Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie.

Chciałabym złozyc wniosek w tym miesiącu. Czy ktos wie jaka jest w listopadzie cena za metr która trzeba wpisac do wniosku?

 

3186zł

 

http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm

 

a KIEDY OGŁASZAJA TRZECI KWARTAŁ? TO JAKOS Z OPÓŹNIENIEM DZIAŁA?

 

Chyba w styczniu :oops:

 

Kiedyś to było opisywane, że dwa kwartały wstecz czy cos takiego

 

PS. Ja składałem wniosek w październikui i wpisywałem tę własnie kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zlinczujcie mnie za to pytanie - bo pewnie sie powtarzało ale nie znalazlam tego na wspanialej liscie prymaska i w innych miejscach....

 

chodzi o wykladziny dywanowe...

na jednej fakturze nie mam PKWiU a na drugiej z innego sklepu jest 17.51.13-00

 

troche jest tam sianka i dlatego pytam Was czy mozna to sobie wrzucic w rozliczenie VATu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko wykładziny podłogowe, ścienne lub sufitowe z

tworzyw sztucznych w rolkach lub w postaci

płytek.

Z polimerów chlorku winylu, z tworzyw

sztucznych innych niż polimery chlorku winylu

oraz z podłożem impregnowanym pokrytym lub

powleczonym polichlorkiem winylu. Czyli PKWiU 25.23.11 Wykładziny podłogowe, ścienne lub sufitowe z tworzyw sztucznych w rolkach lub w postaci płytek.

PKWiU 36.63.40-00.21 Wykładziny podłogowe z podłożem - z filcu

igłowego

PKWiU 36.63.40-00.22 Wykładziny podłogowe z podłożem - z włóknin

PKWiU 36.63.40-00.29 Wykładziny podłogowe z pozostałymi podkładami

włókienniczymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

jaki jest nr PKWiU na skrzynkę pomiarową - taką wkopywaną koło płotu (szara z tworzywa sztucznego) w której są zabezpieczenia i licznik energii elektrycznej. I czy podlega to zwrotowi VAT.

 

Teraz zakłady energetyczne same takie coś montują ale ja miałem warunki że musiałem to sam załatwić. - mam na to fakturę i dzwonili do mnie z US co to jest i miła pani nie znała symbolu pkwiu na to...

 

może to to?

31.20.32-03.20 - Rozdzielnice prefabrykowane napowietrzne

31.20.32-05.20 - Rozdzielnice prefabrykowane napowietrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podsumowania oraz rozwiania wszelkich wątpliwości proszę o radę, czy przy składaniu drugiego wniosku w styczniu 2009 roku powinnam wstawić w poz. 45 formularza vzm-1 cenę 1 m2 obowiązującą w styczniu 2008 roku /kiedy składałam wniosek nr 1- 3041 zł/ czy też tę obowiazującą w III kwartale br.?

 

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kolejnych pytań odnośnie możliwości odliczenia niektórych rzeczy i samego sposobu wypełniania formularzy. Przepraszam jeśli będą się powtarzać.

 

Pytanie 1: Co wpisać w sekcji C formularza VZM-1? Wykańczałem nowy segment - mam napisać datę rozpoczęcia wykończenia segmentu w polu nr 43?

 

Pytanie 2: wniosek będę składał w najbliższym czasie, wykańczanie zacząłem w kwietniu, w polu nr 45 wprowadzić aktualną wartość ceny 1m2 (post wyżej)...?

 

Pytanie 3: może mi ktoś powiedzieć wg jakiego załącznika do ustawy mam wypełnić pole nr 52 wniosku?

 

Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

 

- narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie

- płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?

- rurę aluminiową flex D-100?

- anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką

- wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kolejnych pytań odnośnie możliwości odliczenia niektórych rzeczy i samego sposobu wypełniania formularzy. Przepraszam jeśli będą się powtarzać.

 

Pytanie 1: Co wpisać w sekcji C formularza VZM-1? Wykańczałem nowy segment - mam napisać datę rozpoczęcia wykończenia segmentu w polu nr 43?

 

Pytanie 2: wniosek będę składał w najbliższym czasie, wykańczanie zacząłem w kwietniu, w polu nr 45 wprowadzić aktualną wartość ceny 1m2 (post wyżej)...?

 

Pytanie 3: może mi ktoś powiedzieć wg jakiego załącznika do ustawy mam wypełnić pole nr 52 wniosku?

 

Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

 

- narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie

- płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?

- rurę aluminiową flex D-100?

- anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką

- wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Kiedy budynek został zgłoszony do użytkowania ? Na pytanie 3 znajdziesz odpowiedz na górze strony. Pytanie drugie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czekam jeszcze czy ktoś mi z tymi materiałami pomoże ;-).

 

Uzupełniam jeszcze pytanie:

Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

 

- narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie

- płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?

- rurę aluminiową flex D-100?

- anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką

- wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)

- uszczelka przyścienna do WC i bidetu twarda - jakie PKWiU?

- Zawór kątowy 1/2*3/8" Z/ZAC. CHROM Z/ROZ.

- Drzwi i ściankę do kabiny szklanej Koło NIVEN - jakie PKWiU, bo nie ma na fakturze...

- odpływ liniowy do kabiny prysznicowej - jakie PKWiU, tak jak syfony?

- podpora do wanny (jakieś tam nóżki) - jakie PKWiU?

 

 

Kiedy budynek został zgłoszony do użytkowania ?

 

Chodzi o taki odbiór przez gminę zgłoszony przez dewelopera? Jeśli tak, to z tego co pamiętam w grudniu 2007.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

 

- narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie -Idż do wystawcy faktury bo to jest ewidentny błąd w PKWiU , powinno byc 28.11.23-76.39 i wtedy tak (obecne PKWiU oznacza odzież ze skóry)

- płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a? nie produkt wprowadzony do obrotu po 1 maja 2004 roku- rurę aluminiową flex D-100? nie PKWiU 28.75.27-85.10 rury giętkie aluminiowe - anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką - tak PKWIU 25.23.15-50.91 (Osłony wentylacyjne z tworzyw sztucznych) - wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła) tak jeśli to PKWiU 28.75.27-37.12 Osłony wywietrzników, ze stali, nie jeśli to jest to http://michalp2006.republika.pl/budowlane/087.html czyli PKWiU 29.71.15-30.00 .

A poszukac nie łaska. Reszta to wpisz w google PKWIU i nazwa przedmiotu lub spróbój tu http://michalp2006.republika.pl/VZM/VZM.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Podpisalam umowe przedwstepna kupna działki w październiku 2007. W grudniu 2007 podpisalismy akt notarialny. Jednak juz w pazdzierniku i listopadzie wydałam 7tys (mam faktury) na podłączenie wody i kanalizacji . Czy w tej sytuacji mogę pisać o zwrot vatu-jesli faktury są datowane wcześniej niz ja stałam się prawnym właścicielem działki?

Z góry dziękuję Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Podpisalam umowe przedwstepna kupna działki w październiku 2007. W grudniu 2007 podpisalismy akt notarialny. Jednak juz w pazdzierniku i listopadzie wydałam 7tys (mam faktury) na podłączenie wody i kanalizacji . Czy w tej sytuacji mogę pisać o zwrot vatu-jesli faktury są datowane wcześniej niz ja stałam się prawnym właścicielem działki?

Z góry dziękuję Wam za pomoc

Jeżeli to są faktury za przyłącze to nie dostaniesz zwrotu, natomiast jeżeli to są faktury tylko na materiały to jak najbardziej tak. Gdyby to było kilka miesięcy rożnicy to mogliby się czepiać ale w Twoim przypadku bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...