Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

Prześledziłem wątek więźby od samego początku i według mnie więźbę można by pociągnąć pod 20.10.21-10.90 drewno iglaste kształtowane w sposób ciągły. Ktos pisał o nr 20.10 w temacie więźby - ja jednak nie znalazłem tamtej pozycji na swojej liście - załączniku z 30.12.2005r.

O co tu kurde wreszcie chodzi. czy ktos pytał w US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[

jeśli kurek kulkowy to to samo co zawór kulkowy to nie można bo ma kod 29.13.12-35.14

 

A ja wszystkie zawory kulowe (kilka szt) kupiłem w Leroju. Tam na fakturze nie było numerów. Numer podany przez Ciebie rzeczywiście pasuje, ale nie jest to dobra wiadomość :(

 

 

poz. 167 - bez względu na symbol - zawory.

 

 

panele podłogowe drewniane - poz.14

 

Jak robiłam swoje rozliczenie to wiele symboli PKWiu było źle wpisanych. Sprawdzałam z zestawieniem GUSu i np. na panele podłogowe miałam symbol wyrobów z metalu. Jak zadzwoniłam do tego sklepu i poprosiłam by jeszcze raz podali mi symbol to pna podał mi dokładnie ten sam. Jak go poinformowałam co ten symbol oznacza to się bardzo zdziwił. Zaznaczam że swoje panele kupiłam ponad rok temu więc oni cały czas wpisują ten zły symbol :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.

Po zakończeniu budowy możesz rozliczać vat za remont domu, za remont masz czas do 06.2008 czyba że bym się mylił ale zwrot vat możesz odliczać do końca 2007 roku także musisz mieć czas jeszcze na rozliczenie się z fiskusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest w końcu z tymi wkrętami :roll: U mnie za nich jest duża kwota i w związku z tym wykonałam parę telefonów- do US, do NIDY, do Sprzedawców i mętlik w głowie :cry: Ale US odpowiedział, że uznają :wink: Należy powołać sią na 28.74.11. Z foliami- podobnie... Wkład kominkowy- do odpisania.Pytając o łaty usłyszałam, że miały 22%. Pozdrawiam i mam prośbę- może Ktoś kto pozytywnie przeszedł rozliczenie zamieściłby kilka jego okruchów w tym temacie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że nie czytałem tego wątku od początku więc jak będę się pytał odnośnie tego co już było to nie bijcie. :oops:

 

Czy można odliczyć:

1. Panele ścienne (podłogowe tak, a ścienne)2. Kołki rozporowe, gwoździe

Dzięki Beaty za poradę dotyczącą pkt 2, a co z panelami ściennymi. Nikt z Was nie miał takiego przypadku?

Interesuje mnie jeszcze kwestia wanny z tworzywa sztucznego, oraz obudowy do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Folia dachowa membrana" tak mam na faturze, paraizolacyjna, podłozona pod blachę na dachu i numer PKWiU - 25.23.15-50,30 czyli wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa, wcześniej myślałam że to jest 26.14.12 i inne artykuły z włówkien szklanych, ja bym wszystkie folie odliczyła, ale widać, że po lekturze forum juz bym się zastanawiała nad tą folią. Pozdrawiam posiadaczy nowych dachów;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze w sprawie paneli, mam PCV panele zewnętrzne (takie same jak wewnętrzne de facto użyte na podbitki) i 25.23.15-50.99 czyli znów wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa - pojemne pojęcie jednym słowem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...