Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szafka pod umywalkę - nie

zabudowy zależy jak leży czyli co jest na fakturze na wszelki wypadek zbieram faktury za każdą pierdułkę.

 

no dobra, ale co z tej zabudowy konkretnie można podciągnąc?? chciałbym wiedzieć jakiej faktury oczekiwać od wykonawcy

quote sorry ale duchem swiętym nie jestem nie wiem co to za zabudowa i jakie sa jej elementy. Jeśli zabudowy nie robisz sam tylko masz wykonawcę to pewnie wystawi ci fakturę z robocizną czyli na 7 % a wtedy nie masz co odliczac. Chyba że umówisz się z wykonawcą ( mało realne że się zgodzi) że bierze faktury za zakupione materiały na ciebie i wtedy sprawdzasz czy śrubka x podlega odliczeniu czy nie. Jest to też czasami malo opłacalne bo wykonawcy zazwyczaj mają rabaty w hurtowniach na siebie, a jeżeli będzie brał faktury na ciebie to o na rabacie nie będzie mu zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam taka pozyjce na fakturze :

Ogrzewacz 140L 2*pł. pianka kospel

 

Czy moge to odliczyc i podpiac pod pozycje:

29.23.11-30 Wymienniki ciepła pozostałe

Nie. To nie to. jeśli jest to ogrzewacz elektryczny to 29.71.25-30.00

Ogrzewacze wody elektryczne o działaniu natychmiastowym (ogrzewacze przepływowe) lub 29.71.25-50 Ogrzewacze wody elektryczne inne niż natychmiastowe

 

Sprawdzaj sobie tutaj :

http://michalp2005.republika.pl/VZM1.htm

lub tutaj

 

http://michalp2006.republika.pl/VZM.htm

Miałeś te linki już podane na poprzedniej stronie.

 

http://[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam malutkie zapytanko.

Pozwolenie na budowę dostałem w grudniu 2007. Wcześniej jużkupiłem część materiałów na ściany. Również wcześniej robiłem ogrodzenie. I teraz czy te materiały na ściany i ogrodzenie moge rozliczyć tzn. wpisuje w kolumne "wymagające pozwolenia na budowę" czy w "niewymagające pozwolenia na budowę"

Zeby później się nie tłumaczyć w urzędzie, że skoro nie miałem pozwolenia to nie moge rozliczać.

Jeśli wpisuje w "bez pozwolenia" to czy w tabeli E wpisuje że materiały zostały zużyte na budowę ogrodzenia działki??

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem niedawno do II US Kraków VZM i miła pani wytłumaczyła, ze jak zaczynam budowę np za pół roku to mogę kupić teraz materiał do budowy ale mówiła również, że jeśli będzie to dużo wcześniej to nic z tego...

To chyba wszystko zależy od osoby, która interpretuje bo w innym US kobieta mówiła, że 3 m-ce to max przed dostaniem pozwolenia na budowę inaczej nie dostanę zwrotu (...)

Natomiast to fakt, że za ogrodzenie nie dostaniesz zwrotu ale możesz przykombinować i jeszcze trochę poczekać jak rozwinie się budowa i wtedy włączyć to do zwrotu...

Pamiętaj, żeby nie przesadzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:

- zestaw zbiorników

-pakiet startowy ( kompresor, bakterie)

- urzadzenie sterujące

 

Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu mam problem :(

 

mam na fakturze takie coś: "UNI-BOX Wykonanie RTHL biały nowy" OVENTROP i PKWiU 29.13.12-55.90 - to jest termostat do podłogówki - wg pkwiu nie mogę odliczyć ale czy na pewno?

PKWiU 29.13.12-55.90 - Zawory do grzejników centralnego ogrzewania, pozostałe, gdzie indziej nie wymienione

W wykazie MTiB poz. 167 armatura domowa, podlega odliczeniu.

____________________________________________

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Interaktywne formularze VZM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:

- zestaw zbiorników

-pakiet startowy ( kompresor, bakterie)

- urzadzenie sterujące

 

Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?

 

Wg. mnie to nic nie wchodzi do odliczenia bo to nie są materiały stricte do budowy domu ...

Oczyszczalnia, ogrodzenie czy np. wolnostojący garaż to oddzielne budowle

mogę się mylić - jeśli ktoś wie na 100% niech napisze bo to ciekawy temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczałem vat 2 lata temu. I zrobiłem to w następujący sposób.

Jeżeli byłem pewny że coś nie podlega zwrotowi to tego nie wpisywałem na listę.

Natomiast jeżeli miałem wątpliwości to wpisywałem. US jak wychwycił niezgodność to zrobiłem korektę i po sprawie. Panienka która mnie rozliczała powiedziała mi że jeszcze nie trafił się im (US) wniosek bez błędów. Tak że teoretycznie każdy musi się pofatygować przynajmniej jeszcze raz w celu zrobienia korekty.

Więc powiedzcie mi w czym macie problem aby próbować odliczać wszystko to czego nie jesteście pewni.

Czy za to są u was jakieś kary, sankcje ??

 

Teraz zaczynam znowu budowę i vat będę rozliczał tak samo jak 2 lata temu. No chyba że jestem w błędzie bo przepisy w międzyczasie się zmieniły i teraz za próbę oszukania US w postaci wpisu nienależnego materiału grozi rozstrzelanie :lol:

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:

- zestaw zbiorników

-pakiet startowy ( kompresor, bakterie)

- urzadzenie sterujące

 

Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?

 

Wg. mnie to nic nie wchodzi do odliczenia bo to nie są materiały stricte do budowy domu ...

Oczyszczalnia, ogrodzenie czy np. wolnostojący garaż to oddzielne budowle

mogę się mylić - jeśli ktoś wie na 100% niech napisze bo to ciekawy temat!

Oczyszczalnia podlega odliczeniu

USTAWA

z dnia 29 sierpnia 2005 r.

o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem

mieszkaniowym

(Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)

Stan prawny na 1 stycznia 2008 r.

Art. 2.

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) budynku mieszkalnym - rozumie się przez to budynek lub jego część, służące zaspokajaniu

potrzeb mieszkaniowych, oraz związane z nimi urządzenia techniczne zapewniające

możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem, jak

przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków;

I tu jest ukryta odpowiedz co można a co nie można odliczac.

Dlatego nie odliczamy vatu za materiały użyte do budowy ogrodzenia, garażu, chodniczków i podjazdów, domków letniskowych, altan i budynków gospodarczych bo nie służą zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...