Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lista materiałów bud. - odliczenie VAT


backdraft

Recommended Posts

Witam, zajrzałam tu dopiero dziś i mam pytanie, poraźcie. Czy ja tez mogę się domagać zwrotu???? Zaczęłam budowę latem 2005r.

Stan surowy budowała mi firma (nie mam faktur) Ale ja mam na siebie 2 największe faktury: okna i dachówka, tj. ok. 25 tys. zł. Więc doraździec. Czy teraz mam składac wniosek (bo można składać tylko 1 wniosek w ciągu roku) czy jak nazbieram więcej faktur, czyli pod koniec roku???

 

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam... :D mam pytanie...CZY KTOŚ JUZ ZAŁATWIAŁ DOKUMENT o STANIE ZAAWANSOWANIA INWESTYCJI - jeden z papierków jakie trzeba dołączyć DO TEGO WNIOSKU O ZWROT, chyba musi wystawić to Kierownik budowy...tak myślę....i czy za to się płaci i ile?.... :oops: :roll:

 

Kwestia dogadania się z kierownikiem budowy chyba?? Ja napisałam sobie sama oświadczenie o zaawansowaniu robót, a kierownik tylko mi przystawi pieczątkę i złoży szanowny podpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa jak Ci pójdzie ..Toohna...tak to są wogóle dobre programy tej firmy nawet do podatku dochodowego.... pozdrawiam i czekam efekty a kierownikiem... trochę miałam ze swoim małe zamieszanie -dezorientacja-jak miał mi to wystawić , dlatego moje pytanie na forum ..ile się za to płaci , bo ja miałam zapłacic dwie stówki....zdębiałam i wycofałam się z zamówienia ....on chciałał mi robić uproszczony kosztorys a za to wychodzi -słono sie płaci , a przeciez aż tak rozbudowanego chyba zaświadczenia nie trzeba do Urz.Skarbowego przdstawiać...

:D :oops: :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barad bardzo dziękuję za pomoc. Rozjaśniłeś mi kilka wątpliwości. Możesz mi jeszcze potwierdzić czy mogę odliczyć więźbę? Na fakturze nie mam PKWiU tylko nazwa towaru- więźba.

 

Wcześniej twierdzono, że nie mogę może masz dla mnie milszą wiadomość?

 

Toohna program ściągnięty-będę działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze potwierdzić czy mogę odliczyć więźbę? Na fakturze nie mam PKWiU tylko nazwa towaru- więźba. Wcześniej twierdzono, że nie mogę może masz dla mnie milszą wiadomość?

 

podejrzewam, że raczej nie.. sprawdzę jeszcze dokładnie, ale o ile rozumiem, to wszelkie elementy konstrukcyjne na dach, mieszczą się w

PKWiU: 20.10.10, tj. "Drewno przetarte lub strugane wzdłużnie, skrawane warstwami lub okorowane o grubości > 6 mm; drewniane podkłady kolejowe lub tramwajowe, nieimpregnowane".

 

z podkategorii 20.10.10 do zwrotu łapie się jedynie kilka dziesięciocyfrówek, obejmujących takie pierdoły jak listwy i deszczułki..

 

przykro mi... :(

dla siebie zresztą też :( , bo dach mnie czeka pewnie na jesień, albo wiosnę przyszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barad dziękuję za zainteresowanie :)

 

Martwi mnie jedno. Jeśli wpiszę fakturę, która nie upoważnia do zwrotu różnicy vatu to urząd skarbowy mnie wezwie do złożenia korekty i ma następne pół roku na rozpatreznie wniosku :( W sumie zwrot może trwać nawet 1 rok :o

 

Toohna wczoraj zaczęłam wypełniać wnioski w programie. Składamy z mężem wspólny wniosek. W programie cały czas wyskakują mi pouczenia, że jeśli wpisałam nr NIP to nie wypełniam nr Pesel, że jeśli adres małżonka jest taki sam jak mój to go również nie wypełniam, że nie podaję imion rodziców itp. Nie wiem na ile te pouczenia są ważne ale zawsze wypełniałam wszystkie dane dla mnie i męża a ten program się czepia :) Masz taki sam problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym wątku jest najwięcej informacji odnośnie materiałów budowlanych od których można uzyskać zwrot VAT-u, przeszukałem listę materiałow wydaną przez ministra ale nie wiem czy takie materiały można odliczać, pewnie ktoś miał juz problem z tymi materiałami i podpowiedź przyda się też innym użytkownikom forum także ogromna prośba do tych którzy już przerobili ten temat.

 

a teraz mała litania:

 

1. folia paroizolacyjna

2. siatka zbrojeniowa do wylewek

3. otulina na rury

4. szafka podtynkowa do rozdzielacza C.O.

5. tynk mozaikowy

6. rury i kształtki PCV (to pewnie można ale nie jestem na 100% pewien)

7. osadniki PCV do odwodnień

8. wkład kominkowy

9. fuga

10. taśma aluminiowa (do kominków)

11. ekran zagrzejnikowy

12. impregnat do kamienia

13. drut żebrowany (troszkę już było na ten temat na forum ale nie było konkretu)

14. podbitka PCV

15. parapety stalowe zewnętrzne

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym wątku jest najwięcej informacji odnośnie materiałów budowlanych od których można uzyskać zwrot VAT-u, przeszukałem listę materiałow wydaną przez ministra ale nie wiem czy takie materiały można odliczać, pewnie ktoś miał juz problem z tymi materiałami i podpowiedź przyda się też innym użytkownikom forum także ogromna prośba do tych którzy już przerobili ten temat.

 

a teraz mała litania:

 

1. folia paroizolacyjna

2. siatka zbrojeniowa do wylewek

3. otulina na rury

4. szafka podtynkowa do rozdzielacza C.O.

5. tynk mozaikowy

6. rury i kształtki PCV (to pewnie można ale nie jestem na 100% pewien)

7. osadniki PCV do odwodnień

8. wkład kominkowy

9. fuga

10. taśma aluminiowa (do kominków)

11. ekran zagrzejnikowy

12. impregnat do kamienia

13. drut żebrowany (troszkę już było na ten temat na forum ale nie było konkretu)

14. podbitka PCV

15. parapety stalowe zewnętrzne

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ulga odsetkowa jest traktowana jako ulga mieszkaniowa przy odliczaniu VAT,czy faktury mam zaliczyć do odliczeń na poziomie 55,23 czy 68,18.Skłaniam sie raczej ku tej pierwszej opcji,chociaz faktury do ulig odsetkowej nie są mi potrzebne.

 

Dzwonilam do swojego US i tam mi powiedziano, ze moge odliczyc 68,18 % kwoty VAT, jesli korzystam z ulgi odestkowej.

A faktury do ulgi odestkowej sa potrzebne, niestety.

 

 

A co z ulgą na kasę mieszkaniową? Ja oszczędzałem do luego 2004 i za rok 2004 miałem odliczenia z tego tytułu. W dodatku to co jeszcze się nie odliczyło przechodzi na rok 2005 i są zatem kolejne odliczenia. Czy w związku z tym mam prawo do zwrotu VAT na 68,18% czy na 55,23% ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...