Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Jaki jest limit zwrotu VAT dla wniosków złożonych w grudniu?

 

http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm

 

3478zl

 

No właśnie mi też tak się wydawało że przyjmujemy cenę z wcześniejszego kwartału czyli w tym przypadku z III, ale Pani w US powiedziała, że przyjmujemy cenę 3186zł Stanowisko pani potwierdza też publikacja na stronie

http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php gdzie jest napisane, że przy wnioskach składanych w IV kw 2008 jest kwota 3186zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno

Czy US oddaje całą sume czy w rocznych ratach??? Oczywiście w ramach limitu, który jest coś ok 27 tyś.

 

Coś przy składaniu pani powiedziała, że w przyszłym roku oddadzą 3 tyś a potem dalej!!! Coś jej się chyba pomyliło?

Dodam, że składam kwity za całą budowę, czyli trochę się uzbierało, ale limitu nie przekroczyłam, nawet się nie zbliżyłam do niego. Oddadzą mi wszystko czy po kawałku?

 

I czy jak potem mam zamiar odzyskać jeszcze troszkę w ramach remontu (bo dom już odebrany) to jest nowy limit, czy nadal dopełniam ten sam, co przy budowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno

Czy US oddaje całą sume czy w rocznych ratach??? Oczywiście w ramach limitu, który jest coś ok 27 tyś.

 

Coś przy składaniu pani powiedziała, że w przyszłym roku oddadzą 3 tyś a potem dalej!!! Coś jej się chyba pomyliło?

Dodam, że składam kwity za całą budowę, czyli trochę się uzbierało, ale limitu nie przekroczyłam, nawet się nie zbliżyłam do niego. Oddadzą mi wszystko czy po kawałku?

 

Oddadzą wszystko na raz. Oczywiście ok. pół roku to potrwa. Chyba, że im kasy braknie, ale z tym się jeszcze nie spotkałem (płaciliby wtedy odsetki).

Coraz częściej czytając to forum przekonuję się, że nie należy zadawać pytań w US :)

 

I czy jak potem mam zamiar odzyskać jeszcze troszkę w ramach remontu (bo dom już odebrany) to jest nowy limit, czy nadal dopełniam ten sam, co przy budowie??

 

Nowy limit, ale ten drugi, dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia PE TYP 200 mam 24.30.22-30.50 można?

Bateria wannowa 29.13.12-33.21 można?

 

Acha i jeszcze jedno dla pewności: we wniosku VZM1A poz.B kolumna 4 wpisuję cenę całkowitą danego materiału a w kolumnie 5 - 22%VAT??

Folia nie

Bateria tak

Odpowiedz na pytanie dobrze rozumujesz tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem, czy różne towary z jednej faktury można rozliczać w różnych latach, czy jeśli raz "ruszę" jedną fakturę to muszę ją załatwić w 100% ??

Paweł

 

Pozwólcie że przywołam powyższe pytanie jeszcze raz, bo odpowiedzi nie mogę znaleźć:-?

 

Przy okazji zadam też inne:

 

Czy na kopiach faktur oddawanych do US musi przy każdej pozycji znaleźć się PKWiU? Czy to jest tylko taki "przyspieszacz rozpatrywania".

Przyznam że ponad 50% faktur mam bez wpisanego kodu i sporo będzie przy tym pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. pod koniec ub roku podpisałem umowę ze SM na wybudowanie mieszkania z odrębną własnością. w Grudniu 2008 przekazno klucze i protokół odbioru. Akt własności będzie w kwietniu 2009r. Wniosek pierwszy złoże po tym terminie. Faktury mam na nowy adres ale i na adres zamieszkania i zameldowania. Czy bede mógł odliczyc wszystkie faktury? I czy ma jakiś termin graniczny do złożenia I wniosku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...