Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Brakuje mi numerów PKWiU do:

 

KLEJU DO PARKIETU

 

czy mogę go odliczyć

 

Zależy mi na odpowiedzi , bo ten klej mam na sporą sumę :roll:

 

Spoiwa na bazie kauczuku lub tworzyw sztucznych(łącznie ze sztucznymi żywicami) w opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży detalicznej - wyłącznie kleje winylowe: na bazie polioctanu winylu, z pochodnych winylowych i z kopolimerów butadienu -PKWiU ex 24.62.10-80

 

Gotowe kleje i inne gotowe spoiwa w opakowaniach o masie powyżej 1 kg przeznaczone do sprzedaży detalicznej, gdzie indziej niewymienione - wyłącznie kleje winylowe: na bazie polioctanu winylu, z pochodnych winylowych i z kopolimerów butadienu - PKWiU ex 24.62.10-90

 

Jeśli w opakowaniach mniejszych niż 1 kg to PKWiU ex 24.62.10-70.

 

Jak masz coś co odpowiada tym opisom to śmiało odliczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro idę do US i mam nadzieję, że wszystko będzie OK, za radą forumowiczów nie przejmowałam się gdy brak był PKWiU, odliczałam wszystko nawet jeśli nie byłam pewna, zobaczymy jakie będą tego skutki :D. Napiszę za ok. 6 miesięcy :wink:

 

Czyli najlepiej odliczać jak leci, a potem liczyć, że US się nie dopatrzy? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc i wyczerpującą odpowiedź na pytanie umieszczone ok 10 postów wyżej. Nie będę go teraz kopiować bo to jest baaaaaardzo długa lista materiałów, których nie wiem czy można zaliczyć i odliczyć.

 

oto lista materiałów które możecie odliczyć.

http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/zalacznikdoobwieszczeniaMTiB.pdf

Łatwiej wam będzie jak znajdziecie numery PKWiU powinny być na fakturach, chociaż nie zawsze.

życze powodzenia w wyszukiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gotowe kleje i inne gotowe spoiwa w opakowaniach o masie powyżej 1 kg przeznaczone do sprzedaży detalicznej, gdzie indziej niewymienione - wyłącznie kleje winylowe: na bazie polioctanu winylu, z pochodnych winylowych i z kopolimerów butadienu - PKWiU ex 24.62.10-90

 

A jeżeli mam klej z numerem 24.62.10-10-95 to mogę odliczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk najprawdopodobniej możesz zaliczyć. W spisie widnieje tylko inna końcówka numeru PKWiU. Zaliczaj wszystko jak leci. Dzisiaj składałem swój wniosek w US i bardzo miła pani powieedziała mi że ja nie musze się na tym znać oni wszystko zweryfikują i wezwą do siebie żeby dokonać korekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro idę do US i mam nadzieję, że wszystko będzie OK, za radą forumowiczów nie przejmowałam się gdy brak był PKWiU, odliczałam wszystko nawet jeśli nie byłam pewna, zobaczymy jakie będą tego skutki :D. Napiszę za ok. 6 miesięcy :wink:

 

Czyli najlepiej odliczać jak leci, a potem liczyć, że US się nie dopatrzy? 8)

 

No tak niezupełnie, ale stwierdziłam, że lepiej odliczyć więcej i potem ewentualne błędy skorygować, niż przez swoją niewiedzę nie odliczyć czegoś co można. Ojej chyba nie wyszło masło maślane z tego posta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby mi ktoś pomoć znaleźć kod PKWIU na :

 

element es 60/70

profil cd 60/27

profil ud 30

lacznik wzdluzny 60/110

wieszak obrotowy 60/100

pret mocujacy

listwa podtynkowa w-g

 

 

i powiedzieć czy te można odnieść do powyższych ?

 

profil cd-60 4 m pkwiu 28.11.23-50.39

profil ud-30 dl. 4m 28.11.23-50.39

knauf lacznik wzdluzny 60/27 28.11.10-35.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc i wyczerpującą odpowiedź na pytanie umieszczone ok 10 postów wyżej. Nie będę go teraz kopiować bo to jest baaaaaardzo długa lista materiałów, których nie wiem czy można zaliczyć i odliczyć.

 

oto lista materiałów które możecie odliczyć.

http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/zalacznikdoobwieszczeniaMTiB.pdf

Łatwiej wam będzie jak znajdziecie numery PKWiU powinny być na fakturach, chociaż nie zawsze.

życze powodzenia w wyszukiwaniu.

 

 

Witam,

link i listę materiałów to mam i prawie znam ją na pamięć, a materiały wymionone przeze mnie NIE mają nr PKWiU na fakturach.

Szczerze mówiąc to chcieliśmy, jak większość korzystających z forum, skrócić czas poszukiwań i spytać forumowiczów o pomoc. Odwołania do listy materiałów nas nie ratują więc ręcznie będziemy googlować. Jak już poszukamy to podzielimy się z Wami tymi informacjiami.

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam jeszcze kilka nieścisłości :

 

podobny problem mam z tynkiem silikono-silikatowym : 24.30.22-60.29

 

A czy sztachety drewniane do płotu mogę odliczyć ?

 

Wg załącznika 24.30.22-60 Nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe - można ze spokojem odliczać, więc Twój tynk również możesz odliczać.

Co do sztachet do płotu, to nic do płotów, ogrodzeń itp nie można odliczać. Tylko materiały do BUDOWY domu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto lista materiałów które możecie odliczyć.

http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/zalacznikdoobwieszczeniaMTiB.pdf

Łatwiej wam będzie jak znajdziecie numery PKWiU powinny być na fakturach, chociaż nie zawsze.

życze powodzenia w wyszukiwaniu.

 

Z tego co z grubsza przejrzałem to wapna budolanego hydratyzowanego raczej nie mozna odliczyć (7% vat na fakturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie możesz odliczyć tych rzeczy.

Z kodów zaczynających sie na 24.30 są tylko trzy ,a mianowicie

24.30.22-53.10

24.30.22-53.20

24.30.22-60.00

dalsze kody to już 24.62

 

ok. dzięki :lol: szkoda :cry:

1.a co z tymi ostatnimi wkretami do drzewa 4,2x70 i 4,5x80?

inne takie rzeczy bez symboli PKWiU posiadam, a mianowicie:

2.taśma maskująca 25/33 i 48/33

3.wkręty 4/30

4.płótno rolka 60

5.bloczek-krążek budowlany linow.100/110M(to chyba wkrety jakieś?)

6.podkładka do izolacji 45/20MM

7.siatka ścierna 40

8.gwoździe śrubowe 30x60 MM ocynk i 38x70mm

9.gips/w/wkręty TD-55MM

pytam o te pierd..., bo mam duże ilości-ja odliczam budowe, a tata rówoczesnie remont :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby mi ktoś pomoć znaleźć kod PKWIU na :

 

element es 60/70

profil cd 60/27

profil ud 30

lacznik wzdluzny 60/110

wieszak obrotowy 60/100

pret mocujacy

listwa podtynkowa w-g

 

 

i powiedzieć czy te można odnieść do powyższych ?

 

profil cd-60 4 m pkwiu 28.11.23-50.39

profil ud-30 dl. 4m 28.11.23-50.39

knauf lacznik wzdluzny 60/27 28.11.10-35.19

Zaliczaj wszystko co wymieniłeś i nie szukaj PKWIU bo tylko czas marnujesz, US wie że cos sie zalicza lub nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...