, w przyszłości takim biurkiem nie stworzy wrażenia chaosu i przypadkowości.

Myślę o kolorze zielonym frontów, bo niebieski jest zbyt ostry.

Jakie kolory ścian byś proponowała. Dla chłopaka. (ten zielony chyba może być?)

Podobają mi się meble patynowane z Ikei i z nimi nie było by problemu z łączeniem, bo są naturalne.Ale są dość drogie.

 

Ma też pytanie do rodziców starszych dizeci, jeśli przypadkiem to przeczytają.Ile potrzeba szafy dla dziecka ?Czy jedna szafa szer.80 i do tego komoda wystarczy? (dla chłopaka) czy może od razu wziąć szafę zabudowaną wnękową?

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo na te wieszaki.

Szafa, o której myślę ma szer.80 i w tym są wieszaki i półki (po połowie mniej więcej)Chyba,że może zrobić samą na wieszaki, a do innych komodę.

Ja mam młodsze dziecko,ale szafę kupuje się na dobrych kilka lat stąd moje planowanie.:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Opalko

Trochę mnie nie było,mam urwanie głowy w szkole.Nagle wszystkim wykładowcom się przypomniało,że to ostatni semesrt i trochę szaleją.

Ale już odpowiadam na Twoje pytania.

Oglądałam zestaw małgosia,bo też o nim myślę dla Karolinki.Tylko ja bym się zastanowiła nad tym niebieskim kolorem.Bo gdyby do tego dobrać niebieskie ściany i namalować na nich marynistyczne wzory z szablonów np białe jachciki i koła sterownicze do tego dobrać zasłonki w biało-niebieskie pasy pokój dla małego wilka morskiego gotowy.Nie chcesz mebli z tego systemu dużo więc ten niebieski nie raziłby tak,a z doświadczenia wiem ,że chłopcy lubią niebieski (ale zielony też)

Ja osobiście jestem zwolenniczką użądzania pokoi dla dzieci tematycznie,to zapobiega wrażeniu przypadkowości

pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AMATORÓW

Witam ponownie

Podoba mi się zestaw kolorystyczny,który wymyśliłaś,to wcale nie będzie monotonne.Możesz wprowadzić jeszcze jeden akcent kolorystyczny,dodatki w mocnym,zdecydowanym kolorze,ale raczej w zimnym odcieniu(niebieski,zielony,fiolet.

Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

Dzięki:smile:

zresztą w tych zestawach (chyba w Juniorze)są uchwyty w kształcie różnych zwierzątek morskich.

Ja też mam pomysł na temat pokoju.Tylko,że jest to ....Afryka (dla małego smyka)Myślałam o lustrze,jakiejś drewnianej rzeźbie,zasłonki wzorzyste afrykańskie.To jest na ogół w brązach,beżach, kolorach ziemii.

Boję się,że ten niebieski jest zbyt ostry i nawet przy 2 czy 3 mebelkach będzie dość dominujący.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Za parę tygodni mamy wprowadzić się z do nowego domu. Niestety na podłodze w przedpokoju sa położone deski, lakierowane. Obawiam się, że szybko się zniszczą z powodu ciągłego używania, a zwłaszcza wchodzenia w mokrych butach. Położenie dywanu czy chodnika złagodzi niszczenie desek, ale wówczas ten będzie stale brudny. czy masz jakiś pomysł jak temu zaradzić?????Może sa jakies chodniki z materiałów, które sie tak nie brudzą????

Dziękuje z góry za radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...