Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to i popytam... Mam nadzieję, że Kasiorek jeszcze żyje... Podziwiam wytrwałość i hart ducha.

Chcę sypialnię urządzić w stylu, który obecnie, jeśli chodzi o kolorystykę, określa się mianem "ekologiczny". Meble brzoza - dość jasne, jedną ścianę zajmie zabudowana szafa z dzwiami ze szkła matowionego. Myślałam o beżowej wykładzinie i ścianach, ale zupełnie nie wiem, jaki odcień wybrać. A może wykładzina w innym kolorze? Nie chcę białych ścian, ale do tej pory z beżem nie eksperymentowałam i nie wiem jak to ma wyglądać. Bardzo proszę o sugestie. Sam pokój jest dość ciemny (okno wychodzi na mocno zabudowany balkon.

Problem mam też z łazienką, ale to grubsze tłumaczenie, więc tylko zasygnalizuję problem. Łazienka ma wymiary dł. 250, szer. 165. Na przeciwko drzwi na całej szerokości wanna, nad nią okno z lukswerów (szer. 60), drzwi w prawym rogu, w lewym bardzo duża (kominy itp) bryła (wys. 108, dł. 47, szer. 66), na której wisi sedes (siedzi się równolegle do wejścia, przodem do wanny), na prawej od wejścia ścianie umywalka.

Czy bardzo duże kafle (25X40) pasują do takiego wnętrza? Chcemy całkowicie zabudować przestrzeń nad wanną, boczne ściany do wys. umywalki. Przód bryły czyli nad sedesem i przestrzeń między lustrm a umywalką wyłożyć jakąś mozaiką lub małymi kafelkami z wzorkiem. Czy to pasuje? Pozostałe ściany chcemy pomalować. Luksfery niebieskie, duże kafle białe, ściany w zależności od humoru (nie lubimy niezmiennych wnętrz). Jakiego koloru powinna być podłoga? Chcemy też ozdobić łazienkę drewnem np. wierzch bryły. Jakie masz propozycje upięknienia tego pomysłu? A może to nie zagra? Probleme są też wymiary kafelków. Na ścianie nad wanną będą w pinie, a obudowa wanny w poziomie. Czy to nie zaburzy wnętrza? Może zdecydować się jednak na mniejsze? Mam nadzieję, że jeszcze dychasz:smile:

Pozdrawiam

kama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, czy w salonie o pow. 32m, gdzie ściany są żółte, w ciepłej tonacji, dobrze będzie wyglądała terakota w stylu eko, w naturalnych rudawych brązach (coś w rodzaju koloru glinki).

Chcę, żeby dom urządzony był w takim naturalnym stylu, lubię sosnę, wiklinę itp. Czy to będzie ze sobą grało ?

Pozdrawiam Cię serdecznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A ja podpytalbym sie o lustro i oswietlenie w lazience.

Robie remont lazienki, a w niej nad umywalka bedzie polka i nad nia lustro. Czy mozna dac takie do samego sufitu (sufit bedzie obnizany, z plyty KG) o wymiarach szeroksc 80 na 125 cm wysokosci ? Czy na brzegach lustro zeszlifowac, czy dac fuge czy tez palstykowe listwy ?

Jako oswietlenie dam halogenki w suficie, dwie sztuki beda nad lustrem. W jakiej odleglosci od krawedzi sciany je dac aby dobrze oswietlaly i ladnie wygladaly ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

KOCHANI FORUMOWICZE

NIESTETY, ZE WZG. NA OGROM ZAJĘĆ MUSZĘ NA JAKIŚ CZAS ZAPRZESTAĆ UDZIELANIA PORAD,CO ZABIERAŁO MI DOSYĆ DUŻO CZASU.MAM NADZIEJĘ ,ŻE W CZERWCU BĘDĘ MOGŁA WRÓCIĆ DO TEGO MIŁEGO ZAJĘCIA (JUŻ Z DYPLOMEM)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE I OGROMNIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH,KTÓRZY CZEKAJĄ NA ODPOWIEDZ

kASIOREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Kasiorku

kupiliśmy stary dom od babci męża, z pocz wieku(zeszłego)

w dobrym stanie, chcę połączyć kuchnię-małą i ciemną z pokojem o 3 oknach z czego jedno ma byc wyjściem na taras. powstanie pomieszczenie wielkości 5 x 8. Mato być kuchnia z wyspą w wiejskim stylu. Czy np. melbe kuchnne murowane z cegły byłyby ok? albo blaty wykładane kafelkami? nie mam pomysłu. Chce żeby cały dom był raczej ciepły , wiejski i przytulny. co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Drogi Pikotku

Pomysł z murowanymi szafkami jest bardzo dobry.Płytki na blacie kuchennym wyglądają bardzo "wiejsko" tylko musisz mieć świadomość z problemem utrzymania ich w czystości a szczególnie fug.Są co prawda specjalne preparaty którymi pokrywa się fugi,ale nie dokońca to pomaga.NIestety widziałam taki blat po 2 latach użytkowania,nie wyglądał najlepiej.Chyba że bardzo mało gotujesz.Aby kuchnia nabrała "wiejskiego"stylu nie trzeba wiele.Wiklinowe kosze na półkach,naturalne tkaniny w kratkę,parę przedmiotów z kutego metalu(np. lampa nad stołem),kolory:ciepłe brązy i beże uzupełnione zielenią lub błękitem i już robi się przytulnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zielona

Proponuję aby kolorystykę łazienki połączyć z kolorystyką sypialni.Ściany w sypialni jasno beżowe w tonacji wykładziny,tylko jak najjaśniejszej.Jedna ześcian np. przy której stoi łóżko powinna być oliwkowa.I na niej możesz poszaleć .Z szablonami,z obrazkami co tylko przyjdzie Ci do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku mam pytanie dotyczące schodów zewnętrznych. Są półokrągłe. Czym można je wykończyć, żeby to jakoś normalnie wyglądało. Czy jakiś kamień lub gres a może są jakieś inne materiały, które będą się do tego nadawać (oprócz marmuru)? A może jakiś specjalny tynk?

Dzięki i powodzenia w piątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiorku.

Dziękuję za odpowiedź. Nie mogłam się na nią doczekać i wczoraj sypialnia dostała ostateczny jasno beżowy kolor, prawie biały, ale przy białym suficie widać różnicę.

Tak, że stało się to wcześniej, ale trafiłam w sedno.

Z tą oliwkową ścianą to super pomysł, może kiedyś tak zrobię, na razie jest wszystko na jasno - beżowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach nieobecności wracam z radością na Forum.Pracę dyplomową odroniłam na 5 z wyróżnieniem i dziękuję wszystkim którzy trzymali za mnie kciuki.Zapraszam do dzielenia się ze mną swoimi problemami z aranżacją wnętrz.Jeśli tylko będę w stanie pomogę. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...