Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dostalem taki kosztorys - bardzo wygorowany ?


Jajcek

Recommended Posts

1

-zebranie humusu

-wykonanie law fundamentowych i fundamentow

-budowa scian zewnetrznych i wewnetrznych

-wykonanie stropu Teriwa

-sciany kolankowej i wienca

-wymurowanie kominow

2

-wykonanie tynkow wewnetrznych z gladzia gipsowa

-wylanie podkladu pod posadzki

-wykonanie posadzek

-wykonanie ocieplenia wiezby (welna laty folia paro izolacyjna)

-montaz plyt kartonowych

3

-wykonanie okablowania rtv, telekomunikacyjnego, instalacji alarmowej, i wszystkich robot elektryczny

-wylozenie kostki z bramy do garazu (okolo 25m)

-polozenie styropianu i masy akrylowej

-wylanie betonu pod taras i schody

-oblozenie schodow wejsciowych tarasu i fundamentow terakotom

-wykonanie wiezby

-polozenie foli paro przepuszczalnej kontr lat i lat, przykrycie dachowka

-montaz okien dachowych

-wykonanie obrobek blacharskich i montaz rynien

-wykonczenie kominow poza dachem

-wykonanie podbitki

4

-roboty hydraulczne z montarzem pieca

-wykonanie instalacji CO

-wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej

-wykonanie szamba ekologicznego

-wykonanie bialego montazu(montaz umywalek brodzika sedesu wanny bidetu kabiny)

5

-polozenie plytek ceramicznych na scianach i terakoty na posadzce

-montarz okien i drzwi

-malowanie pomieszczen

-wykonanie kominka

-polozenie klepek drewnianych

 

i za to wszystko wykonawca chce oczywiscie informujac ze jest drogi bo ma tyle robot ze ...... ale jest sprawdzony polecony etc ale wracajac do tematu chce za sama robocizne 170000

Projekt jest rzeczywscie dosc trudny bo ma kolanka na roznej wysokosci rozne stopnie pochylu dachu etc. dlatego tez bym niechcial brac byle kogo , a tamten wykonawca zna projekt od podszewki bo wybudowal 3 takie domki, sprawdzilem zrobil to rzezcywiscie dobrze .... ale ... ta cena

Ale sie rozpisdalem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyszystkim tym, którzy się znają na cennikach (nie mówię o sobie :lol: ) ciężko odnieść się do wyceny na takim poziomie ogólności (na pewno trzaba to dobrze uszczegółowić w umowie, roboty są bardzo dziwnie pogrupowane, nie widzę nic o schodach, cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu, a cyklinuje się raczej przed ostatnim malowaniem) wykonanie jest praktycznie pod klucz, z projektu na www cieżko coś wyczytać, szczególnie ile czego będzie. Tak zupełnie na czuja i tylko na podstawie mojej budowy powiedziałbym że 170000 tys za robotę pod klucz wg. takiego projektu to jest normalna cena w rejonie Warszawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyszystkim tym, którzy się znają na cennikach (nie mówię o sobie :lol: ) ciężko odnieść się do wyceny na takim poziomie ogólności (na pewno trzaba to dobrze uszczegółowić w umowie, roboty są bardzo dziwnie pogrupowane, nie widzę nic o schodach, cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu, a cyklinuje się raczej przed ostatnim malowaniem) wykonanie jest praktycznie pod klucz, z projektu na www cieżko coś wyczytać, szczególnie ile czego będzie. Tak zupełnie na czuja i tylko na podstawie mojej budowy powiedziałbym że 170000 tys za robotę pod klucz wg. takiego projektu to jest normalna cena w rejonie Warszawy

no jezeli cena jest powiedziawszy oglolnie normalna to byloby niezle, bo ja sie przerazilem taka kwota

oczywiscie zrobienie i wykonczenie schodow oraz cyklinowanie podlog w to wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile powinien kosztować stan surowy bez dachu, ale sam dach z ociepleniem to pewnie 20-25 tys albo więcej, instalacje myślę nie mniej niź 15 tys., podłogi na gotowo raczej nie mniej niż 10 tys, tynki z gładzią i malowaniem raczej też nie mniej niż 10 tys, do tego pełno rożnych montaży i montażytków itp. drobiażdżków po kilkaset do kilku tys. każdy i pewnie zbierze się dobrze ponad 100 tys.

Ale nie polegaj tylko na moim zdaniu, bierz różne oferty, przejrzyj jeszcze Forum ile co kosztuje i spróbuj podliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile powinien kosztować stan surowy bez dachu, ale sam dach z ociepleniem to pewnie 20-25 tys albo więcej, instalacje myślę nie mniej niź 15 tys., podłogi na gotowo raczej nie mniej niż 10 tys, tynki z gładzią i malowaniem raczej też nie mniej niż 10 tys, do tego pełno rożnych montaży i montażytków itp. drobiażdżków po kilkaset do kilku tys. każdy i pewnie zbierze się dobrze ponad 100 tys.

Ale nie polegaj tylko na moim zdaniu, bierz różne oferty, przejrzyj jeszcze Forum ile co kosztuje i spróbuj podliczyć.

Dzieki za wypowiedzenie swojego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na czuja i tylko na podstawie mojej budowy powiedziałbym że 170000 tys za robotę pod klucz wg. takiego projektu to jest normalna cena w rejonie Warszawy

 

Na mojego czuja i na podstawie mojej budowy: to jest normalna cena u dobrych sprawdzonych wykonawców.

 

Tylko zastanawia mnie, czy masz juz tak dopracowany projekt, żeby w wykonczeniówce umawiac się na kwoty a nie od metra/punktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na czuja i tylko na podstawie mojej budowy powiedziałbym że 170000 tys za robotę pod klucz wg. takiego projektu to jest normalna cena w rejonie Warszawy

 

Na mojego czuja i na podstawie mojej budowy: to jest normalna cena u dobrych sprawdzonych wykonawców.

 

Tylko zastanawia mnie, czy masz juz tak dopracowany projekt, żeby w wykonczeniówce umawiac się na kwoty a nie od metra/punktu?

No wiesz wykonawca wycenia na podstawie wykonczania juz identycznych projektow a jak ja se wymyskle cos pogibanego to jego ryzyko a jezeli ja cos odpuszcze to moja strata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak sprawdzić ile wezmą inne ekipy za wybudowanie Twojego domku? Podzwonić i zorientować się w warszawskich cenach. Może okazać się, że dużo nie dopłacisz, a wiele rzeczy Ci odchodzi.

Ja płaciłam co tydzień 1500zł na czterech murarzy. Umowa spisana było od całości i tak nam wyszło kosztowo.Teraz płace też od roboty, ale mój Wykonawca mówi, że szacuje 15zł/ h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 170 tys to jednak nie tak mało.

Mnie całość robocizny w okolicach Warszawy kosztuje około 120.000., a dom też dość skomplikowany.

To mimo wszystko 30% taniej.

A tak swoja droga, to w Warszawie ekipy są często tańsze niż w wielu miejscach w Polsce (chociaż to nie są ekipy z warszawy tylko z okolic...)

 

Pozdrawiam,

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam,

 

mam podobnie skomplikowany budynek i właśnie kończę go budować. Wydaje mi się, że bardzo ciężko jest stwierdzić na tyym etapie ile coś tam będzie kosztować. Jestem przekonany, że wykonawca policzył te 170 tys. za tzw. standard, za wszystko co będziesz chciał extra będziesz na pewno musiał dopłacać. Wykonawcy liczą zazwyczaj tak jak im wygodniej, raz za m.b. za chwilę za m2, raz za punkt, raz ryczałt za robotę.

 

Dodatkowe pytania dotyczą utrzymania placu budowy, kibelka, sprzątania, noclegu itd. Miałem wycenę, gdzie za wszelkie tego typu "dodatki" byłbym obciążony. Trzeba to uściślić.

 

Nie bagatelizowałbym także kosztów wykonania schodów. Tego byle kto nie zrobi, trzeba stolarza-fachowca. Sam koszt montażu/obłożenia schodów (robocizna) to kilka tysięcy złotych. To samo z podłogami drewnianymi.

 

Prponuję uściślić z wykonawcą wszystko co się da, umowę spisać bardzo precyzyjne, załączyć projekt, przewidzeć odstępstwa (co w przypadku dodatkowych punktów, m2, m.b., okien, drzwi etc.).

 

Moje koszty planowane/rzeczywiste się dość mocno rozjechały chociaż budowałem z róznymi ekipami i w zasadzie wszystko miałem przewidziane (oprócz szeregu "drobiazgów", które w sumie zrobiły jakieś 100 tys. zł :). Ale odstępstw było sporo na etapie wykańczania, szczególnie dotyczyły elektryki, alarmu, trochę hydrauiki, doszły 2 okna połaciowe, grubsze ocieplenie etc. Wszystko to powodowało wyższe koszty niż planowane.

 

A no i trzeba się zastanowić, ponieważ czasami przy 7% vacie za usługę (z wliczonym materiałem) jest znacznie kortzystniej niż brać usługę bez f-ry a materiał z 22% vatem. Tak jest w przypadku dachu, okien, drzwi, tynków etc.

 

Polecam zebranie 5-6 ofert, wtedy dopiero można się decydować.

 

Pozdr,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopsz. Ponadto nie ma co porównywać z innymi wycenami. Istotny jest metraż, kubatura i standard wykonania. Jeszcze jest kwestia zaopatrzenia budowy. Z tego co się zorientowałem jest to miejsce, gdzie wykonawcy lubią "przyciąć" i czasem cena za usługę jest niska, jednak dziwnym trafem materialów coś dużo wychodzi. U mnie tak było zawsze gdy wyceniałem montaż z materialem (np. ocieplenia, parkietów). Potem jak brałem materiał od niezależnego sprzedawcy i dawałem swojemu wykonawcy to wychodziło tego materiału znacznie mniej.

 

Powodzenia w negocjacjach.

 

Pozdr,

TJ

 

PS. taki wykonawca co robi pod klucz to pewnie fajna rzecz. W innym przypadku koszty, które trzeba liczyć na poszukiwania ekip, prezentację budowy, dogadywanie, zaopatrywanie budowy, telefony, uzgodnienia, jeżdżenie, Twój czas etc, należy wycenić i brać pod uwagę. Ja swój i żony rok pracy przy pilnowaniu budowy, telefony, zużycie samochodów, paliwa, własną pracę, straty wynikające z nietrafienia w ekipy (2 się nie udaly, jedna mnie kosztowała dodatkowe 5-7 tys. zł, bo musiałem poprawiać, druga z tysiąc) wyceniam np. na co najmniej 50 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. taki wykonawca co robi pod klucz to pewnie fajna rzecz. W innym przypadku koszty, które trzeba liczyć na poszukiwania ekip, prezentację budowy, dogadywanie, zaopatrywanie budowy, telefony, uzgodnienia, jeżdżenie, Twój czas etc, należy wycenić i brać pod uwagę. Ja swój i żony rok pracy przy pilnowaniu budowy, telefony, zużycie samochodów, paliwa, własną pracę, straty wynikające z nietrafienia w ekipy (2 się nie udaly, jedna mnie kosztowała dodatkowe 5-7 tys. zł, bo musiałem poprawiać, druga z tysiąc) wyceniam np. na co najmniej 50 tys. zł.

No i wlasny czas i ect nikt wlasnie nie bierze pod uwage a jednak jakby nie bylo

Dzieki za odpowiedz i szczeliwego nowego roku zeby byl jeszcze lepszy niz mijajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć,

 

Właśnie dostałem ofertę od generalnego i zbaraniałem.

48000 stan zero, 180 000 surowy z dachem ( z materialami, zaopatrzenie wykonawcy). Fakt ze sprawdzony i skrupulatny, ale cena...

Gadalem tez z innymi generalnymi, ale ich wyceny wydaja mi sie zanizone i nierzetelne, nie ufam im. Zastanawiam sie czy nie budowac jednak gospodarczym?

 

Chociaz tu wspominacie o extra kosztach, czas i fatyga i na pewno macie racje.. Sam nie wiem, moze zaplacic i miec swiety spokoj?

 

A co myslicie o samodzielnym zaopatrywaniu budowy? Pewnei taniej, ale czy duzo jest zalatwiania?

 

Nie wiem co robic?

 

MOze mozeciepolecic swoje ekipy?

 

HELP!

 

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede budował systemem półgospodarczym.

Dom o wymiarach ok 9x11 +garaz licze, ze wybuduje za 180 tys calosc :) (pod klucz). Nie wiem jaki masz dom, byc moze tyle kosztuje. Jednak firma zawsze bierze wiecej i za materialy tez odpowiednio sobie dolicza... Mysle, ze lepiej pojezdzic po hurtowniach i wybrac jedna, najtansza, ktora dowiezie material na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wybuduje za 180 tys calosc :) (pod klucz

 

 

jesli otrzymuje sie kosztorys przedwykonawczy od wykonawcy nalezy go sprawdzic czy nie ma przeklaman poprzez zastosowanie niewlasciwych cen , norm itp dokonac tego moze kierownik budowy wzgl. inspektor powolany tylko na ten cel jesli inwestor zna sie na budowaniu i normach moze tego dokonac sam. jest to zwykla procedura czesto spotykana w naszym kraju. dokonuje sie tego w oparciu o katalogi lub programy komputerowe wszelkie poprawki skreslenia wykonuje sie na czerono w sposob czytelny tak aby mozna bylo odczytac co zostalo skreslone. tak poprawiony kosztorys przedklada sie wykonawcy wraz ze sporzadzona umowa w 2 egzemplarzach ale wazne jest aby w umowie zapisac ze kierownik budowy bedzie od inwestora nigdy od wykonawcy. oraz ze roboty zakonczone beda rozliczane kosztorysem powykonawczym . daje to inwestorowi mozliwosc kontroli budowy oraz skreslenie z robot pozycji sprzetu materialu itp ktorego nie bylo podczas wykonywania danych robot.

taka kontrola pozwala zaoszczedzic inwestorowi do 40 % na budowach typu prywatnego czyli na budowach domkow jednorodzinnych. koszt tej operacji jest znikomy w porownaniu do kosztow zaoszczedzonych. proponuje jeszcze oprocz obiecanej wyplaty sprawdzajacemu kosztorys powykonawczy dodatkowo 10 % z sumy skreslonej w kosztorysie powykonawczym. takie rozwiazanie daje niewyobrazalne oszczednosci ktorych inwestor sam pilnujacy budowy nigdy sie nie doczeka. majac kosztorys przedwykonawczy mozna negocjowac wszystkie ceny oraz narzuty dodam tylko ze obowiazujaca cena roboczogodziny na 2006 rok to stawka 7.87 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...