Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

Ja dziś byłam w US w celu korekty wniosku.

Kilka rzeczy nam odrzucono,ale powiem szczerze,że jakieś drobiazgi ,więc nawet się nie zagłębiałam jakie.

Na pewno pani odrzucila folię dachową.

No i kazała nam zdobyć pkwiu grzejników i pieca,co wymagało telefonów do producentów :o ,bo hurtownie nie miały...

Zrobiona korekta,czekamy na kasę.

Acha! Jedną rzecz wykreśloną przeze mnie ,pani zaliczyła.

Także nie taki diabel straszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture :) Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture :) Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.

 

Zbieramy faktury. Okres zbierania nieistotny. Możemy wszystko rozliczyć hurtem po zakończeniu budowy lub sukcesywnie raz do roku. W tym na ten przykład też.

Ot i chyba tyle na ten temat.

 

Pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za szybka odpowiedź

Ale tak czytam w necie i jest taka broszura Ministerstwa w sprawie odliczeń i tam jest mowa o fakturach wydanych do dnia 31.12.2007 a później już nie ?

To jakaś stara broszurka.

Tutaj masz aktualną.

http://www.pit.republika.pl/vzm.htm

____________________________________________

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłam w US w celu korekty wniosku.

Kilka rzeczy nam odrzucono,ale powiem szczerze,że jakieś drobiazgi ,więc nawet się nie zagłębiałam jakie.

Na pewno pani odrzucila folię dachową.

No i kazała nam zdobyć pkwiu grzejników i pieca,co wymagało telefonów do producentów :o ,bo hurtownie nie miały...

Zrobiona korekta,czekamy na kasę.

Acha! Jedną rzecz wykreśloną przeze mnie ,pani zaliczyła.

Także nie taki diabel straszny :D

 

Z tą folią to dlaczego? Zgodnie z wykazem bez względu na symbol PKWiU do odliczenia nadają się membrany dachowe (przepony) paroprzepuszczalne po pokrycia dachowe z polietylenu, posiadające zbrojenie, specjalną perforację lub nacięcia, względnie wykonane z włókien syntetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą folią to dlaczego? Zgodnie z wykazem bez względu na symbol PKWiU do odliczenia nadają się membrany dachowe (przepony) paroprzepuszczalne po pokrycia dachowe z polietylenu, posiadające zbrojenie, specjalną perforację lub nacięcia, względnie wykonane z włókien syntetycznych.

 

Tylko folia wysokoparprzepuszczalna, Wszystkie inne nie podlegaja odliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, czy jeśli kupiłem kuchenkę gazowo - elektryczną na raty i jako nabywca na fakturze jest bank a ja jako odbiorca to czy mogę to odliczyć. Dodam że zostało jeszcze pare rat.

Na fakturze liczy się tylko sprzedawca i nabywca. Wynika to z przepisów VAT. Odbiorca na Twojej fakturze to jakiś dodatkowy, dopuszczalny element faktury - ale nie mający znaczenia dla celów podatkowych. Jak spłacisz ostatnią ratę poproś nabywcę - bank aby Ci tą kuchenkę odsprzedał. Wtedy ją sobie odliczysz.

Następnym razem skorzystaj z usług normalnego banku. Sprzedawca wtedy wystawi fakturkę na Ciebie. On dostanie kaskę z banku a Ty sobie fakturkę od razu odliczysz - bez czekania na spłatę ostatniej raty.

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture :) Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.

 

Idź do sklepu czy hurtowni tam gdzie kupiłeś tą stal i powiedz że chcesz fakturę. Nie powinni robić problemow i wystawić fakturę.

Kto pyta nie bładzi

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:

- oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),

- listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),

- kinkiet nad lustro łazienkowe?

 

nie;/

moim zdaniem::

- kinkiety TAK

- oprawy - chodzi o oprawy do sufitów podwieszanych? wg mnie / z pewnymi wyjątkami TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emild napisał:

oprawy - chodzi o oprawy do sufitów podwieszanych? wg mnie / z pewnymi wyjątkami TAK

 

Tak, to są oprawy do halogenów montowane w sufitach powieszanych. Jakie wyjątki masz na myśli?

pozycje od 152 do 156 załącznika do obwieszczenia.

 

Kinkiety raczej nie - przecież jest to bardziej "urządzenie" niż "materiał budowlany" (podobnie jak żyrandole).

choćby - bateria zlewowa to też bardziej urządzenie niż materiał budowlany a można.

Kinkiet - nie mogę teraz znaleźć, ale powtarzało się na forum, że można. Niech ktoś sprawdzi/poprawi. Ja u siebie pisałęm, jak odrzucą to odrzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:

- oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),

- listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),

- kinkiet nad lustro łazienkowe?

Kinkiety są do odliczenia - poz. 152 wykazu. Producenci kinkietów podają PKWiU:

31.50.25-11.19 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe do żarówek z tworzyw sztucznych, pozostałe

31.50.25-11.99 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek z pozostałych materiałów osobno nie wymienione

Oprawy halogenowe też do odliczenia - poz. 153 wykazu. Wybierz sobie PKWiU:

31.50.25-12.10 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych z tworzyw sztucznych

31.50.25-12.20 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, ceramiczne

31.50.25-12.30 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, ze szkła

31.50.25-12.90 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, z pozostałych materiałów

Na listwy montowane do sufitu nic nie mam. Może na fakturze jest to inaczej określone? Jeżeli jest to listwa flash to PKWiU 31.50.25-12.90 poz. 153 wykazu też do odliczenia.

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc; czy można odliczać

1) krąg 1000/500/z

2) przykrywa 1200/80 z korkiem

 

oraz

3) siplast fundament SBS oraz siplast primer jeżeli maja PKWiU 26.82.13-00.00? Na wykazie odliczac można materiały z kodem 26.82.13-00.01?

 

Liczę na szybką i jasną odpowiedź

z gory dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...