Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja odliczałam szambo - miałam na fakturze jako przydomowa oczyszczalnia ścieków i przeszło.

 

Mam z kolei takie pytanie ...sąsiad się remontuje, pracuje w Norwegii. Jest tu wyrejestrowany z US,bo mieszka tam, a żona jest w Polsce, chyba na rencie. Z tego co wiem, biorą faktury na niego - czy on może się starać o zwrot vat?Czy lepiej, zeby wzieła kilka faktur na siebie i zrobić na nich oboje - jako wniosek wspólny?Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerplast podkładowa masa tynkarska 24.30.11-50.00 - podlega zwrotowi czy nie?

 

Czuję się jakbym mieszkał w Mozambiku gdzie grasują dzikie bandy urzędników z maczetamii od których zależy za co zwrócą a za co nie.

Jak to możliwe że przy dwuskładnikowej Zaprawie (cementowej do powłok hydroizolacyjnych MAPELASTIC) - składnik A - podlega zwrotowi Vatu a składnik B - nie podlega zwrotowi Vatu. Przecież to jakaś paranoja.

Albo:

mam na fakturze (z 2010 roku) pozycję: PU-L-EP OP.1L i kto zgadnie co to jest !? Numeru PKWiU oczywiście nie ma, bo nie jest obowiązkowy. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatni wniosek o zwrot vat złożyłam w 2011 (z nr 05), przy czym nie za budowę, ale remont (budowa z 2006, w międzyczasie odbiór więc rozliczenie za remont). Tym samym skończył się pięcioletni okres rozliczenia. Z przepisów wynika, że zaczynam kolejny 5-letni okres. I tu zagwozdka:

- wypełniam VZM-1 i co wpisuję w rubryce 5 "Kolejny numer składanego wniosku" - 01 czy 06 (poprzedni był numerowany 05, ale przypominam, że skończył się 5-letni okres).

- w rubryce D.1 "Data złożenia pierwszego wniosku w pięcioletnim okresie" - mam wpisać datę złożenia obecnego wniosku?

Niby wszystko jasne, ale druk VZM-1 to "Wniosek o .... PONIESIONYCH OD DNIA 1.05.2004r" i czy ja mam gdzieś zaznaczyć, że składałam poprzednie wnioski w pierwszym pięcioletnim okresie (2006-1011)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła - poz. 85 w wykazie materiałów budowlanych podlegającym zwrotowi vat:

"Urządzenia do automatycznej regulacji i sterowania - wyłącznie urządzenia i zestawy urządzeń do automatycznej regulacji dostaw ciepła oraz zdalnego sterowania pracą systemów ciepłowniczych, a także części do tych urządzeń" bez względu na symbol PKWiU, a tutaj indywidualna interpretacja US

 

także ubiegaj się o zwrot vat za pompę ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie interpretacja dla PC jako regulatora dostawy ciepła jest naciągana. PC to głównie urządzenie wytwarzające ciepło

częściowo pewnie można by odliczyć, jakieś elementy PC odpowiedzialne za sterowanie, jakieś pompki itp

no ale można próbować, gdzieś się udało.. to czemu nie.

u siebie próbowałem odliczyć kocioł elektryczny i nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dwa pytania odnośnie zworu VAT:

1) czy jeśli mam duplikat faktury to podaję w załaczniku do wniosku datę i nr oryginału czy duplikatu?

2) do dużej faktury (ocieplenie poddasza) miałam zwrot części materiałów i fakture korygującą. Niestety ilość z f-ry korygującej nie zgadza się z ilością z faktury. Czyli np. na fakturze mam 25 płyt gk a fakturze korygującej przed korektą 15 płyt. Czy mogę to sama policzyć i wpisac poprawnie w załączniku czy musze poprosić sprzedawce o poprawienie fry korygującej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła - poz. 85 w wykazie materiałów budowlanych podlegającym zwrotowi vat:

"Urządzenia do automatycznej regulacji i sterowania - wyłącznie urządzenia i zestawy urządzeń do automatycznej regulacji dostaw ciepła oraz zdalnego sterowania pracą systemów ciepłowniczych, a także części do tych urządzeń" bez względu na symbol PKWiU, a tutaj indywidualna interpretacja US

 

także ubiegaj się o zwrot vat za pompę ciepła...

 

Dzięki bardzo :)

 

To może i zmiękczacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...