Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak właśnie zrobiłam, napisałam oświadczenie co i jak i wiecie co usłyszałam w swoim urzędzie? Że i tak wiele rzeczy mi nie uwzględnią, bo wykaz ministra nie jest doskonały, zawiera błędy i oni nie kierują się tylko PKWiU, ale też nazwą towaru, ale nawet jak nazwa i PKWiU występują w wykazie a mają podane (gdzieś się telefonicznie dowiadują) że Vat już przed wejściem do Unii był 22%, to tego nie uwzględnią! (...)

 

telefonicznie dowiadują się... u sprzedawcy od którego jest faktura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie zielona w temacie, ale mam nadzieję, że podzielicie sie ze mną swoim doświadczeniem...

 

Wczoraj kupiłam przewody elektryczne na dom, który zacznę budować w kwietniu, pozwolenie prawomocne jest od tygodnia. Czy mogę odliczyć VAT za te materiały choć nie zaczęłam budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam pytanko

blachodachówka 27.10.40-97 i blacha płaska 27.10.40-97.00

 

podchodzi pod ex 27.10.40 wyroby walcowane płaskie ze stali- wyłącznie walcowane na zimno i powlekane ?????

 

bo na wniosku - na samym końcy jest napisane - że Urzad przypomina że na (...) blachę stalową (...) przed 1 maja płaciliśmy 22% - to jak to jest odliczaliście???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam pytanie o zwrot za deske barlinecka. Jak rozumiem ma ona PKWiU 20.30.12-19.13, co potwierdzilem tez u producenta. Czy jezeli w wykazie materialow podlegajacych zwrotowi VAT jest 20.30.12-19 (czyli jak rozumiem kategoria bardziej ogolna), nie ma przy tym "ex", to mozna odliczyc VAT?

 

Jednym slowem jezeli PKWiU kupowanego materialu jest bardziej szczegolowe niz podane w tabelce Ministerstwa, to podlega zwrotowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.

 

 

Na to pytanie nie padła w zasadzie konkretna odpowiedź a u mnie też będzie taki przypadek. Dom jest odebrany w 2006 r ale teraz jeszcze conieco się kupuje (farby, kostkę, podłogi). Czy mogę ubiegać się o zwrot różnicy w VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpowiedziała mi pani z US wszystkie materiały kupione po odbiorze domu kwalifikują się do remontu. Na zeznaniu zaznaczasz, że składasz to zeznanie raz w roku. Trzeba pamiętać też o tym, że przy wypełnianiu załączników z fakturami, wszystkie faktury z datą po odbiorze chałupki wpisuje się w rubrykę "nie wymagające pozwolenia..". Ja tak zrobiłem, czy dobrze, muszę jeszczę trochę poczekać na decyzję US.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogę odliczyć takie pozycje jak:

 

Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19

element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej

element mocowania CD60/125 PKWiU takie samo jak wyżej

Profil przyścienny UD30 PKWiU takie samo jak wyżej

klej gipsowy 26.53.10-00.20

zaprawa klejowa atlas 26.64.10-00.90

taśma samoprzylepna 26.14.12-15.19

drzwiczki rewizyjne plast. 25.22.15-50.70

klej elastyczny 26.64.10-00.1

emulsja amigrunt 24.30.11-50.0

anemostat nawiewny 28.75.27-49.1

schody Fakro 20.30.1

 

Bardzo proszę zorientowanych o pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie będę i oryginalny i też się zapytam ;-)

Czy podlegaja odliczeniu:

1) rynny (i cała reszta - rury spostowe, sztucery, etc) i blacha miedziana do obróbek dachowych

2) umywalki/zlewozmywaki z kompozytu (fragranit, silgranit, etc.)

3) spinki do dachówek

4) wkręty fosfatowane do drewna

5) sterowniki do rolet

6) nie wiem, czy się mnie wzrok nie myli ale w wykazie materiału do odliczeń znalazłem: "Wykładziny podłogowe z podłożem - z wyłączeniem wykładzin

podłogowych gumowych" - to co wykładzina na podkładzie z filcu też jest do odliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko?Jeśli budowę zaczęłam w 2005r i nadal trwa to wszystkie faktury zaliczam do materiałów wymagających pozwolenia czy rozdzielam je z remontem.

Jeśli tak to gdzie mogę znaleść co należy do remontu-jestem teraz na etapie wykończeń.

Drugie pytanie tyczy VZM-1/A- tam są dwie rubryki wymagającej pozwolenia i niewymagającej tam wpisuje wartość z danej faktury ?I jaka jest to wartość?

 

Z góry dzieki za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogę odliczyć takie pozycje jak:

 

Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19

element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej

element mocowania CD60/125 PKWiU takie samo jak wyżej

Profil przyścienny UD30 PKWiU takie samo jak wyżej

klej gipsowy 26.53.10-00.20

zaprawa klejowa atlas 26.64.10-00.90

taśma samoprzylepna 26.14.12-15.19

drzwiczki rewizyjne plast. 25.22.15-50.70

klej elastyczny 26.64.10-00.1

emulsja amigrunt 24.30.11-50.0

anemostat nawiewny 28.75.27-49.1

schody Fakro 20.30.1

 

Bardzo proszę zorientowanych o pomoc!!!!!

 

 

Czy ktoś może pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

prosze za pytanie nie kryklac za mocno...

 

jesli kupilem przykladowo pustaki

i czesc z nich zwrocilem i mam na to fakture korygujaca...

 

wpisuje fakture na pustaki kwote wpisuje calej faktury (w liste faktur do zwrotu VAT)

no i ponizej wpisuje fakture korygujaca a kwote daje ujemna jak na korekcie...?

 

jak wy traktowaliscie korekty na materialy zwrocone hurtowniom?

 

kwoty ujemne na korektach troszke bolą :-(

no ale faktycznie vat z korekty nie zostal odprowadzony i nie ma co zwracac

 

Pozdrawiam i dzieki

Stempel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...