Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena metra ostatnio ogłoszona przed kwartałem złożenia wniosku. \Czyli bierze się cenę o dwa kwartały w tył :wink: Zawsze można zadzwonić do US i się podpytać, zamiast potem przy okienku kreślić i poprawiać, albo jeszcze się kłócić :lol: Raczej ta cena metra jeszcze może podskoczyć bo do tego wskażnika biorą w GUS'ie ceny sprzed kilku miesięcy a wtedy było jeszcze drogo :wink: No ale to tylko gdybanie...

 

no właśnie gdyby człowiek wiedział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowym rokiem mała informacja :):):) od pań z urzędu - że oddając rozliczenie roczne czyli PIT mogę napisać że należny podatek zostanie pokryty ze zwrotu vatu i wtedy nie muszę do 30 kwietnia płacić należnego podatku, nie płaci się odsetek karnych, odpowiednia kwota ze zwrotu idzie na podatek a pozostała na konto (urząd ma 6 miesięcy na zwrot czyli może nie nastąpić do 30 kwietnia). Pismo takie składa się z PITem i drugie do organu w którym składało się wniosek o zwrot vatu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy kliku materiałach co do których mam wątpliwości czy można otrzymać zwrot vat-u z US:

szpilka M12x1000

szpilka M16x1000

dysperbit izohan

obudowa do zasuwy dn 50 (mam nr 29.13.13-33.11)

nawiertka nwz dn 160/40 (mam nr 29.13.13-80.91)

rynny cynkowo-tytanowe

blacha cynkowo-tytanowa

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy pustaki, suporeks mozna odliczyc?

 

bo znalazlerm taki wykaz gdzie potocznie uzywane sa do tabel przypisane i podaja NIE lub TAK i przy suporeksie jest NIE ;/

 

Prosze o pomoc

 

http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/21219-za-jakie-materialy-bud-zwrot-vatu-w-2008-r.html&sa=X&oi=revisions_result&resnum=1&ct=result&cd=1&usg=AFQjCNGJhEGDj1rgwbarVL17Crh75NDJwA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ze względu na materiał?

 

- nie umiem dopasować do żadnej pozycji z rozporządzenia

- mimo to wpisałem na swój wniosek i mi skreślili (ze wzgl. na materiał) - a bolało

 

jeśli ktoś wie coś innego w tej sprawie to chętnie poznam stanowisko :)

 

Wiem, że PVC i stal można. A Tytanowe ???

Może pracownicy US sie wypowiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy kliku materiałach co do których mam wątpliwości czy można otrzymać zwrot vat-u z US:

szpilka M12x1000 jeśli te 1m do dachu to TAK

szpilka M16x1000 jeśli te 1m do dachu to TAK

dysperbit izohan TAK

 

nawiertka nwz dn 160/40 (mam nr 29.13.13-80.91) wg mnie narzędzie - NIE

 

:cry:

 

Wielkie dzięki za odpowiedź

najbardziej liczyłem na te rynny i blachę cynk-tytan bo to dużo kasy, no ale trudno.

Proszę jeszcze o poradę czy ktoś już miał taką sytuację, że rozliczał wniosek np. za 2005 rok i nie wpisał wszystkich pozycji z faktury (wg mojej wiedzy na moment rozliczania wniosku np. te wymienione wcześniej szpilki nie podchodziły, a teraz wiem, że mogę odliczyć). Czy taką fakturę można ponownie rozliczyć z innymi fakturami za 2008 - oczywiście tylko pozycje wcześniej nie zgłoszone do zwrotu vat-u.?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...