Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu nie chodzi o złośliwość (takiej nie zauważyłem), ani fakt że ktoś jest osobą nową. Sformułowanie "czy mogę spróbować" wskazuje na próbę kombinowania, uzyskania czegoś co nie do końca jest należne. I tu nie ma, jak to w życiu, odpowiedzi 0-1. To nie komputer. I lepiej zadawać pytania tu, niż odpowiadać na nie już w us. A Belladonna jest bardzo pomocną osobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu nie chodzi o złośliwość (takiej nie zauważyłem), ani fakt że ktoś jest osobą nową. Sformułowanie "czy mogę spróbować" wskazuje na próbę kombinowania, uzyskania czegoś co nie do końca jest należne. I tu nie ma, jak to w życiu, odpowiedzi 0-1. To nie komputer. I lepiej zadawać pytania tu, niż odpowiadać na nie już w us. A Belladonna jest bardzo pomocną osobą.

 

 

Wiem, że pani Belladonna jest osoba niezwykle pomocną, przeczytałam wszystkie posty z roku 2011. Dlatego wiem, że wielokrotnie na zadanie pytanie "czy mogę odliczyć" pani Belladonna odpowiadała "spróbuj!" Stąd moje rozczarowanie taką formą odpowiedzią na moją zagwostkę. Ale dobrze, przyjmuję uwagi i następnym razem postaram się wyrażać precyzyjniej.

Udanego początku weekendu dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tinca tinca garaż blaszany nie jest materiałem budowlanym, który można wykorzystać w budynku mieszkalnym, więc absolutnie nie wchodzi. A jak się pojawia na FV "konstrukcja stalowa, pkwiu 28.11.10-31.80" to zazwyczaj kończy się telefonem do sklepu, z pytaniem co się kryje pod tą nazwą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

mam pytanko ...

od 2009 roku zbieramy faktury w celu uzyskania zwrotu vat, na poczatku wrzesnia br. zlozylismy papieru o odbior domu, a tydzien temu kupilismy kolejne materialy do wykanczania tegoz naszego domku i czy te ostatnie faktury rowniez moge wciagnac na liste do zwrotu vat, czy liczy sie dzien zlozenia papierow odbiorowych czy dzien uzyskania odbioru budynku ??

bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk64 nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie tak lub nie....

tutaj temat poszedł w 2 kierunkach, że tytuł prawny masz mieć na dzień złożenia wniosku, a nie poniesienia wydatku albo, że tyt. prawny masz mieć kiedy ponosiłeś wydatki, a nie w chwili złożenia wniosku...

pierwsze jest dobre dla tych co wydatkowali, a potem stali się właścicielami (mają tyt. prawny na dzień składania wniosku).... drugie jest dobre dla tych, którzy byli właścicielami, ponieśli wydatek, sprzedali i składają VZM (na dzień składania nie mają tyt. prawnego).

 

Gdyby w Twoim przypadku właścicielami byli rodzice, z którymi mieszkałeś, a potem Ci podarowali budynek, to raczej tutaj "czepialstwo" by mogło wystąpić sporadycznie, że FV sprzed darowizny... stąd moje pytanie o poprzedniego właściciela...

przy Twojej sytuacji może być różnie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonno dziękuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie :)

 

Mam jeszcze kilka wątpliwości co to możliwości ubiegania się o zwarto vat za poniższe materiały:

- folia fundamentowa mauer 300 pkwiu 25.23.15 50 99

- folia czarna budowlana tytan pkwiu 25.23.15 50 99

- pręt/ śruba gwintowana

 

z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki się zalewa, ale na "powierzchni" pozostaje rozdzielacz i pompa, więc zawsze możesz wykazać, że materiał kupiłeś do instalacji, która faktycznie istnieje.

Podobnie jest przy prętach zbrojeniowych. Je też się zalewa, ale skoro jest budowa, jest konstrukcja budynku, to przyjmuje się, że te pręty zostały tam zużyte. Nikt z rentgenem nie przyjedzie. Dowodem, na którym opiera się us jest faktura zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie i już nie smęcę. Czy jak kupię coś teraz to muszę to teraz zainstalować? Czy mogę np za rok?

Może ja podpowiem, jak Smerf Ważniak8)

"Ustawa mówi: Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na

zakup materiałów budowlanych w związku z budową, nadbudową lub remontem"

No właśnie. Ustawa nie mówi, że materiały mają być wbudowane.

To znaczy, że można je gromadzić i odliczać VAT.:)

 

____________________________________________

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...