Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co na podłogę w garażu?


Recommended Posts

Płytki, tylko proponowałbym zrobić odwodnienie podłogi. Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale są takie żeliwne kratki do przykrywania kanałów odwadniających. Teraz mam garaż na dwa samochody. Nie mam tego. Mam za to zimową porą pełno wody na posadzce. W nowym zrobię to odwodnienie. Woda będzie spływać do gruntu.

Inna propozycja, to jedna kratka ściekowa na studzience chłonnej z jednego kręgu betonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym na tą podłogę postawił ze dwa auta dla siebie i żony :lol: ( obecne budowa mocno nadwyrężyła :cry: ) a poważnie gres. Kostka fatalny pomysł, coś kapnie (tłustego) i plama nie do usunięcia, no chyba, że koska do wymiany. (ewentualnie wcześniej kostki zaimpegnowane.) Bardzo istotne, do sprzątania, są spadki z boków do środka i po długości garażu i jak można to kratka wtedy łatwo posprzątać garaż. Wystarczy woda i guma do jej ściągania. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też dam gres ale ostatnio mój brat w swoim garażu wylał jakąś specjalną posadzkę ale nie żywica. Wylali najpierw jakąś mieszankę betonową a później na jeszcze mokrą sypali coś z worków w ( mogą być różne kolory) a później było to polerowanę maszynowo. Wygląda to bardzo fajnie gładkie ma barwę nie pyli a -cena -niestety nie wiem jaka bo było to w liczone w cały koszt budowy garażu. Firma ta robi w ten sposób posadzki na ogromnych halach ( ostatnio robili kilkanaście arów takiej posadzki). Pomysł godny polecenia dla tych co nie mają jeszcze wylanej podłogi - ja niestety mam wylaną posadzkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też dam gres ale ostatnio mój brat w swoim garażu wylał jakąś specjalną posadzkę ale nie żywica. Wylali najpierw jakąś mieszankę betonową a później na jeszcze mokrą sypali coś z worków w ( mogą być różne kolory) a później było to polerowanę maszynowo. Wygląda to bardzo fajnie gładkie ma barwę nie pyli a -cena -niestety nie wiem jaka bo było to w liczone w cały koszt budowy garażu. Firma ta robi w ten sposób posadzki na ogromnych halach ( ostatnio robili kilkanaście arów takiej posadzki). Pomysł godny polecenia dla tych co nie mają jeszcze wylanej podłogi - ja niestety mam wylaną posadzkę

 

 

jaka to posadzka? i skąd się ją bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może chodzi o to:http:// http://www.penetron.com.pl/?loc=pl,190

Całkiem ciekawie to wygląda (na stronie). Nie wiem jak w życiu.

Po przeczytaniu kilku wątków na ten temat też mam lekki mętlik w głowie.

Na pewno warto zastosować kratki odwodnienia liniowego o których pisze Janusz Każdy rodzaj pokrycia ma swoje zalety, ale i wady.

Gres musi być antypoślizgowy, kładziony na pełny klej. Podobno może źle zareagować na spadające ciężkie przedmioty (co się nieraz może przytrafić majsterkującym).

Pozdrawiam, Heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...