Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest z farbami . Konkretnie chodzi mi o farbę Caparol . Na fakturze mam dwie farby Caparol wew. lateks. Samtex 7 B1 5 L bez nr PKWiU i farbę Caparol wew. lateks. Samtex 3 B1 2,5 l z nr PKWiU 24.30.22-60.00 który pasuje do załacznika z US pod poz. Nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe .

Więc jak mogę rozliczy różnicę VAT na farby czy nie

 

Wg mnie wszystko co jest farbą nie wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam stałych bywalców :D i mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc a chodzi konkretnie o złożenie wniosku o zwrot VAT, mam problem z niektórymi pozycjami i nie mam zielonego pojęcia czy mogę je odliczyć z tego względu że opisy na fv dla mnie to kompletna chińszczyzna, a więc:

1. KAN-SZAFKA PODTYNK SGP-3 10-OBW (szafka w której znajdują się zawory od hydrauliki)

2. M.RURA 18 M

3. M.CYNA TWARDA P6 2mm 61szt/op.

4. CU-PASTA DO LUTU TWARD.

5. OTULINA DO RUR 18mm*9mm*2mm

6. PRĘT OCYNK.M16/1000 GWINTOW.

7.UCHWYT DO RUR ST. 3/4"*

8. CU-5090 KOL.18/90' 2-KIEL.

 

puki co to by było na tyle ale mam też pewne pytanie odnośnie termostatów, zakupiłam w Leroy Marlin termostaty kątowe jednak na fakturze widnieje PKWiU 29.13.12-53.00 co oznacza że nie mogę ich odliczyć?!

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

WITAM!

Mam pytanie skoro:

Komunikat

Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

 

z dnia 19 lutego 2010 r.

 

 

w sprawie ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego

za IV kwartał 2009 r.

 

 

 

Na podstawie art. 3b ust. 4 ... ogłasza się, że cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za IV kwartał 2009 r. wyniosła 3964 zł.

To znak, że lepiej poczekać ze składaniem do kwietnia ( oczywiście dla tych co to mają duże wydatki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

 

Zabieram się za VAT :oops:

Czy jest jakiś przedział czasowy, w jakim muszę się zmieścić ze złożeniem wniosku do us, od momentu nabycia mieszkania w nowowybudowanym bloku?

FV zbieraliśmy przez cały 2008 i 2009 rok (tak, jak trwała budowa, ale akt własności mamy od listopada 2009?

Czy dobrze słyszałam, że jest to pół roku od otrzymania aktu własności?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam!

 

Zabieram się za VAT :oops:

Czy jest jakiś przedział czasowy, w jakim muszę się zmieścić ze złożeniem wniosku do us, od momentu nabycia mieszkania w nowowybudowanym bloku?

FV zbieraliśmy przez cały 2008 i 2009 rok (tak, jak trwała budowa, ale akt własności mamy od listopada 2009?

Czy dobrze słyszałam, że jest to pół roku od otrzymania aktu własności?

 

Dzięki i pozdrawiam

Z tego co wyczytałem to już ten przepis nie obowiązuje i generalnie nie ma znaczenia obecnie kiedy złoży się wnioski (może być kilka nie musi być to jeden)

...jeszcze tylko jakieś 150 fv do wklepania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie ma znaczenia kiedy zostanie złożony wniosek. Do 24 kwietnia 6 miesięcy, a obecnie 4 miesiące to okres do kiedy urząd skarbowy zwraca część zapłaconego vat.

Warunek jest jeden- w ciągu roku kalendarzowego składamy tylko jeden wniosek. Nie więcej.

A z tymi 4 mies to pewne? Czytałem o tym i dzwoniłem nawet do "swojego" US a powiedzieli mi że oficjalne pismo nie wpłynęło więc jest po staremu (dzwoniłem tuż przed Wielkanocą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi 4 mies to pewne? Czytałem o tym i dzwoniłem nawet do "swojego" US a powiedzieli mi że oficjalne pismo nie wpłynęło więc jest po staremu (dzwoniłem tuż przed Wielkanocą

 

 

Jeśli dzwoniłeś przed wielkanocą to dobrze powiedzieli bo wtedy obowiązywał jeszcze termin 6 miesięcy. Termin 4 miesięcy obowiązuje dopiero na wnioski złożone od 23 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...