Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


poziomka_a

Recommended Posts

Pięknie jest. Zacząłem budowę na wsi ale moim celem jest tak zreformować swoje zycie aby tam zyc . Nie tylko spac wracajac z miasta.

 

I to mi się podoba. Tak trzymaj. Pewnie będę Ci mogła sporo podpowiedzieć, jak już będziesz na takim etapie, a póki co, to chętnie umówimy się z Tobą na kawę i ciacho u nas, zapraszam, obejrzysz gospodarstwo, coś może Ci się rzuci w oczy do skopiowania, a my, nie ukrywam, chętnie porozmawiamy o Twojej sugestii dotyczącej wężownicy Cu na czopuchu... :wink: Odezwij się na priva, jak wyzdrowiejesz, dobrze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 679
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chce na wies!! :)

Jestem zrozpaczona! :cry: Moje plany wyjazdu i "pomieszkania" na wsi, rozplynely sie jak poranna mgla na lace! :cry: Zmieniam prace i ... o 2-miesiecznym urlopie moge zapomniec! :cry: :(

Pocieszcie mnie, prosze. :(

Ostatnio mam same - niepowodzenia. :(

 

sasiad, piekne, sliczne i prosze o wiecej :)

A proszę bardzo :

Wprawdzie nie są to widoki z naszej działki a tym bardziej nie z naszej posiadłości ale w 1-3 min mozna dojąść w każde miejsce z tych zdjęć

Fairy Dream ! zastanów się nad radami Dompodsosnami :D

Pozdr

http://images20.fotosik.pl/393/bdf0e57e569493dfmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/338/7ea22b6bc368031cmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/338/897728da1a61cab1med.jpg

http://images20.fotosik.pl/393/58af147ac3b22392med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jest. Zacząłem budowę na wsi ale moim celem jest tak zreformować swoje zycie aby tam zyc . Nie tylko spac wracajac z miasta.

 

I to mi się podoba. Tak trzymaj. Pewnie będę Ci mogła sporo podpowiedzieć, jak już będziesz na takim etapie, a póki co, to chętnie umówimy się z Tobą na kawę i ciacho u nas, zapraszam, obejrzysz gospodarstwo, coś może Ci się rzuci w oczy do skopiowania, a my, nie ukrywam, chętnie porozmawiamy o Twojej sugestii dotyczącej wężownicy Cu na czopuchu... :wink: Odezwij się na priva, jak wyzdrowiejesz, dobrze? :D

Dzięki za zaproszenie i powiem ci że coraz bardziej ten pomysł we mnie dojrzewa :D Ktoregos dnia zapakuje rodzine i cudownie Cie nawiedze , tym bardziej ze jest to calkiem blisko. Uprzedze Cie oczywiscie o tym szczesciu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dompodsosnami, dziekuje za slowa otuchy.

sasiad zdjatka sliczniutkie; polna drozka jest zachwycajaca... spacerek w letni wieczorek posrod spiewu ptakow, lekki podmuch wiatru owiewal by zapachem lak i pol...

 

dompodsosnami, jakby to wyrazic - juz sie hmmm... "zarazilam" agroturystyka, przeczytalam Twoj dziennik i kilka innych, ktore napotkalam "po drodze" ;) Uswiadomilam sobie, iz mamy idealne warunki i miejsce na prowadzenie takiej dzialalnosci :)

W posiadlosci meza jest tak zwana - stodola. Wlasciwie to miejsce nigdy nie bylo wykorzystane, zastanawialam sie w jakim celu zostalo wybudowane, skoro bylo - puste? Od jakiegos czasu myslalam aby "zamienic" na dom mieszkalny i sprzedac, ale pomysl bardzo nie stosowny. Nie posiadam zdjecia tego obiektu :D , ale moj mezlulek wybiera sie do PL wiec w najblizszym czasie moge miec; tez pisze, najpredzej to dopiero w sierpniu :)

Ah, juz nawet zaczelam dzialac!! Rozgladalam sie za - kafelkami piecowymi, przejrzalam na necie i doszlam do wniosku, ze to co oferuja , nie dla mnie, sa one takie wycudacznione :-? a ja chcialabym stworzyc - styl rustykalny.

Dlugo sie niezastanawialam - zadzwonilam do znajomej w PL prosilam aby dowiedziala sie o sprzedazy kafelek produkowanych dawniejsza metoda, sa one duzo ladniejsze czytaj: ladne, i trwale. Juz nawet wybralam projekt kuchni i kominka :) Aleeee mnie wzielo!!

Czy uda mi sie zrealizowac, podjety plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ci się uda. A cóż w tym trudnego?! A jeśli uważasz, że agroturystyka to coś dla Ciebie, zajrzyj do tego wątku: AGROTURYSTYKA - FAJNA SPRAWA . Zapraszam, znajdziesz tm wiele pożytecznych informacji i inspiracji. Miłej lektury!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje dompodsosnami. Troszeczke potrwa, zanim bedzie jakis zarys mojego planu.

Jednak sledzic bede kazda informacje dotyczaca agroturystyki - bede madrzejsza :lol: i latwiej bedzie mi zaczac dzialac :)

Super, ze mozna liczyc na pomoc/porade, jest to wielce szlachetne :)

Aaaaa, kupilam czeresnie, pfeee, zadnego smaku! :-? Co prawda, piekne jak malowane :D , ale tylko na wygladzie pozostaje! :-?

 

Przypomnialam sobie - kiedy majac ... nascie lat :) ja i znajomi wkradlismy sie do sadu sasiada, kazde z nas "obsiadlo" jedno drzewko i zaczal sie raj :D ale byl ubaw :lol: pojadlam az do bolu brzucha, i przy tej eskapadzie podaralam wtedy swoja nowa sliczniutka sukienke, byla piekna kwiecista ahhh, wygladalam w niej boosko :D , oberwalo mi sie od mamy, niestety :-? , ale warto bylo! :lol: podobne eskapady czynilismy na zielony groszek i sloneczniki :lol: , to bylo zycie!

Cudownie jest wspomniec i posmiac sie ze swoich "wyczynow" glupotek czynionych :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kupilam czeresnie, pfeee, zadnego smaku!

 

No właśnie, te pędzone "cudeńka"... A u nas na wsi takie fajne... Ale nie w tym roku! :evil: Ale za to może będą jeszcze lepsze grzyby niż zwykle. :D Już pokazały się pierwsze prawdziwki! :o Jeśli nadal będzie tak ciepło i wilgotno, to nadrobimy wszystkie braki z zeszłego roku!!! :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jesienią było z tym bardzo źle - w zeszłym roku mieliśmy fatalną suszę, od kwietnia do listopada właściwie w ogóle nie padało. Jak przyszła komisja oceniać straty naszego gospodarstwa w plonach, to tylko spojrzeli i napisali: 100 % strat :( . I za te 100 % plonów na kilku hektarach ziemi ornej dali nam 500 zł odszkodowania. Mówię, Wam, aleśmy się nachapali... :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majestatyczne piwonie pieknie kwitna.

Zal mi bedzie mojego ogrodka :( , zmieniamy dom na mniejszy aby /nie ukrywam/ oplaty byly mniejsze; czas zaczac na czyms oszczedzac :wink: gdyz czeka nas wyzwanie w PL :)

Czas pakowania zaczac! :( ohhh jak nie mam ochoty! brrrr :(

Uwaga: pomoc mile widziana. :D :wink:

Coz tam slychac na wsi?

sasiad gdzis sie ukryl , pewnie biega po lakach i lasach :wink: aby utrwalic na wiecznosc- piekno natury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasiad gdzis sie ukryl , pewnie biega po lakach i lasach :wink: aby utrwalic na wiecznosc- piekno natury?

 

Jako żywo FD , jako żywo.

Na ten przykład taka oto panoramka :

http://images21.fotosik.pl/360/de5c00e1c1aae907.jpg

 

 

Aha , są już małe łabądki

http://images11.fotosik.pl/69/29a2c53c4b76324a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasiad, uradowales moje stesknione serduszko.

 

Juz zamawiam bileciek sosenko, bylo by naprawde super miec pomoc, gdyz nie mam tutaj nikogo z rodziny, wiec tylko ja i maz bedziemy targac te klamoty. :(

 

Czy sa juz mlode ziemniaczki? Kupialam cos na wyglad i cene, mlodych ziemniaczkow, po ugotowaniu zrobily sie szare! :-?

Mlode ziemniaczki z koperkiem i jajeczkiem :D tylko na wsi moga smakowac wysmienicie, a jeszcze do tego siadle mleczko :D , noo i poczulam glod... :(

Mam w pamieci rowniez przesmaczna mloda kapustke, ktora moja mama wysmienicie gotowala.

sosenko, czy podajesz swoim goscia takie "proste" dania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ruszymy z żywieniem to na pewno będą w jadłospisie - nawet Twój post pokazuje, do czego tęsknią nasze mieszczuchy.

 

Juz zamawiam bileciek sosenko, bylo by naprawde super miec pomoc, gdyz nie mam tutaj nikogo z rodziny, wiec tylko ja i maz bedziemy targac te klamoty.

 

No to przygotuj kartony i pokaż paluszkiem, od którego pomieszczenia zacząć. :lol: Ha, chętnie bym zajrzała do Motrealu, wiele lat temu mieszkałam jakiś czas na Dr. Penfield Avenue. To naprawdę piękne i fajne miasto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Aha , są już małe łabądki

 

Nie tylko łąbądki... mnie w poniedziałek - znienancka - nawiedziła rodzinka kaczątek :p :

 

http://dopuser.republika.pl/k1.jpg

 

http://dopuser.republika.pl/k2.jpg

 

Przypłynęłu sobie rowem i wyszły na brzeg... niestety, nieco później zniknęły gdzieś za płotem u sąsiada i i tylko dorosłe kaczki krążyły nad miejscem ich zniknięcia... nie chcę krakać ale przypuszczam najgorsze... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...