Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czytam i czytam i zero jasnej odpowiedzi...

 

mam fakturę na:

l1. akier SLC Aqua-pur BASIC 5,5l

2. lakier SLC Aqua-pur HPX 5,5l SATIN

3. lakier SLC Silo-pur FINISH A/B 10L

4. szpachla SLC

5. klej SLC Silovil D98 18kg

6. grunt uniwersalny

 

Co z tego mogę umieścić w naszym kochanym formularzu VZM1A?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie koncze budowe.

Faktur mam pełno na wiekszosc materiałów budowlanych.

Pytanie.

CZy moge cos odliczyc tak zebym dostal gotówke?

Gdzie to zrobic ? i jaki jest czas oczekiwania?

na kogo musza byc te faktury wystawione?

Ile moge na tym zyskac?

Czy znajde tutaj kogos z Poznania co sie moze tym zajac i ile taka usluga kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anety : tak jak piszesz zwrot vat dotyczy, materiałów zakupionych po 1 maja 2004 , których stawka podatku vat wzrosła. Nie ma końcowej daty do kiedy można ubiegac sie o zwrot tego vatu. przepis pozwalający na skąłdanie wniosków cały czas obowiązuje. Jedynym terminem jakiego trzeba się trzymac to taki, że jak nie składałaś wniosków co roku w czasie trwania budowy to możesz złożyć jeden wniosek na sam koniec budowy, ale nie póżniej niż 6 miesięcy od jej zakończenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem trafiłam na ten wątek.

Wygląda na to, ze sprawa jest nadal aktualna.

Pozwolenie na budowę mam od przedwczoraj, więc chyba i mi przyjdzie wgryzać się w te przepisy.

Przeczytałam posty z 2 ostatnich stron i mdli mnie na samą myśl :roll:

Na razie nie ma sensu żebym wertowała cały wątek.

Może znajdzie się dobry ludek, który podeśle mi linka do rzetelnych przepisów przetłumaczonych na ludzki język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anety : tak jak piszesz zwrot vat dotyczy, materiałów zakupionych po 1 maja 2004 , których stawka podatku vat wzrosła. Nie ma końcowej daty do kiedy można ubiegac sie o zwrot tego vatu. przepis pozwalający na skąłdanie wniosków cały czas obowiązuje. Jedynym terminem jakiego trzeba się trzymac to taki, że jak nie składałaś wniosków co roku w czasie trwania budowy to możesz złożyć jeden wniosek na sam koniec budowy, ale nie póżniej niż 6 miesięcy od jej zakończenia.

Przeczytaj ustawę AKTUALNĄ i nie strasz ludzi :wink: NIe ma żadnych terminów co do składania wniosków! Wystarczy spełnić warunek poniesienia wydatków po 1 maja 2004 oraz składać wniosek nie cześciej niż raz w roku. To nie jest OBOWIĄZEK tylko PRAWO składania. Nikt nikogo nie zmusza. Składasz kiedy chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem trafiłam na ten wątek.

Wygląda na to, ze sprawa jest nadal aktualna.

Pozwolenie na budowę mam od przedwczoraj, więc chyba i mi przyjdzie wgryzać się w te przepisy.

Przeczytałam posty z 2 ostatnich stron i mdli mnie na samą myśl :roll:

Na razie nie ma sensu żebym wertowała cały wątek.

Może znajdzie się dobry ludek, który podeśle mi linka do rzetelnych przepisów przetłumaczonych na ludzki język.

Proszę bardzo. Miłej lektury. http://www.mf.gov.pl/index.php?const=1&dzial=106&wysw=4&sub=sub7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam daz znac, ze dostalam zwrot po 4 miesiecach :D:D Hip hip hurra.

 

Po prostu zadzwonilam, zeby dowiedziec sie na jakim etapie jest wniosek, a Pani odpowiedziala, ze juz jest zrobiony.

Te wnioski czekaja sobie w ksiegowosci, bo po telefonie tam, okazalo sie, ze moga pieniadze przeslac juz teraz :) a tak to bez nagabywania czekają sobie do wybicia tych przepisowych 6 miesiecy :)

 

PS. Dziekuje wszystkim, ktrorzy podopowiadaja jak rozliczyc te wnioski :) Dzieki Wam mimo, ze byl to moj pierwszy raz udalo mi sie odzyskac caly zwrot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...