Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pustak ceramiczny-kto ma z tego domek???


Recommended Posts

Odrazu zaznaczam że w opcji szukam-byłam,ale nie znalazłam wiele.Prosze aby odezwały sie osoby które zbudowały,budują lub beda budowały z pustaka ceramicznego.Chetnie poczytam dzienniki,podgladne zmagania i wysłucham dobrych rad.Bedę budowała Oliwke z Domna5 i tam jest opcjonalnie pustak ceramiczny lub beton komórkowy.Niestety w moim rejonie zero fachowców budujacych z betonu komórkowego.Chce by moje sciany były docieplone styropianem i wykończone drewnem.No jakby to nazwać po fachowemu---hmmm tak jak saiding tylko z prawdziwego drewna i szersze listwy-o matko ale ze mnie laik.Ale napewno wiecie o co chodzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, dokładnie tak- pustak ceramiczny to baardzo szerokie pojęcie. My mamy dom wybudowany z porothonu i docieplony steropianem ( choć teraz raczej zdecydowałabym się na wełnę mimo, że jest droższa). Dlaczego wełna? Bo dzięki niej domek mówiąc potocznie oddycha, a przy steropienie powstaje nam coś w rodzaju "termosu" - tak bo babsku :wink: mówiąc. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to nie wstydź się, że jesteś laikiem tylko pytaj :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inż. Mamoń no właśnie.....dlaczego mit?? :D :D Juz nerwicy dostane.Z ytonga nie bede budowac bo ekipy zero.......I nie wiem na ile to prawda ale ponoć długo schnie...gdzies wyczytałam.

Chce z "normalnych"ceramicznych pustaków.Wydaje mi sie że wersja pustak plus wełna bedzie optymalna...hmmm ale jaki pustak???Zeby było i zdrowo i ciepło ---i niedrogo.Oj to tak jak w reklamie...TAKIE RZECZY TO TYLKO W (tu nazwa sieci komórkowej) :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i póki co jestem bardzo zadowolona. O wyborze też bardziej zadecydowała ... psychologia - jakoś się lepiej czułam z koncepcją ceramiczną niż betonowo-komórkową.

W domach z betonu nie ma wolnej miłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi wyjasnic jak krowie na rowie jaka jest roznica miedzy np ph, pustakiem, U220 i maxem?

 

I ph (chyba masz na myśli porotherm) i U220 i max to wszystko są pustaki, czyli materiały rozmiarami większe od cegieł.

U220 i Max mają jednakową strukturę i różnią się jedynie wymiarami.

Grubość ściany zbudowanej z Max'a wynosi 29cm, a z U220 25cm.

To jest pustak Max

To jest pustak U

O pustaki Max i U220 spokojnie mozna pytać w każdej cegielni, będą wiedzieć o co chodzi.

 

Porotherm to produkt o trochę innej strukturze od max'a i U220, dzięki czemu ma teoretycznie lepsze właściwości izolacyjności cieplnej, ale nie oznacza to że jest lepszy. Różne sa opinie o Porothermie - poszukaj na forum.

To jest Porotherm

Porotherm to chyba nazwa handlowa zastrzeżona przez Wienerberger'a, ale tego typu pustaki produkowane są tez przez inne firmy, z tym że pod innymi nazwami np. MEGA (Plecewice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocki serdeczne dzięki,o to mi własnie chodziło.Cenowo to jak sie przedstawia?Ja chciałabym budować ściany z pustaka 25 cm plus wełna plus tzw.plasterki-czyli szalowanie z drewna.Troche nie mam zaufania do grubaśnej ściany ale bez docieplenia,ale oczywiście są to moje wywody teoretyczne.Szczytem marzeń jest ściana wybudowana tanio i zdrowa i na dodatek super ciepła- :wink: :wink: :wink: ale zdaje sobie sprawe że albo tanio albo drogo...a moze sie myle???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak U i max mają nieco inne wymiary, są bez pióra-wpustu (trzeba dawać też spoiny pionowe). Nie powinny zawierać domieszek trocin (np w Harasiukach zawierają) - mocniejsze - najwyższa klasa 20, porządna 15

PTH - pustaki z piórem-wpustem, większe od maxów i u, nie trzeba murować na spoiny pionowe, z domieszkami trocin (czyli poryzowane - potencjalnie cieplejsze), ale za to bardziej kruche. Dobra klasa to 15 (w przypadku PTH o większej grubości chyba najwyższa to 10). Ja sama mam trochę maxów, większość ścian z PTH 25 (z maxami miałam problem jakościowy i musiałam wymieniać :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ....to mnie rozbawilas na weekend ;-)))

 

tesc z mezem sami pustaki kreca a Ty sie jeszcze po forach krecisz i pytasz ? ktory tanszy ? ;-)

A dlaczego niby tesc ma niezdrowe pustaki robic ? ;-))

jak maz sam pustaki robi ...to buduj z tego - przeciez dla siebie zrobi zdrowe ..nawet jak te na sprzedaz arszenikiem podsypuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko,

 

Szpetota pustaka bym sie nie przejmowal wcale - przeciez nie bedziesz go juz nigdy pozniej ogladac. Pustak powinien byc:

MOCNY - zeby chalupa sie nie rozpadla

ROWNY - zeby nie poszlo za duzo kleju na docieplenia (drogi) jak i materialu na tynki (tez kosztuje)

PROSTY ( w miare) ;-) zeby sciany byly proste i zeby sciany byly proste ;-)

 

Jezeli te 3 warunki spelniaja tesciowe pustaki - bierz i sie nie namyslaj.

Jesli maz sam bedzie krecil, to 1/3 pieniedzy za wykonanie pustakow przejdzie Wam tylko z kieszeni do kieszeni - dola meza ;-).

Jesli chcesz ocieplac - nie bralbym BK ani zadnych cieplych pustakow.

Krecony pustak rulez!! ;-)

Aha ! i jeszcze jedno ...nie mieszaj sie w meskie sprawy ...NIE PODBURZAJ MEZA !!! ;-))

On na pewno sie z bratem i ojcem dogada ....;-)

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...