Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy żyrandol lub oprawę oświetleniową odliczę?

Na liście jest to niejednoznaczne i nie wiem o co chodzi, tak jest napisane:

 

Żyrandol ?! - oprawa oświetleniowa - ?! 31.50.25-11.39

 

Czy rynny aluminiowe wraz z narożnikami, wylotami, denkami i spustami mogę odliczyć?

Kilka stron wcześniej był wrzucony wyrok, w którym sąd określił żyrandole itp na tak.

Rynny i akcesoria zalicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonno, może cię to zainteresować ;). Kilka stron temu podawałam wyrok w sprawie żyrandoli. teraz czytam, ze dyrektor izby odwolał się od tego wyroku i NSA uchyliło ten wyrok uznając, że żyrandoli się nie odlicza. Nie ma jeszcze opublikowanego pełnego uzasadnienia. I FSK 612/11 z 06.03.2012 Czekam na uzasadnienie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonno, może cię to zainteresować ;). Kilka stron temu podawałam wyrok w sprawie żyrandoli. teraz czytam, ze dyrektor izby odwolał się od tego wyroku i NSA uchyliło ten wyrok uznając, że żyrandoli się nie odlicza. Nie ma jeszcze opublikowanego pełnego uzasadnienia. I FSK 612/11 z 06.03.2012 Czekam na uzasadnienie ;)

 

O widzisz. Chociaż jedno wyjaśnione. Niestety w tym temacie mało kto chce obrać drogę sądową, a szkoda.. bo nadal ogrom niewiadomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Chociaż jedno wyjaśnione. Niestety w tym temacie mało kto chce obrać drogę sądową, a szkoda.. bo nadal ogrom niewiadomych :)

 

Też żałuję bo jednak wyroki sądów są jakąś wskazówką, którą drogę wybrać w problematycznych kwestiach ;) Wydaję mi się, że przy vzm-ach kwoty odrzucanych przez urzędy różnych problematycznych materiałach, nie są może tak duże, żeby ludziom się chciało iść aż do sądu i tracić czas i pieniądze.

Teraz zostaje pytanie jak dalej podchodzić do tych lamp i żyrandoli.... U mnie na początku przez długi czas nie uznawaliśmy zunając, iż jest to wyposażenie. Jakis czas temu kierownictwo sie zastanowiło i zadecydowało, że w sumie to przecież jest oprawa oswietleniowa i trudno zaliczyć lub odrzucić ten sam materiał w zależności od tego jak sklep nazwał go na fakturze. A teraz po tym wyroku? wiem, że po świetach mają sie zastanawiać czy znów nie odrzucać lamp czy żyranodoli.... A my analizujący te wnioski mamy problem bo już nie wiemy czy słusznie te zyrandole zaliczamy czy nie.... Jak ja lubię takie niejasne przepisy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Właśnie zaczynam swoją "przygodę" z VZM i oczywiscie od razu "pod gorke". Mam kilka faktur wystawionych w 2011 roku ale za paragony z 2010 roku wiec z 22% VAT-em. Rozumiem że w tym przypadku bez wzgledu na date wystawienia faktury musze je rozliczyc w VZM-1/B?

Czy w przypadku kiedy moim zdaniem jest użyty zły kod PKWiU na fakturze (nie kwalifikuje danego produktu do odliczenia VAT) to chcac go odliczyc powinnam wpisac ten ktory jest wedlug mnie prawidlowy i napisac wyjasnienie na fakturze?Czy US uznaje tego typu wyjasnienia, bedzie sie domagal szczegolow typu z czego to jest wykonane itp?(chodzi o listwę/profil chromowany użyty jako dekor do glazury - na fakturze (z 2010 roku) kod 27.42.22-00.27 wedlug mnie mozna to podciagnac pod 27.10.70 i odliczyc).

Macie jakikolwiek pomysł pod jakie PKWiU podciągnać mozaike metalowa?(malutkie ceramiczne kosteczki z metalowa powierzchnią umieszczone na plastrze i użyte jako dekor do glazury).

Przepraszam jesli pytania sa dla Was oczywiste :) ale dla mnie to poki co czarna magia wiec z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie da się betonu 26.63.10 podciągnąć pod ex 26.6 - Wyroby z betonu i gipsu, z wyłączeniem: 1) płyt kamiennych surowych, 2) wyrobów ze sztucznego kamienia lastrico, w tym pomników i nagrobków - z wyjątkiem: płyt parapetowych, płyt okładzinowych stopni schodowych i ścian oraz wykładzin posadzkowych . Bo beton był wczesniej 7%.

Ja rozumiem, że 26.6 oznacza wszystkie materiały, których nr PKWiU zaczyna się na 26.6, czyli też 26.63.10, a wyjątki zostały wyszczególnione w opisie , np. płyty parapetowe

 

naan jak to wkoncu jest ,monzna odliczyć beton 26.63.10-00.90 czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...