Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?

Warto się zabezpieczyć.

ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponawiam prośbę o zweryfikowanie moich list

 

 

 

"Przekartkowałam" wpisy na tym forum - dużo tego, więc mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o potwierdzenie czy dobrze uporządkowałam moją listę.

 

Materiały które nie wchodzą do odliczenia:

1) kabel YTDY SWW 1125-11 (alarmowy)

2) folia paroizolacyjna pod panele

3) przewód gumowy OW 4x 1,5 500V (przewód wielożyłowy w powłoce gumowej do odbiorników)

4) zszywki

5) folia budowlana

6) siatka elewacyjna PKWiU 25.24.22-90.00

7) wkręty do drewna, wkręty do płyt

śruby farmerskie z uszczelką

9) oprawy LED G-ALU

10) uszczelka dwuzł. fi. 40 EKO (do hydrauliki) PKWiU 25.24.28 -70.12

11) TYTAN impregnat koncentrat w litrach PKWIU 24.20.15-79.90

12) taśma akustyczna

13) zasilacz opraw LED

14) IZOBIT -BR - Do grunt. betonu w kg

15) mrozo-plast

16) wkręt tD, tN

17) rura termokurczliwa

1 folia kablowa

19) rura kopoflex

20) pompa głębinowa, zbiornik hydroforowy, osprzęt hydroforu (wszystko na 1 fakturze) - nie wchodzi bo rozpisane

21) folia stretch w kg

 

Materiały które można odliczyć:

1) narożnik PCV do łuków

2) narożniki aluminiowe

3) MAGE podpórka łaty kalenicowej z gwoździem

4) element cegła okapowy z grzebieniem

 

TAK czy NIE - nie wiem

1) OC pasta tuba HYDROMIX

2) SUDOAL uszczelniacz dekarski

3) VELUX rama izolacyjna BDX 78 x 140

4) Klej do izolacji tuba (do hydrauliki)

5) Izolacja SANFLEX (do hydrauliki)

6) KAN. ROZDZIELACZ PODŁ. (do hydrauliki)

7) KAN. OBUDOWA PODTYN. METAL. SWP (do hydrauliki)

KAN. GŁOWICA Z CZUJNIKIEM (do hydrauliki)

9) kołek do dociepleń, kołki do styropianu - (nie wiem czy to są te szybkomocujące z listy).

 

Będę wdzięczna za uwagi do mojej listy, zwłaszcza tej trzeciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?

Warto się zabezpieczyć.

ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.

 

Darowizna nie wyklucza mnie jako właściciela, bedziemy robic rozszerzenie wspołwłasności! ale troche teraz z kasą kiepsko dlatego odłozyliśmy tą sprawe.

 

 

A i jeszcze jedna sprawa, czy o zwrot można sie starac dopiero po oddaniu budynku do użytkowania? czy można przed>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?

Warto się zabezpieczyć.

ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.

 

Darowizna tylko na męża to majątek odrębny (czyli będzie miało znaczenie przy podziale majątku). Przy VZM nikt nie wnika w majątki odrębne itp.... małżonkowie mają wspólny limit i czy składają wniosek wspólny czy oddzielne nic tego nie zmieni (jeśli z tytułu prawnego wynika, że właścicielem jest tylko zona, to FV na męża powinny być wykazane przy opcji małżonkowie - wniosek wspólny i tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatras powinien być w planie budynku, a nie podjazd do domku, który sobie ktoś nazwał tarasem... o to chodzi :)

 

 

Tak, "prawdziwy taras" koło domku, który jest ujęty w projekcie.

;)

 

Rozmawiałyśmy z tą panią konkretnie o mojej sytuacji i akurat tak się złożyło, że mój taras jest jakby rozszerzeniem opaski wokół domu.

Więc bez problemu materiał z tego mogę sobie odliczyć.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba to przemyśleć.

Dziękuję za rady.

:)

 

Info z ostatniej chwili :

wykonawca mojej kostki brukowej zgodził się na wystawienie f-ry VAT na materiał, który poszedł na opaskę plus taras.

Za godzinę dowiezie poprawioną fakturkę.

Tym sposobem jestem jakieś 1.000 zł do przodu.

:)

 

I to znów dzięki bezinteresownej pomocy Forumowiczów...

Zefirispka, dziękuję !

Gdyby nie Twoja szybka i konkretna odpowiedź - pieniążki te odpłynęły sobie w siną dal...

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dajcie Proszę znać co zrobić w tym przypadku

 

faktura wystawiona rok 2009 wrzesień

teraz dopiero dojrzałem, ze ulica w adresie jest pomylona, zamiast mojego zameldowania jest ulica budowanego domu

 

czy przejdzie w urzędzie to? co jeśli nie? czy ta firma musi wystawić korektę? note? czy jeszcze może ja wystawić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno przejść, bo faktura i tak identyfikuje Ciebie jako kupującego, tj. imię, nazwisko nr NIP, a nawet paradoksalnie adres budowy tożsamy z dokumentem własności i pozwoleniem na budowę.

Ewentualna korekta jest jak najbardziej możliwa, może jej dokonać sprzedawca. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Noty nie wystawiamy, bo ten rodzaj faktury jest zarezerwowany, podobnie jak inne faktury vat, dla czynnych podatników vat, a nie osób które takimi podmiotami nie są.

Słowem widoki na akceptacje faktury są i to dosyć duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy puszki instalacyjne można odliczyć?

 

NIE

Do poprzedniego pytania:

ZŁĄCZKA TERM. B2.5... co oznacza skrót term.? bo jak masz materiał na FV łatwiej trafić (widząc z czym było kupowane), a już nie raz udało mi się coś wyszukać, kiedy nazwa dawała wiele do życzenia... inna sprawa, że złącza w większości wchodzą, więc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno przejść, bo faktura i tak identyfikuje Ciebie jako kupującego, tj. imię, nazwisko nr NIP, a nawet paradoksalnie adres budowy tożsamy z dokumentem własności i pozwoleniem na budowę.

Ewentualna korekta jest jak najbardziej możliwa, może jej dokonać sprzedawca. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Noty nie wystawiamy, bo ten rodzaj faktury jest zarezerwowany, podobnie jak inne faktury vat, dla czynnych podatników vat, a nie osób które takimi podmiotami nie są.

Słowem widoki na akceptacje faktury są i to dosyć duże :)

 

Przy nabywcy raczej NIP nie ma (jak się pojawia, to jednostkowe przypadki)... zefirispka, a u mnie noty to nie rzadkość nadal (nie wspomnę już, że wystawcą noty jest najczęściej sprzedawca, a "akceptorem" nabywca ;))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trafił się kwiatek w postaci "noty" wystawionej przez kupującego. I było to dokonane na polecenie nazwijmy to "osoby z branży". Smutne.

Jak napisałem wcześniej, faktury są po to, by potwierdzić fakt poniesienia kosztów. Nawet jeśli adres jest inny niż zamieszkania, ale współgra z pozostałymi dokumentami to nie widzę problemu. Ale oczywiście, życie bywa dość zaskakujące, może dlatego kupując materiały sam zawsze podaję nr swojego NIP. Z ostrożności procesowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...