Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Źle kombinujesz. Ulga na dzieci nie ma nic wspólnego z odliczeniem VAT-u. To zupełnie inna sprawa. Odliczenia VAT nie można łączyć z rozliczeniem rocznym podatku dochodowego.

Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? :o Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam prawie gotowy wniosek (dzięki Waszej pomocy :D ).

Poszukuję tylko jeszcze informacji czy to można odliczyć i ew. kodów do:

- uszczelka korka grzejnika alu

- pompa do co

- obudowa (izolacja) wymiennika płytowego

- naczynie przeponowe do co

- karnisze

- wykładzina dywanowa (niby nie da się odliczyć, ale może macie jakiś sposób?

- grzejnik olejowy

podziękował serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? :o Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?

 

To jest zwrot nadpłaconej części VATu, a nie odliczenie od podatku, czy też dochodu. Wniosek o zwrot VATu składasz w dowolnym momencie raz w roku, a PITy, to zapewne wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? :o Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?

 

To jest zwrot nadpłaconej części VATu, a nie odliczenie od podatku, czy też dochodu. Wniosek o zwrot VATu składasz w dowolnym momencie raz w roku, a PITy, to zapewne wiesz.

Dzięki, cieszy mnie to niezmiernie. No to trzeba przysiąść do wniosku. Forum jest nieocenione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientuje sie ktos z Was co w przypadku kiedy dzialka na ktorej buduje dom wspolwlascicielem jest siostra?

pozwolenei na budowe jest tylko na mnie i fv tez sa wystawiane tylko na mnie

 

jak jest z udokumentowaniem prawa do nieruchomosci? moge przedstawic akt notarialny ale dzialka jest wspolna czy moga byc problemy z zwrotem vatu?

Problemów nie powinno być ale.... w sumie odważny jestes. Ja się nie zdecydowałam, odczekałam swoje ale podzieliłam dzialkę. Dlatego, że

-budujesz dla siebie, ale siostra jest współwłaścicielem wszystkiego na waszej działce, czyli dajesz jej pół domu za friko. Niby można to rozgraniczyc i udowodnić, co twoje, ale czasem (przy braku dobrej woli) nie jest to takie łatwe. A z rodziną raz jest dobrza, raz jest źle.

-przysługuje limit budowlany. Jak to jest przy współwłasności, jakby siostra też chciała budować? macie wspólny limit (jak małżeństwo)? tego nie wiem.

Umieść jako wątek prawny, może ktoś to przerabiał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?

Nie musisz. Jeśli jest taka płatność istnieje domniemanie że zapłaciłeś, bo jeśli nie to i tak wystawca faktury będzie Cię ścigał :D

Niestety nie jest tak do końca w przypadku płatności przelewem lub wszędzie tam gdzie na fakturze nie ma wyraźnie napisane że faktura zapłacona jest gotówką, US żąda dowodów zapłacenia (kopia przelewów lub potwierdzenie od sprzedającego ze zostało to zapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może różne urzędy różnie do tego podchodzą. Mój wzeszłym roku nie chciał, złożyłem wniosek również w tym roku, sądzę że obejdzie się bez potwierdzeń

 

Witam!

 

Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?

Nie musisz. Jeśli jest taka płatność istnieje domniemanie że zapłaciłeś, bo jeśli nie to i tak wystawca faktury będzie Cię ścigał :D

Niestety nie jest tak do końca w przypadku płatności przelewem lub wszędzie tam gdzie na fakturze nie ma wyraźnie napisane że faktura zapłacona jest gotówką, US żąda dowodów zapłacenia (kopia przelewów lub potwierdzenie od sprzedającego ze zostało to zapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym uproszczeniu - jedno pozwolenie na budowę = jeden limit. Zwrot VAT przysługuje każdemu, kto udokumentuje prawo do dysponowania działką na cele budowlane (w tym przypadku współwłasność i pozwolenie). Gdyby siostra redpranika uzyskała pozwolenie na budowę kolejnej nieruchomości na tej samej posesji, podlegalaby dokładnie takim samym warunkom. Prawnikiem nie jestem, ale tak zdroworozsądkowo patrząc...

 

czy orientuje sie ktos z Was co w przypadku kiedy dzialka na ktorej buduje dom wspolwlascicielem jest siostra?

pozwolenei na budowe jest tylko na mnie i fv tez sa wystawiane tylko na mnie

 

jak jest z udokumentowaniem prawa do nieruchomosci? moge przedstawic akt notarialny ale dzialka jest wspolna czy moga byc problemy z zwrotem vatu?

Problemów nie powinno być ale.... w sumie odważny jestes (..)

-przysługuje limit budowlany. Jak to jest przy współwłasności, jakby siostra też chciała budować? macie wspólny limit (jak małżeństwo)? tego nie wiem.

Umieść jako wątek prawny, może ktoś to przerabiał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktura bez podpisu jest wazna?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami faktury VAT nie muszą już zawierać ani podpisu wystawcy, ani podpisu odbiorcy:

od 1 maja 2004r. w zakresie podatku VAT

od 1 maja 2004r. w zakresie podatków PIT i CIT podmiotów nie prowadzących ksiąg handlowych

od 1 lutego 2005r. w zakresie rachunkowości (ksiąg handlowych).

 

Wystarczy sam wydruk, „prosto z drukarki”, bez podpisów, pieczątek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...