Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?


Kasiorek

Recommended Posts

Piotrze

ArCon jest na tyle dobrym programem że mogłam wstawić lóżko i przestawiać go na wszystkie możliwe sposoby.Ja za niedługo będę miała podobny problem,sypialnia ma podobny układ tylko ma 5m długości i nie ma balkonu, więc będę mogła ustawić łóżko pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drogi Kasiorku,

 

Korzystając z Twojej uprzejmości pozwolę sobie przesłać mailem plik z planem mojego mieszkania (w Arconie). Mam problem z zaaranżowaniem połączenia salonu z aneksem kuchennym (dobudowaliśmy dwie ścianki aby trochę go przesłonić). Twoje dotychczasowe podpowiedzi były naprawdę trafione, stąd moja prośba. Aranżacja tego polączenia wynika z konieczności ustawienia przed niższą ścianką (h=120 cm) TV i sprzętu grającego. Czy inny, np. bordowy kolor tej części ściany byłby dobrym pomysłem? Jak dodatkowo można optycznie odgrodzić oba pomieszczenia? W Arconie naniosłem coś na kształt półek ze słupkiem do sufitu. Czy widzisz możliwość dania zamiast słupka np. wąskiego (ok. 25 cm) i wysokiego do sufitu regału z 3-4 półkami? Jak należłoby zagrać oświetleniem? Co do podłogi planowaliśmy egzotyk Badi, no i płytki w kuchni.

 

Pozdrawiam serdecznie, Adzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiorku,

 

Już wysyłam mailem plik graficzny, który na pewno mozesz odczytać. Tak jak pisałem chodzi o połączenie kuchni z salonem w ten sposób, by ją bardziej schować - szczegóły w mailu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Adzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adzika

witam ponownie

Odzielić kuchnię od pokoju można ścianką kartonowo- gipsową na szerokość jaka jest na projekcie który mi przesłałeś.Aby nie sprawiała wrażenia zbyt ciężkiej proponuję zrobienie w niej kwadratowych lub prostokątnych otworów,które można dodatkowo potraktować jak półki.

Dla lepszego efktu podświetliłabym je malutkim halogenem,wieczorem dawałby nastrojowe światło.Ściankę pomalowałabym jasnym kolorem,takim samym jak reszta ścian,aby stanowiła całość.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorek, teraz ja. :). Będę niedługo wykańczać sypialnię córki i w związku z tym warto by było jakoś rozplanować kolory ścian w całej części sypialnej.

Wszystkie sypialnie będą miały na podłogach deski sosnowe.

Najpierw sypialnie dziecięce. Są w kształcie prostokąta z jedną ścianką kolankową i skosem. Okno + drzwi balkonowe od strony zachodniej, więc chyba powinny być dobrze oświetlone. Tak sobie myślę, żeby sufit i skos pomalować na jakiś kolor jasny ale nie biały ( np biel złamana żółcią :roll: ). Bardzo mi się podobały ostatnio u jednej kuzynki pokoje dziecięce gdzie ściany były w 2-ch kolorach -ale te pokoje miały tych ścian więcej i były z dużymi lukarnami. Możesz mi zaproponwać jakieś ciakawe rozwiązanie dla naszych 2 pokoi dziecięcych? Może ściankę kolankową zrobic też jaśniejszą albo obróbki przy oknie? I czy mogłabyś zaproponować jakieś ładne zestawienia dla 7-letniej dziewczyny i 2-letniego chłopaka? Będziemy prawdopodobnie malować Dekoralem więc możesz od razu podawać symbole z ich palety :).

Dla przypomnienia nasz projekt: http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3473&aktualnaStrona=1

Pozdrawiam serdecznie. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mój domek wygląda jeszcze dość surowo (ale jak ma wyglądać dom w stanie surowym? :D ) ale ponieważ większość prac wykończeniowych chciałbym zrobićjeszcze w tym roku, kilka szybkich wstępnych pytań. Dom to "Kukułka" z Archetonu z tym, że wstawiłem kominek (centralnie w salonie) i pozostawiłem wszystkie przestrzenie otwarte. Niestety dom okna salonu ma na wschód, jadalnia z wykuszem wychodzi na połódnie a kuchnia na zachód i nie jest tam tak widno jak bym mażył, chc więc w salonie zrobić okna do samiuśkiej ziemi tak by salon otwierał się maksymalnie na taras i ogród (mam z tamtąd piękny widok na wielki park sióstr zakonnych z akacjami) myślałem coby ten taras przedłóżyć po stronie połódniowej w kierunku wykuszu jadalni i w jadalni też zrobić okna do ziemi z możliwością wyjścia przez nią na dwór (odległość od okien jadalni do ogrodzenia nie jest niestety zbyt duża 7 metrów), ewentualnie zrezygnować z tego i zrobić okna 3/4 wszystkie (bądź tylko środkowe). Tylko czy żeczywiście przy postawieniu tam stołu będzie jeszcze sens się przeciskać, na południowy taras? Z tym wiąże się sposób ogrzewania (bo jeśli okna do ziemi to ogrzewanie podłogowe i płytki na podłodze, jeśli 3/4 to kaloryfery, ale z drugiej strony miejsce na kwiaty :-? ) W kuchni planję podłogówkę w salonie ma być na podłodze drewno więc kaloryfery na bokach ścian okiennej (bo okna do ziemi). A propos okien jeszcze zlewozmywak w kuchni ma być pod oknem - czy okno zrobić na wysokości szafek czy podnieść? No teraz mi lżej, bo już mnie głowa boli od samotnego (z małżonką tylko :) ) drapania się po niej. Ratunku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przyjacielu w słowniku słów: dysgrafia i dyslektyk. Niestety należę do tego gatunku którego nie do końca interesuje zapis lecz treść słowa :-? Ale nie zamierzam się z tego powodu wstydzić :evil: Szkoda tylko, iż w naszym kraju "gość choć świnia swoje prawa ma".....

Kasiorku czy mogę liczyć na pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beciku

Troszkę mi zeszło,ale już postaram się odpowiedzieć.Niestety nie mam w domu pełnej kolorystyki Dekoralu.Mam od nich tylko "Sekrety Natury" ale nie jest to kolekcja która by u Ciebie pasowała.

KOlor w pokoju dziecięcym zależy trochę od jego charakteru.Postaram się podać Ci po dwa zestawy spokojniejszy i bardziej żywy

Jeśli chodzi o dziewczynkę proponuję zestaw beżowo -pomarańczowy(dojrzała pomarańcz).Sufit i ściankę z skosem zrobiłabym beżowe.Na tej ścianie zdaje się jest okno,pomyśl ozasłonkach lub roletach w pasy intensywnie pomarańczowe z beżem (to troszkę uspokoi kolor).Pozostałe ściany podzieliłabym na dwie części.W dolnej tapeta (lub farba) w pionowe pasy również pomarańczowo -beżowe w górnej części jednolity,pomarańczowy kolor.Na ścianach powieś jakieś reprodukcje w jaśniutkich kolorach.

Drugi zestaw spokojniejszy beż ( o zimniejszym odcieniu Dulux 2F8 Harvest Fruits 6) plus miętowa,pastelowa zieleń .Dla porównania zobacz paletę kolorów z Duluxa 4W5 Celtic Moor 4,5 i 6.Zastosowanie zieleni takie same jak wyżej tylko zamiast pomarańczu zieleń.

U chłopca poszalałabym z słoneczną żółcią na ścianach.Sufit i ściana ze skosem jasna ,złamana żółcią biel.I akcenty kolorystyczne w barwie dojrzałego pomidora (zaslonki,rolety,dywanik na podłodze,pociel lub kocyk na łóżku)i dodałabym kilka rzeczy w ciemno niebieskim kolorze.

Dla uspokojenia duszy zestaw marynistyczny.Porównaj Dulux 6F7 wszystkie 6 odcieni odcień beżu (Dulux 2F8 Harvest Fruitis 6) ten sam.

Trochę się rozpisałam ,mam nadzieję że trochę Ci pomogłam.W razie niejasności pytaj dalej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bezdomny

Oto moje sugestie.Zrób w salonie okna jak największe do samej ziemi(pozazdrościć widoku) ,natomiast w jadalni nie jest to konieczne.W wykuszu ustawisz stół i będziesz rozkoszował się widokami za oknem podczas posiłku.A taras też bym przedłużyła.Możesz wtedy pod oknami wykuszu ładnie zaaranżować zieleń np w donicach co jeszcze uatrakcyjni widoki.Jeśli chodzi o okno w kuchni ,proponuję aby blat kuchenny był na wysokości parapetu,może nawet stanowić z nim całość.Jeśli nie rozwiałam Twoich wątpliwości, pytaj dalej.A anonimowymi się nie przejmój zawsze byli złośliwi.

Pozdrawiam cieplutko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kasiorku za odpowiedź. Zaraz to druknę, pomyślę, skonsultuję, wybiorę i wkrótce się znów odezwę :).

Jeszcze drobne sprostowanie: Na skośnych ścianach pokoi dziecięcych nie ma okna. Jest ono na ścianie sąsiedniej. Takie okno połaciowe na skosie jest natomiast w naszej sypilani, ale ona chyba będzie tematem następnych moich rozważań.

Pozdr. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lilly

Już prędziutko odpowiadam.

To bardzo dobrze,że chcesz aby cały dom był utrzymany w podobnej kolorystyce.To zapobiega przypadkowości i kakafonii.Proponuję aby w kuchni i salonie zastosować "kość słoniową" to z tej samej grupy co "kremowe mango" (mamy tą samą paletę).KOlor drewna czereśniowego podkreślają kolory ziemi, a więc i ciepłe beże.Ale żeby wnętrze nie stało się zbyt monotonne możemy urozmaicić je kontrastowym kolorem .Proponuję dodatki w kolorze zieleni zbliżonej do odcienia"zieleń mchu".I na ten sam kolor zieleni tylko leciutko rozjaśnionego,pomalowałabym ściany przy kominku.To go bardzo podkreśli.I powiesiłabym tam kilka prostych grafik,utrzymanych w kolorze sepi.Cudawianka.Wszystkie zielone ściany szybko by się opatrzyły prościej jest zmienić kolor dodatków i otrzymasz zupełnie inne wnętrze.Do czereśniowego drewna pasuje jeszcze doskonale ciemna nasycona czerwień,pomarańcz złamany brązem i czekoladowy brąz.

Kolor pistacji w kuchni jest również jak najbardziej trafiony(jedna ściana).

Jak właśnie zauważyłam moje propozycje pokrywają się z Twoimi pomysłami,a to znaczy żebędą naprawdę pasowały.

W razie problemów zapraszam ponownie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piekne Kasiorku !! Cały czas jeszcze się zastanawiam nad tymi kolorami. Chociaż nie jest to jakieś strasznie odpowiedzialne zadanie jak np. wybieranie podłogi, okien, drzwi itp., bo zawsze przecież mozna przemalować w razie czego. Pozdrawiam i jak coś nowego wymyślę, to napiszę. Lilly

Wymyśliłam, że zamiast ciemnej zieleni na tej ściane co kominek-li i jedynie- dałabym może szczyptę papryki-odcień podobny do moich okien i drzwi w salonie, i kominek ładnie by się na tym tle odbił..........Co Ty na to, jutro zamówię tester tej papryki i zobaczę jak to wygląda w rzeczywistości, a resztę ścian pomalowałabym na jasno. I wiesz co ,jakoś ten zielony-konkretnie pistacja(cały czas operuję paletą duluxa)chodzi mi po głowie, hmmmmmmmm ta teściowa. Lubię zieleń nie w nadmiarze, ale lubię i tak sobie pomyślałam- może by dać tę pistację w przedpokoju, są tam te płytki w cieplejszym odcieniu(zbliżone do buku) i może wtedy dałabym meble do przedpokoju jasne, a nie jak wcześniej zamierzałam czereśnię, krórej i tak w domu mam dostatek - drzwi, meble kuchenne, w salonie, sypialnia i gabinet ciemny orzech. I może dla odmiany jasne-brzozowe, bukowe, klonowe meble, tj. szafa i komoda na tle pistacji duluxa i tej ciepłej podłogi komponowałoby się nieźle i trochę ożywiłoby dom i znowelowało monotonię barw - wszędzie kremy, beże, mango + CZEREŚNIOWE LUB INNE CIEMNE MEBLE

Kasiorku, co Ty na to, chyba w nocy spać nie będę, tylko myśleć, bo pierwsze farby-na szczęście na sufity, kupuje już jutro. I czy jasna szafa i komoda (brzoza, osika, buk itp.)pasowałaby do czereśnowych drzwi................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, a co myślisz o połączeniu czereśni z kolorem lila (bez)? Mam w domu czereśniowy parkiet, ściany narazie są białe, kuchnia i salon to jedno wnętrze tylko częściowo oddzielone ścianką, a w kuchni mam jasnobeżowy gres z "żyłkami". Marzy mi się w salonie wypoczynek w kolorze bzu. Dodam, że narazie wszystkie meble, które posiadam to prowizorka. W kuchni będą meble wiśniowe połączone z jakimś jasnym drewnem (może jawor). Drzwi i parapety są w kolorze teak. Zamierzam urządzić dom nowocześnie ale ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lilly

Jest mały problem,meble które chcesz wybrać do przedpokoju są trochę z innej bajki niż czereśnia.Możesz mieć małe zamieszanie.Czereśnia ma wyrazne czerwone zabarwienie,podobnie jak teak lub dąb.Jasne meble + zielonkawe ściany nadadzą skandynawski charakter,ale podłoga i drzwi będą przeszkadzały.Proponuję abyś jednak została przy ciemniejszej,ciepłej kolorystyce.Pistacja w przedpokoju będzie ok,gdybyś lekko ją upodobniła do odcienia "zieleń mchu".Natomiast zieleń w salonie koło kominka zaproponowałam dlatego że dodatki też zaproponowałam zielone.Jeśli zdecydujesz się na "szczyptę papryki",pomyśl też o takich dodatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku,

 

Jestem nowym uzytkownikiem na forum ale juz wiem , ze napewno zagrzeje tu miejsca na dłużej

Aktualnie z mężem zamierzamy kupić 4 pokojowe mieszkanko(101 m2) i juz prawie jestesmy zdecydowani ale wstrzymuje nas jeszcze troche nieustawna część kuchenno wypoczynkowa. Drzwi wejściowe do mieszkania wchodzą prosto na salon, bardzo jasny ze względu na dużą liczbę okien

Chcielibysmy wydzielić choćby małą część przedpokoju, a także zlikwidować ścianę między częścią kuchenną a salonikiem. Jednocześnie chcielibyśmy oddzielić tą część kuchenna od pokoju czymś lekkim i nie przytłaczającym tak aby zachować wrażenie przestrzeni

 

Zastanawiamy sie też jak dobrac kolor mebli kuchennych, podłogi i stołu aby utzrymać całość w nowoczesnej ale nie zimnej kolorystyce. W chwili obecnej mamy dwie sofy dwójkę w kolorze białym i trójkę w czerwono-brzoskwiniową kratę

 

W załączeniu plan mieszkanka

Z góry serdecznie dziękuje za poradę

 

[http://www.asbud-deweloper.pl/magnoliib17_b4.htm]

 

_________________

jumka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...