Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


poziomka_a

Recommended Posts

Witam, ja też od 2 mcy ze wsi. Dzieci mam w wieku szkolno-gimnazjalnym. Syn, jak zobaczył kury na drodze, to zakrzyknął, że on tu nikogo nie zaprosi, bo zarobi na ksywkę - wieśmen! Teraz mu przeszło i zaprasza, nawet z noclegiem. Do szkoły i na zajęcia dodatkowe wozimy, co jest jednak kłopotliwe. Wozimy jak możemy, bo dojazd do domu ze szkoły wymaga dwóch środków lokomocji, niestety. Nie da się tego tak zgrać, żeby zdążyli do szkoły na 8.00, musieliby wyjść przed szóstą z domu. To jest 8 km, ale i autobus i pociąg lub 2 autobusy. Od września planujemy zmianę szkół i lokalizacji zajęć dodatkowych, będzie tylko autobus lub godzinka pieszo :D. Koledzy i koleżanki jakoś docierają wykorzystując rodziców lub środki lokomocji, dają radę. Generalnie to powiem, że wszystko jest do przejścia, ale widzę dwa problemy - do drogi głównej muszę się przekopać lub prześlizgać na lodzie lub błocie i robota jako kierowca dzieci. Zobaczymy jak będzie po zmianach od września. Dodam, że też należę do osób korkujących drogi dojazdowe do miasta :lol:.Przez to wyjeżdżam z domeczku o 6.20 :( .... Mimo w/w jest mi dobrze na wsi i nie wróciłabym do miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 679
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to i ja dołączam do wioskowych ludków :)

My z żoną tak etapami, najpierw z samego centrum Krakowa do Wieliczki - dla nas z dziada pradziada krakusów to już był koniec świata. Tam przystanek 7-dmio letni i teraz zupełna wiocha. Moja 9 letnia córa wrzeszczała tata patrz żywa krowa !!!!.

Obawialiśmy się jak się mała zaaklimatyzuje ale jest OK. Jak po mieszkaniu już tak ze 3 miesiące pojechalismy do Krakowa, akurat przechodziliśmy obok starych włości to mała nadziwić się nie mogła że można tu mieszkać, padło pytanie a gdzie ja się tu na polu bawiłam? - odpowiedź nigdzie, siedziałaś w większości na balkonie. A ten smród z bram kamienic brrrrrr.

 

A teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Śniegu po pachy.... Oczywiście żartuję , chodź nie do końca , bo jednak napadało bardzo dużo , ciężko z wyjazdem na główną drogę , ja zrezygnowałam na ten czas z samochodu :roll: . Za parę dni będzie trzeci miesiąc jak jestem na swoim ...Czas nam szybko leci . Wypatruję wiosny , ale u mnie nie ma jeszcze żadnej oznaki , że się pojawi . :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wiosna! poziomeczka, dzieki za odrobine wiosny. :) Gdyby jeszcze z Twojego ogrodeczka te kwiatuszki byly...:)

U mnie slonecznie ale mrozno, jednak na weekend ma byc pieknie; iscie wiosennie, na sama mysl dusza sie raduje ;) jednak na poszukiwanie sasanek, przylaszczek i innego wiosennego kwiecia nie bede mogla sobie pozwolic... ehhh chce do domu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Fajnie, że ktoś założył forum pod tym tytułem.My z wielkiego miasta na wsi od trzech lat.Jeszcze wiele do zrobienia przed nami. Działka 3 h ,dom do remontu, całkowita dzicz wokół domu tak to wyglądało.Córka do szkoły ok.8 km, najbliższe wielkie sklepy ok. 50 km, ale to nic w porównaniu z ciszą wokół.No i można spełniać swoje marzenia .Mąz często wyjeżdża zalety firmy, ja poświęciłam się z radością pracy na działce i pasji hodowli koni.Najgorsze chwile przyszły pierwszej jesieni ,kiedy to w mgliste dni nachodziły nas czarne myśli, że nie damy rady.Działka ,którą kupiliśmy przez 25 lat nie była zamieszkana,dzięki czemu mamy piękne stare drzewa lipy, topole,jesiony poza tym była okropnie zachwaszczona, zarośnięta.Trochę udało nam się ją odsłonić.Jedno jest pewne za nic na świecie nie wrócilibyśmy do miasta.Tu znależliśmy nasze miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...