Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dom zaczęliśmy budować wiosną 2008 r. Zamierzamy wykonczyć tylko częśc domu i wprowadzić się jesienią 2009 r. Pytanie: co potem z odliczeniami, skoro będziemy już mieszkać?

Formalnie budowa trwa do czasu zgłoszenia jej zakończenia. Moi znajomi mają pozwolenie na budowę z 1998 r. i jeszcze jej "nie zakończyli" chociaż od dawna zamieszkali w części budynku.

____________________________________________

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie wytrzymałem i byłem dziś w US. Tak właśnie powiedzieli :D

Co do pozycji wątpliwych to pani stwierdziła, że nie mam czym się przejmować, bo każdy i tak jest wzywany do korekty. Jak bedzie coś źle to mnie wezwą - a każdy ma coś źle....

Pozdrawiam

 

A teraz zacytuję samego siebie z tego tematu: http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493-2580.htm

 

Rozliczałem vat 2 lata temu. I zrobiłem to w następujący sposób.

Jeżeli byłem pewny że coś nie podlega zwrotowi to tego nie wpisywałem na listę.

Natomiast jeżeli miałem wątpliwości to wpisywałem. US jak wychwycił niezgodność to zrobiłem korektę i po sprawie. Panienka która mnie rozliczała powiedziała mi że jeszcze nie trafił się im (US) wniosek bez błędów. Tak że teoretycznie każdy musi się pofatygować przynajmniej jeszcze raz w celu zrobienia korekty.

Więc powiedzcie mi w czym macie problem aby próbować odliczać wszystko to czego nie jesteście pewni.

Czy za to są u was jakieś kary, sankcje ??

 

Teraz zaczynam znowu budowę i vat będę rozliczał tak samo jak 2 lata temu. No chyba że jestem w błędzie bo przepisy w międzyczasie się zmieniły i teraz za próbę oszukania US w postaci wpisu nienależnego materiału grozi rozstrzelanie :lol:

 

Pozdrowienia.;)

 

Naprawdę nie wiem dlaczego co poniektórzy przeżywają temat odliczenia watu jak za przeproszeniem "mrówka okres" :D

 

Naprawdę nie ma się czego bać. Za błedy nie wsadzają do pierdla, nie rozstrzeliwują ani nie walą domiarów lub grzywien.

Jeszcze się nie znalazł chyba taki co by nie miał błędów. A nawet jeżeli to był tylko wyjątkiem który potwierdził regułę.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące odliczenia VAT od usług budowlanych. Przyznaje, że jestem "kompletnym amatorem kwaśnych jabłek" w tej kwestii

Co do odliczenia VATU od materiałów budowlanych sprawa jest jasna (jest ich wykaz i w rocznym rozliczeniu podatkowym można cześć z nich ująć), natomiast zastanawia mnie kwestia samej tzw. "robocizny". Czy jeśli zlecę firmie budowlanej X wybudowanie dla mnie domu jednorodzinnego za np. 30,000 (cena robocizny stanu surowego zamkniętego) i firma ta wystawi dla mnie fakturę VAT czy jestem w stanie odzyskać jakąś cześć tej kwoty? Dodam, że nie prowadzę działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące odliczenia VAT od usług budowlanych. Przyznaje, że jestem "kompletnym amatorem kwaśnych jabłek" w tej kwestii

Co do odliczenia VATU od materiałów budowlanych sprawa jest jasna (jest ich wykaz i w rocznym rozliczeniu podatkowym można cześć z nich ująć), natomiast zastanawia mnie kwestia samej tzw. "robocizny". Czy jeśli zlecę firmie budowlanej X wybudowanie dla mnie domu jednorodzinnego za np. 30,000 (cena robocizny stanu surowego zamkniętego) i firma ta wystawi dla mnie fakturę VAT czy jestem w stanie odzyskać jakąś cześć tej kwoty? Dodam, że nie prowadzę działalności gospodarczej.

 

Nie ma zwrotu vatu od robocizny. Tylko od materiałów budowlanych i to nie wszystkich. Firma wykonując jakieś prace może policzyć na materiał 7% vatu, tak że nie ma potrzeby występowania o zwrot.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałam już na innych forach i nie mogę znaleźć:

na fakturze mam napisane:

schiedel rura ceramiczna R.P.18 --- 26.26.11

schiedel pakiet podstawowy --- 26.26.11-00

schiedel trójnik wyczystkowy --- 26.26.11

schiedel trójnik spalin --- 26.26.11

natomiast inna pozycja:

schiedel rura ceramiczna RONDO 20 --- 26.40.12-70.90

 

Mam pytanie czy te pozycje 26.26.11 też mogę odliczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałam już na innych forach i nie mogę znaleźć:

na fakturze mam napisane:

schiedel rura ceramiczna R.P.18 --- 26.26.11

schiedel pakiet podstawowy --- 26.26.11-00

schiedel trójnik wyczystkowy --- 26.26.11

schiedel trójnik spalin --- 26.26.11

natomiast inna pozycja:

schiedel rura ceramiczna RONDO 20 --- 26.40.12-70.90

 

Mam pytanie czy te pozycje 26.26.11 też mogę odliczyć ?

Jeżeli na pewno masz na fakturze 26.26.11 to oznaczałoby to wyroby

krzemionkowe ceramiczne i niestety nie można ich odliczyć. Ale rury

RONDO 20 już tak.

____________________________________________

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 ze zm.) - tekst ujednolicony na dzień 1 stycznia 2008

art. 1 ust 1.

"1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części."

Usługa projektowa i wogóle żadna usługa napewno nie jest materiałem budowlanym.

Nie odliczamy Vatu za żadną robociznę tylko materiały budowlane i to nie wszystkie.

art 3 ust 3

"3. Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam problem. Sama rozliczenia nie robilam (biuro robiło). Pan w US odrzucił: siplast primer roztwór asfaltowy op. 101 PKWiU 26.82.13-00.00. Kazano mi iśc do sklepu. w sklepie powiedzino, ze roztwor byl na 7 procentowej stawce, czyli mozna odliczyć. Pan w US zdziwiony, kaze udać sie do sklepu, aby dali mi to na pismie.Uf... Pomóżcie, proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...