Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak sprawa zwrotu wyglada na dzien dzisiejszy? Troche juz zglupialem, bo sie przepisy po drodze zmienialy i mnostwo sprzecznych informacji znajduje.

 

Do kiedy mozna skladac wnioski?

Czy jest jakas data koncowa dla poniesionych wydatkow?

 

Caly czas wykanczam i zbieram faktury. Jeden wniosek juz skladalem - w zeszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zasiadłam do drugiego w swoim życiu rozliczenia, tym razem nie na 40 a na ponad 100 faktur i zaczynam mieć dylematy.

Przewertowałam ponownie ten wątek -na prawde kopalnia wiedzy :D , ale czasem są nieścisłości lub nawet niezgodności :o i jestem w kropce.

 

Z listy do odliczeń lub do nieodliczenia jest w "niedoodliczenia" żyrandol(poz. 27) a w którymś z wątków przeczytałam że jak najbardziej (ex 31.50.25-11)! Więc jak to jest? Jest więcej takich kwiatków? Oczopląsu już dostaje, a dodatkowo w konternację popadam...

 

Dodatkowo czytałam o szamotówce -że jeśeli na komin to jest do odliczenia, ale w pomocach "pacaka" jeśli sie nie mylę, wszystko "szamotowe" jest na NIe.

 

Blachowkręty rozumiem, że na nie niestety, a jak z listwami i panelami pcv do podbiciówki pod dach? nie mogłam się doszukać.

 

A na koniec coś co mnie przybiło - kominek. Mysłałam że dużo więcej jest do odliczenia, w inym przypadku chyba byśmy poszli na rękę dla gościa który montował i wszsytsko by było na 7%, ale... mądry polak po szkodzie. Powiedzcie mi i dobijcie jak jest z kratkami? Nazywaja się: "kratka z żaluzją stalową" a są umieszczone przy wylotach w pokojach (rozprowadzenie ciepła) i an kominku.

 

Pozdrawiam świątecznie i pewnie jeszcze nie raz do usłyszenia :wink:

Żyrandoli nie odlicza się wcale, bo to nie są oprawy. Do odliczenia są tylko kinkiety, zwisy itp.

To samo dotyczy szamotu. Nie odlicza sie też wogóle. Bez względu czy to na komin czy gdzie indziej. PKWiU jest nieodliczalne :wink:

Podbitka, listwy wszystko zaliczamy.

Wkład kominkowy jest do odliczenia, te wszystkie waty, wełny też. Natomiast nie odliczysz już sobie marmuru czy innego kamienia, którym ten kominek zabudujesz.

Kratki śmiało zaliczaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle piszecie o przepisach które już dawno nie obowiązują - np. nie ma limitu czasowego na pół roku po. był, ale to już daaaleka przeszłość.

 

Czy to oznacza że jesli mam faktury wystawiane w 2007, 2008 a odbiór budynku w grudniu 2008 to mogę jeszcze teraz złozyc wniosek o zwrot Vat-u?

I czy muszą to byc tylko faktury Vat czy mogą być tez rachunki na moje nazwisko?

 

Jakoś strasznie zaniedbałam ta sprawę a poza tym nie miałam duzo faktur, ale jest pare rzeczy które myślę że mogę rozliczyć ( np okna, drzwi wewnętrzne, hydrulikę i jeszcze kilka innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to oznacza że jesli mam faktury wystawiane w 2007, 2008 a odbiór budynku w grudniu 2008 to mogę jeszcze teraz złozyc wniosek o zwrot Vat-u?

I czy muszą to byc tylko faktury Vat czy mogą być tez rachunki na moje nazwisko?

 

 

tak, mozesz teraz, w przyszlym roku też będziesz mogła złożyć.

tylko faktury VAT.

 

Jakoś strasznie zaniedbałam ta sprawę a poza tym nie miałam duzo faktur, ale jest pare rzeczy które myślę że mogę rozliczyć ( np okna, drzwi wewnętrzne, hydrulikę i jeszcze kilka innych)

 

Zwracam uwagę, że odliczasz tylko faktury/pozycje z 22% VAT

(bo akurat okna/drzwi często się kupuje z montażem i już jest 7% VAT - odliczać nie ma czego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wniosek złożyłam w grudniu zeszłego roku. Teraz chcę złozyć kolejny dotyczący tej samej inwestycji. I nurtują mnie problemy:

- czy cenę m2 i wysokość limitu mam przepisać z wniosku z zeszłego roku czy wpisac aktualną cenę i limit ? Są wyższe, czyli wyszloby że limit mi sie zwiększył, tak ma być?

- czy kwotę zwrotu z zeszłego roku wpisuję taką jak wyszła (tę z groszami) czy tę zaokrągloną do zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro składam odlicznenie do skarbówki i teraz mam pytanie

pozwolenie na budowe , xera fv , druki itp ale oprocz tego mam wykazac ze mam prawo do dzialki czy moze byc wyciag z ewidencji gruntów? czy musi byc akt notarialny? pytam dlatego ze działka się dzieliła itp i bylo by to dla urzędnikow klopotliwe a tam jest czarno na bialym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można odliczyć:

1. kable typu FTP kat.5E drut (wbudowane na stałe pod wylewkę)

2. kable UTP kat.5E (zakopane dom-brama)

2. kable głośnikowe (wbudowane na stałe pod wylewkę)

3. przewody koncentryczne (wbudowane na stałe pod wylewkę lub wkopane dom-brama)

 

Może znacie nr PKWiU do ww. pozycji

 

Z góry dzięki za szybką podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można odliczyć:

1. kable typu FTP kat.5E drut (wbudowane na stałe pod wylewkę)

2. kable UTP kat.5E (zakopane dom-brama)

2. kable głośnikowe (wbudowane na stałe pod wylewkę)

3. przewody koncentryczne (wbudowane na stałe pod wylewkę lub wkopane dom-brama)

 

Może znacie nr PKWiU do ww. pozycji

 

Z góry dzięki za szybką podpowiedź

i jeszcze:

4. pokost lniany (impregnat do drewna)

5. rozcieńczalnik karbamidowy (do rozcieńczania pokostu :) )

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...