Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


poziomka_a

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 679
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

cześć szystkim :)

U nas już niedługo - jeszcze parę tygodni i fruu mieszkamy na wsi -

Zdjęcia na naszej www stare jak świat ale mniej wiecej widac co i jak.

 

Macie jakiś sprawdzony sposób na BĄKI - chalją strasznie - a środki na komary nie zawsze działają ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, zauwazyłem, ze w spozywczym kolega kupuje olejki do pieczenia ...

co bedziesz piekł - zapytałem, skrzywił sie i mówi ... "cos ty ..

skóre tym smaruje "

w celu ... ? - pytam

"odstrasza komary i bąki, lepiej niz kosmetyk brutal ..."

 

patent, podobno firmy produkujace srodki owadobójcze jeszcze na to nie wpadły jak skuteczne sa olejki do pieczenia ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Najtaniej jest kupić (chyba że ma się SWÓJ :wink: dostęp) od lesniczego takie żerdki okrągłe i z tego wykonać ogrodzenie np - pionowy słupek co 3,5 m a w poziome trzy żerdki (lub więcej jak ktoś chce gęściej) przy wysokości całości ok.1,2 m. To tylko oczywiście przykład proporcji i wysokości.

Kolejna cenowo będzie opcja - deski nierównane (tarcica) i nieokorowane kupić w tartaku i j/w. Deski można samodzielnie okorować - wtedy drewno będzie trwalsze (nie lęgnie się robactwo pod korą). Jesli deski będą odpowiednio szerokie - ok.20 cm - to wyjdzie ogrodzenie na wys. ok.1,2 m. z prześwitem między dechami takim aby wyglądało to ładnie, nie za "ciężko" i było skuteczne jeśli chodzi o zwierzęta. To będzie taki płot typu ranczo 8) Osobiście mój ulubiony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrodzenia mam dość dużą powierzchnie , więc chcę narazie ogrodzić tylko z 3 stron i tak koszt mniej więcej takiej pracy wyjdzie z jakieś 8 tys. . Mam zamiar tylko zrobić podmurówki i dać siatke , a o froncie pomyśle potem . Niestety nie ma mi kto tego zrobić z domowników , musze nająć firme . U mnie za coś takiego facet sobie powiedział od metra 25 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki to nawet mam kupione - jakieś 130 szt. i pomysł z ogrodzeniem z desek jest fajny, tylko że tak sobie myślę, że to taka gotowa drabinka dla intruza, no i pies podkopie się zaraza jedna i jeszcze kogoś urżnie to będzie draka.

Jak to zrobić żeby się nie podkopał- hmm?? Nie mam na razie konceptu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...