Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przygotowanie dachu pod dachówkę ceramiczną


Gość marcindz

Recommended Posts

Gość marcindz

1. Majstry w przyszłym tygodniu mają mi kłaść dachówke ceramiczna. Konstrukcja dachu juz stoi. Teraz na konstrukcje maja połozyc folie wiatroizolacyjna a nastepnie dachowke. Twierdzą że teraz nie daje sie desek i papy na połacie dachu (tylko folie i chyba łaty o ile dobrze pamiętam). Poradźcie coś jak to u Was wygląda lub jak się powinno robić. Nie znam sie na tym kompletnie.

2. Czy to nie jest źle że dachówke kładzie się przy 3 stopniach mrozu? Zamieściłbym zdjęcie konstrukcji dachu ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Przy okazji jak się zamieszcza zdjęcia? [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Majstry w przyszłym tygodniu mają mi kłaść dachówke ceramiczna. Konstrukcja dachu juz stoi. Teraz na konstrukcje maja połozyc folie wiatroizolacyjna a nastepnie dachowke. Twierdzą że teraz nie daje sie desek i papy na połacie dachu (tylko folie i chyba łaty o ile dobrze pamiętam). Poradźcie coś jak to u Was wygląda lub jak się powinno robić. Nie znam sie na tym kompletnie.

Będzie dobrze :wink: Jedni robią właśnie tak, inni robią pełne deskowanie.

Oba rozwiązania są dobre i oba mają swoich zwolenników i przeciwników. Na tym forum jest opcja Szukaj, dzięki której wyszukasz setki postów na ten temat np. http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=34913

 

2. Czy to nie jest źle że dachówke kładzie się przy 3 stopniach mrozu? Zamieściłbym zdjęcie konstrukcji dachu ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Przy okazji jak się zamieszcza zdjęcia? [/img]

Koniecznie trzeba pokryć dach na zimę, na pewno 3 stopnie mrozu trochę utrudniają pracę dekarzom, ale dla dachu nie mają znaczenia.

 

A jak wstawiać zdjęcia dowiesz sie tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcindz

Dachówka ceramiczna wytrzyma z pewnością 60 lat (pewnie i więcej ale to już nie mój problem...). Natomiast producenci foli daja maks gwarancje 30 lat. A co potem?

Za 30 lat kiedy wytrzymałość foli zostanie empirycznie potwierdzona przez użytkowników bedzie ją można śmiało stosować. Teraz to ciągle eksperyment.

Wniosek: Deski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawialiśmy z trzema różnymi ekipami (2 x dekarze, 1 właściciel tartaku) wszyscy zdziwili się pytaniem o deskowanie pod dachówkę. Pytali po co?

Usłyszałam też argument, że jeżeli na dachu ma coś przeciekać to pełne deskowanie też zgnije i już.

 

A dyskusja jest stara jak świat. Proszę poszukać na forum.

 

pozdrawiam

Agnieszka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga aleś Ty naiwna i tyle.

 

A niby dlaczego naiwna??? :o :o :o

Na moją folię mam 30 lat gwarancji 8) . Czy dekarz udzieli Ci pisemnej gwarancji przekładki dachu, jak coś będzie nie tak??? A ja mam taką 8) . Właśnie ze względu na zastosowaną folię, która została odpowiednio położona.

Chyba jakaś naiwna jestem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ta naiwność ma sie objawiać ???

Przecież dekarz za zrobienie deskowania i tak weźmie swoje!!

Zdecydowanie więcej pracy z nimi ma.

 

Prawda jest taka, że dach dobrze pokryty nie ma prawa przeciekać.

Po to kryje się nasze domy.

A odrobina śniegu czy skroplin to nie strumień z rynny.

 

pozdawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złością nic nie zmienisz.

Serdecznie pozdrawiam!!!!

Ależ ja się wcale nie złoszczę :) Tylko się dziwnię, dlaczego tak szybko wyciągasz wnioski na mój m.in. temat? Ja akurat jestem z tych dociekliwych, upierdliwych i drążę temat zanim na coś się zdecyduje. A ty autorytatywnie stwierdzasz, że jestem naiwna, bo słucham majstra i robię co on każe. To pytam - na jakiej podstawie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...