Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

Uhm, na remont. Czyli jesli jeszcze bede robic tynki ale na razie nie mam kasy, to faktury po 28.09 (data oddania domu) mogę rozliczyć np w 2007 r?

 

Nie ma w ustawie terminów, których trzebaby przestrzegać oprócz 6 miesięcy od zakończenia inwestycji. Przy remoncie (tynki są w wykazie czynności wchodzących w remont) sądzę, że można uzyc faktur datowanych do 31.12.2007 w dowolnym momencie przestrzegając składania 1 deklaracji rocznie.

No i jeszcze musimy pamietać o kwotach. Przy budowie limit wynosi 70m2 x 2560 aktualnie = 179.200, przy remoncie "tylko" 30m2 x 2560 = 76.800. I te limity są na cały zwrot, odliczając w przyszłym roku coś trzeba pamiętać o tym co już odliczyliśmy.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uhm, na remont. Czyli jesli jeszcze bede robic tynki ale na razie nie mam kasy, to faktury po 28.09 (data oddania domu) mogę rozliczyć np w 2007 r?

oczywiście możesz rozliczyć jako remont ostatnie faktury możesz rozliczyć do 2008 do 30czerwca /bez względu czy masz budowę czy remont/i jest to jedyna nie do przekroczenia data oprócz tego że składać wnioski możesz tylko raz do roku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana, co ja bym bez Was zrobiła. Mam teraz problem z rurami do kominka. Na f-rze mam tylko:

złaczka redukcyjna 150/200/o,8 mm

rura prosta FI 200x0,8 mm 0,5m

kolano 45 200/0,8 mm

szyber FI 200/1mm

i tyle. To że to było do kominka to tylko ja wiem bo ani ze to metalowe ani PKW nie ma. I co ja mam z tym zrobić?

i jeszcze co z listwami ozdobnymi i dekorami od glazury? Też pkw nie ma.

A parapety zewnetrzne - metalowe?

Jak mnie ten Leroy zakichany wkurza :evil: A chyba nie zdąże pojechać do nich żeby mi coś z tą f-rą zrobili na bardziej czytelne...

aa i jeszcze czy ja to musze wpisywać wg dat? chronologicznie? Czy jak czegoś nie wiem to moge na końcu dopisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie skończyłam... prawie bo brakuje mi faktur mam xera z banku a oryginały wcięło... (wystapię do sprzedawcy po duplikat?)Chyba wpisze bo kwoty spore, a jak mnie beda chcieli zweryfikowac to czy US uzna dup;ikat? czy oni pytają tylko o to co im nie podchodzi? Bo mi zginęły rzeczy dość oczywiste - wanna, kibel glazura itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie skończyłam... prawie bo brakuje mi faktur mam xera z banku a oryginały wcięło... (wystapię do sprzedawcy po duplikat?)Chyba wpisze bo kwoty spore, a jak mnie beda chcieli zweryfikowac to czy US uzna dup;ikat? czy oni pytają tylko o to co im nie podchodzi? Bo mi zginęły rzeczy dość oczywiste - wanna, kibel glazura itd...

 

US uzna duplikat. Ale jak byłem na kontroli - wykreślaniu pozycji - zaproponowałem, że na wszelki wypadek przyniosę oryginały faktur. Pan z US stwierdził, że potrzebowałby jedynie, gdyby dostarczone razem z wnioskiem kopie były nieczytelne.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem papiery w US w Rybniku. Było trochę nerwówki bo kobity w okienkach życzyły sobie żeby faktury były ponumerowane zgodnie z pozycjami w VZM-1/A i żeby na każdej było napisane "Potwierdzam za zgodność z oryginałem". Niektórzy odeszli z kwitkiem podpisywać ale je się uparłem, bo moim zdaniem jest to jakiś lokalny wymysł i postawiłem na swoim :D . Jedyne ustępstwo na jakie poszedłem to napisałem "Potwierdzam za zgodność z oryginałem" na kopii pozwolenia na budowę i dziennika :D :D :D .

Czy u was też takie bzdety wymyślają ??? Ja w żadnej instrukcji do druków VZM czegoś takiego nie znalazłem. Jeżeli chodzi o dylematy z PKWiU to nie odliczałem plastyfikatora i izoplastu. Resztę pod coś sobie podciągnąłem. Zobaczymy jak pójdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłam dzisiaj o 7:00 rano. Do złożenia wysłałam tesciowa..hehe, ja bym normalnie po tych 3 nockach nie dojechała, wczoraj jadąc z córka na rehabilitację walnełam w krawęznik-a myslałam ze omine- i alufelga pozostała wspomnieniem i oponie nie wspominajć - piękna dziura. Przyjeli wszystko bez problemu - jak na razie. Ale urzadziłam sie koncertowo, bo jako skrupulatny podatnik najpierw w formularzach wypisałam wszystkie pozycje osobno-he he 22 załaczniki mi wyszły- a dopiero dzis w nocy mnie na Forum uświadomiono ze to trzeba pozycje wypisywać w jednej rubryczce pod jednym nr f-ry. No i robiłam od nowa. Nie mniej jednak chciałam podziekowac wszystkim którzy okazali mi tu wsparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie spotkał z czyms takim: w moim US pani sprawdzająca VZM zażyczyła sobie do każdej FV, gdzie występował materiał bez podanego PKWiU oświadczenie, że uzgodniono nr PKWiU ze sprzedawcą. Do wszystkich klejów do płytek mam napisać oświadczenie, że sa one na bazie gipsu, do wszystkich paneli, że sa z MDFu, do przewodów, że maja napięcie takie a takie- ogólnie wyjdzie z 40 oświadczeń. Dopiero jak je dostarcze będzie decyzja.

 

Skreślili mi tylko jedną pozycje ( na pięc stron wykazu) i w sumie z mojej winy bo chodzi o profil sufitowy, wpisali zły PKWiU a ja zaliczyłam a zapomniałam poprawić. A reszta weszła- także wszystkie baterie, o których tu dyskutowaliście, tarcica podłogowa i inne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w moim US pani sprawdzająca VZM zażyczyła sobie do każdej FV, gdzie występował materiał bez podanego PKWiU oświadczenie, że uzgodniono nr PKWiU ze sprzedawcą. Do wszystkich klejów do płytek mam napisać oświadczenie, że sa one na bazie gipsu, do wszystkich paneli, że sa z MDFu, do przewodów, że maja napięcie takie a takie- ogólnie wyjdzie z 40 oświadczeń. Dopiero jak je dostarcze będzie decyzja.

No to trafiłaś na innego bzdeta. Widać że arogancja urzędników sięga ich głupoty i niedouczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podstawą do zwrotu musi być faktura czy może też być tzw. wuzetka (kwit do magazynu) z wszelkimi danymi inwestora. Właśnie 'odkopałam' papier z 2005 na dość znaczną sumę (wszelkie rury w domu) tzn. na papierku długopisem jest przekreślone słowo faktura nr... i dopisane WZ, cała reszta wygląda 'fakturowo'. Kompletnie nie wiem jak to traktować... :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...