Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam krótkie pytanie...

 

Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

 

Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

 

Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?

 

P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie...

 

Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

 

Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

 

Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?

 

P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski... :roll:

 

 

Proponuję najprostsze rozwiązanie - zadzwoń na krajową informację podatkową 0801 055 055 albo do swojego urzędu - powinni się określić jak to wygląda w praktyce...

 

Co do kitu szklarskiego i farb - fakt, może się to wydawać śmieszne ale obiektywnie patrząc, to nie jest lista układana przez bubka na górze tylko spis towarów, którym zmienił się vat po wejściu do unii...

 

 

a ja mam jeszcze pytanko - cement i gips można???

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam moje zapytania:

 

1. FOLIA BUDOWLANA - MóWIą NIBY żE NIE A JA MAM NA FAKTURACH NA KODZIE 25.23.15-50.39 I TEN KOD JAK NAJBARDZIEJ PASUJE

2. FOLIA W PłYNIE, HYDROIZOLACJA NP ATLAS WODER

3. PROFILE MOSIężNE (NA PROGI )

4. WężYKI łAZIENKOWE

5 PIGMENT DO BETONU

6. KABEL YKY ZIEMNY

 

PZDR WSZYSTKICH ZMAGAJąCYCH SIE Z TYM ROZLICZENIEM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

 

W maju była sprawa spadkowa mojej babci. Dom i inne działki odziedziczyły dwie córki i wnuczka. Dom mama przekazała mi darowizną dopiero w lipcu a faktury na remont domu mam już z czerwca, czyli gdy nie byłam jeszcze właścicielem. Czy jest jakiś sposób żeby US te faktury z czerwca mi zaliczyli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jedno krótkie pytanie bo zamierzam złożyć wniosek o zwrot części podatku. Mam trochę faktur z 2008 roku i chciałem zapytać czy jeśli złożę wniosek w 2009 roku to w tym wniosku będę mógł ująć też faktury z 2009 roku czy tylko te z 2008?

Proszę o podpowiedź.

Możesz ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.

Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.

Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Najlepiej zadzwonić na infolinię podatkową.... kilka postów wcześniej nr był zamieszczony... tak będzie najpewniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie...

 

Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

 

Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

 

Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?

 

 

P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski... :roll:

Myslisz że to wina urzędników ze to tak długo trwa ? To spytaj się w swoim US ile wniosków wpływa miesięcznie :wink: A co do pytania to mozliwe jest złożenie drugiego wniosku o ile pierwszy złożyłeś w drugim połroczu poprzedniego roku(Obowiązuje zasada jeden wniosek rocznie). Jeżeli masz taką sytuację to nie musisz uwzględniać kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku. US i tak sam to zrobi jeżeli przekroczysz limit, bo tylko wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.

Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała :wink: Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz że to wina urzędników ze to tak długo trwa ? To spytaj się w swoim US ile wniosków wpływa miesięcznie :wink:

 

No włąśnie pytałem... U mnie wygląda to tak, że po wpłynięciu wniosku, jest on odkładany na półkę i sięga sie po niego po 5 miesiacach....

 

A co do pytania to mozliwe jest złożenie drugiego wniosku o ile pierwszy złożyłeś w drugim połroczu poprzedniego roku(Obowiązuje zasada jeden wniosek rocznie). Jeżeli masz taką sytuację to nie musisz uwzględniać kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku. US i tak sam to zrobi jeżeli przekroczysz limit, bo tylko wtedy to ma sens.

 

Zgodnie z zapisem w rubryce 51. to nie powinienem uwzgledniać przyszłego zwrotu, jesli on się faktycznie jeszcze nie dokonał, ale czy jakaś łąjza się nie przyczepi..? A może się nie zorientują i wypłacą wtedy 2 razy..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż na fakturze mam : pł. izolacyjna sd extra 120mm izolacja ścian i nr pkwiu : 26.82.12-59.90 , w rzeczywistości są to płyty z pianki pir/pur do ocieplenia dachu , wg spisu pkwiu ten numer to : Wyroby z asfaltu lub podobnego materiału w rolkach, z wyjątkiem

pokryciowych i okładzinowych, pozostałe

 

czy mi skarbówka to uwzględni czy odrzuci przy składaniu wniosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...