Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam wątpliwości co do dwóch pozycji:

- drzwi suwane do szafy/stała zabudowa - PKWiU 28.12.10-50.13

- oraz folia PCV Izofol - PKWiU 25.23.15-50.39 (niby wpada w pozycję 30: ex.25.30 ale...)

 

I jeszcze jedna formalna sprawa. Datę zakończenia budowy przyjmuję się tą podaną w dzienniku budowy - czy też moment odbioru budynku (czasem różnica może wynosić kilka miesięcy).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dorzucę odpowiedź mojego US ws. Vatu do odliczenia, może się komuś przyda, bo z tego co widzę, to niektórzy pytają o coś, na co odpowiedź jest dwa posty wyżej, bo im się nawet czytać nie chce :evil:

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, iż:

zwrot podatku VAT przysługuje osobom fizycznym od części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych związanych z budową i remontem budynku/lokalu mieszkalnego lub jego części- zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz.138 i Nr 192, poz. 1382)). Zwrot VAT dokonywany jest na wniosek osoby fizycznej, która składa go w urzędzie skarbowym ze względu na swoje miejsce zamieszkania. W przypadku małżeństwa wniosek może być złożony wspólnie z małżonkiem lub przez każdego z małżonków odrębnie. Małżonkowie, którzy składają odrębne wnioski o zwrot VAT do dwóch różnych urzędów skarbowych, są obowiązani, o złożeniu przez siebie wniosku, zawiadomić urząd skarbowy właściwy dla drugiego małżonka.

Wzór wniosku – do ewentualnego wykorzystania - dostępny jest w urzędach skarbowych oraz na stronach internetowych Izb Skarbowych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (http://www.mf.gov.pl).

Łącznie z wnioskiem należy złożyć kopie:

 pozwolenia na budowę, jeżeli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę,

 dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku (lokalu) mieszkalnego, którego remont nie wymagał pozwolenia na budowę,

 faktur dokumentujących poniesione wydatki.

Wniosek może być składany nie częściej niż raz w roku

pzdr, m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cement, wapno i gips, żwir i piasek na pewno mozna odliczyć. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku odliczania gotowego betonu z betoniarni. Mozna go jakoś zaklasyfikować i ewentualnie odliczyć. Na fakturze napisali ogólnie: Beton towarowy wg. PN......

Z tym wapnem to uważaj bo jest cały czas na 7%, to że znalazło się na wykazie jest pomyłką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanko gdzie mam zlozyc wniosek o zwrot vat jesli mieszkam w innym miescie niz moj dom.....w miejscu zamieszkania czy w miejscu gdzie jest dom?

 

i czy stan zaawansowania budowy musi opisać mi kierownik budowy i podbić swoją pieczątkę czy wystarczy jak sama opiszę?mam stan surowy zamknięty i roboty wewnatrz obecnie...?

 

z góry pięknie dziękuję za info

 

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej masz odpowiedz na swoje pierwsze pytanie. Na drugie nigdzie nie opisujesz stanu zaawansowania budowy. Czasami się zdarza ze urząd jak ma wątpliwości żąda wglądu do dziennika budowy i to wszystko.

 

no tak,rzeczywiście,tylko Ci którzy robią remont mieszkania muszą opisać jego zakres......przepraszam,coś mi się pomieszało...

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i zero jasnej odpowiedzi...

 

mam fakturę na:

l1. akier SLC Aqua-pur BASIC 5,5l

2. lakier SLC Aqua-pur HPX 5,5l SATIN

3. lakier SLC Silo-pur FINISH A/B 10L

4. szpachla SLC

5. klej SLC Silovil D98 18kg

6. grunt uniwersalny

 

Co z tego mogę umieścić w naszym kochanym formularzu VZM1A?

 

Pozdrawiam

 

 

Pomożecie mi w tym pemacie? Prooooszę ............ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i zero jasnej odpowiedzi...

 

mam fakturę na:

l1. akier SLC Aqua-pur BASIC 5,5l nie

2. lakier SLC Aqua-pur HPX 5,5l SATIN nie

3. lakier SLC Silo-pur FINISH A/B 10L nie

4. szpachla SLC raczej nie ale spróbuj podciągną pod 24.30.22-60.00

5. klej SLC Silovil D98 18kg nie jeśli to klej do parkietu

6. grunt uniwersalny nie

 

Co z tego mogę umieścić w naszym kochanym formularzu VZM1A?

 

Pozdrawiam

 

 

Pomożecie mi w tym pemacie? Prooooszę ............ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie, może ktoś życzliwy tym razem odpowie: Czy odliczane materiały muszą być już wbudowane? Kupiliśmy dachówkę, której jeszcze nie ułożono i czy w takim przypadku mogę odliczyć różnicę vatu? Skoro "wydatki są poniesione", to chyba można?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie, może ktoś życzliwy tym razem odpowie: Czy odliczane materiały muszą być już wbudowane? Kupiliśmy dachówkę, której jeszcze nie ułożono i czy w takim przypadku mogę odliczyć różnicę vatu? Skoro "wydatki są poniesione", to chyba można?

Wystąpić o zwrot możesz. wydatki poniesione w okresie obowiązywania ustawy, udokumentowane fakturami VAT. Wszystkie warunki spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i zero jasnej odpowiedzi...

 

mam fakturę na:

l1. akier SLC Aqua-pur BASIC 5,5l nie

2. lakier SLC Aqua-pur HPX 5,5l SATIN nie

3. lakier SLC Silo-pur FINISH A/B 10L nie

4. szpachla SLC raczej nie ale spróbuj podciągną pod 24.30.22-60.00

5. klej SLC Silovil D98 18kg nie jeśli to klej do parkietu

6. grunt uniwersalny nie

 

Co z tego mogę umieścić w naszym kochanym formularzu VZM1A?

 

Pozdrawiam

 

 

Pomożecie mi w tym pemacie? Prooooszę ............ :)

 

 

 

Aglig bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Wkrótce będę składać pierwszy wniosek - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wątpliwości co do dwóch pozycji:

- drzwi suwane do szafy/stała zabudowa - PKWiU 28.12.10-50.13

- oraz folia PCV Izofol - PKWiU 25.23.15-50.39 (niby wpada w pozycję 30: ex.25.30 ale...)

 

I jeszcze jedna formalna sprawa. Datę zakończenia budowy przyjmuję się tą podaną w dzienniku budowy - czy też moment odbioru budynku (czasem różnica może wynosić kilka miesięcy).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

pozdrawiam

Tommi

 

Witam,

 

Czy ktoś wie może jak to wygląda?

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy jesli zakupiłem mieszkanie w tym roku czyli w 2008 i zaczynam jego wykończenie to nadal mogę odliczać ten vat czy obowiązywało to tylko te osoby które rozpoczęły remonty w 2007r.

a jeśli mogę to jakie warunki muszą być spełnione.Rozumiem ze muszę mieć fakturę VAT ale czy koniecznie muszą na niej być wpisane numery PKWiU czy np informacja na fakturze że zakupiłem panele podłogowe wystarcza.

 

pozdrawiam

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy jesli zakupiłem mieszkanie w tym roku czyli w 2008 i zaczynam jego wykończenie to nadal mogę odliczać ten vat czy obowiązywało to tylko te osoby które rozpoczęły remonty w 2007r.

a jeśli mogę to jakie warunki muszą być spełnione.Rozumiem ze muszę mieć fakturę VAT ale czy koniecznie muszą na niej być wpisane numery PKWiU czy np informacja na fakturze że zakupiłem panele podłogowe wystarcza.

 

pozdrawiam

darek

Gdybyś trochę poczytał ten wątek to byś nie zadawał takich pytań :wink: Możesz odliczyć sobie faktury wystawione po 1 maja 2004 bez względu kiedy rozpoczałeś inwestycję. Na fakturach nie musi być PKWiU bo sprzedawcy nie mają obowiązku umieszczania tego symbolu jeżeli towar ma 22% stawkę VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wątpliwości co do dwóch pozycji:

- drzwi suwane do szafy/stała zabudowa - PKWiU 28.12.10-50.13

- oraz folia PCV Izofol - PKWiU 25.23.15-50.39 (niby wpada w pozycję 30: ex.25.30 ale...)

 

I jeszcze jedna formalna sprawa. Datę zakończenia budowy przyjmuję się tą podaną w dzienniku budowy - czy też moment odbioru budynku (czasem różnica może wynosić kilka miesięcy).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

pozdrawiam

Tommi

 

Witam,

 

Czy ktoś wie może jak to wygląda?

 

pozdrawiam

Tommi

 

mnie folie wykreslono, mialem spore watpliwosci, ale nie protestowalem, bo kwota byla nieznaczna i nie zamierzalem przez to opozniac zwrotu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...