Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... Irytujące jest to, że mój wniosek musi "nabrać odleżyn"

 

 

Oj kolego jesteś niesprawiedliwy. Myślisz, że pracownicy US odkładaja wnioski i jak są 2 tygodnie do terminu zwrotu dopiero je biorą i sprawdzają????

Grubo się mylisz. Obecnie jest czas zeznań, a będzie jeszcze gorzej bo już kwiecień. Termin na zwrot z zeznań jest 3 miesiące, więc one mają pierwszeństwo.

 

Sprawdzenie kolosa (100-250 faktur) jakim jest budowa też trwa, zwłaszcza że w stadium budowy wykorzystywane sa różne materiały z dziwnymi nazwami i w wiekszość nie ma na tych fakturach nr PKWiU, więc taki pracownik albo ma juz spora wiedzę albo siedzi w skwapliwie go sprawdza i denerwuje się i na raty go sprawdza.

 

Ludzie trochę wyrozumiałości dla osób, które sprawdzają wnioski lub składajcie wnioski gruntownie sprawdzone to też ulatwi życie zarówno pracownikowi, który będzie go sprawdzać oraz Wam składającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie wróciłem z US. Nie podlega odliczeniu:

- szpilki gwintowane do spięcia więźby,

- rozcieńczalnik

- taśmy klejące

- wkręty obróbkowe do dachu

 

Zostałem wezwany po 3 miesiącach od złożenia.

Pani wykreśliła co się nie kwalifikowało, dała mi do podpisu.

Skreślili mi łącznie 50 zł co przy 7000 zł nie jest wielkim problemem. Do 25 dni pieniądze powinny być na koncie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pozytywny przykład obalający opinię opieszałości Urzędów. Oby takich więcej :)

Pozdrawiam :D

 

... za sprawdzanie skarbówka wzięła się po czterech miesiącach od złożenia. Jakiekolwiek oznaki sympatii wobec skarbówki są dla mnie niezrozumiałe.

I myślisz pewnie, że wcześniej nic innego nie robili tylko pili kawę. Pewnie sprawdzali wnioski tych, którzy złożyli wcześniej od Ciebie bo musieli nimi pierwszymi się zająć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz pewnie, że wcześniej nic innego nie robili tylko pili kawę. Pewnie sprawdzali wnioski tych, którzy złożyli wcześniej od Ciebie bo musieli nimi pierwszymi się zająć.

 

Taaa... dokładnie tak myślę. Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji. W grudniu 2007 kupiłem bloczki betonowe i beton komórkowy na ropozczęcie budowy. Wniosek VZM - jedna faktura - dwie pozycje, zwrot po 6 miesiącach bez 1 tygodnia. Ten system może być bardzo prosty, ale przecież nie oto chodzi, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość zwrotu zależy też od wielkości urzędu. W "małym" wniosków tych jest mniej to i szybciej mogą je opracować. Ale gdy taki urząd na znacznie więcej podatników "pod opieką" to i wniosków jest więcej i skutkiem tego czas ich weryfikacji sie wydłuża, zwłaszcza jak nie mają wyspecjalizowanej komórki do zwrotu VAT za materiały budowlane - poza tym w urzędzie jest masa innej roboty i VZM-y nie są czymś pierwszoplanowym. Rozumiem, że ludzie mogą się denerwować, ale po drugiej stronie barykady też mają pełne ręce roboty i stąd te opóźnienia... Poza tym zawsze można przedzwonić do urzędu i się zapytać na jakim etapie jest wniosek, ew. powiedzieć, że nam zależy na szybszym zwrocie. Jak trafi się na ludzkiego urzędnika to powinno zadziałać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i nie moge znalezc..

 

Remontujemy dom z zona i wszystkie faktury sa na mnie. Dom ktory remontujemy nie jest jeszcze na mnie przepisany. Czy mimo to mam prawo ubiegac sie o zwrot?

 

W momencie składania wniosku o zwrot Vat-u trzeba posiadać jakiś tytuł prawny do lokalu np. akt własności, akt notarialny, potwierdzenie przydziału, umowa najmu, użyczenia itp

Jak widać jest wiele możliwości nie bycia właścicielem a ubieganie się o zwrot.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość zwrotu zależy też od wielkości urzędu. W "małym" wniosków tych jest mniej to i szybciej mogą je opracować. Ale gdy taki urząd na znacznie więcej podatników "pod opieką" to i wniosków jest więcej i skutkiem tego czas ich weryfikacji sie wydłuża, zwłaszcza jak nie mają wyspecjalizowanej komórki do zwrotu VAT za materiały budowlane - poza tym w urzędzie jest masa innej roboty i VZM-y nie są czymś pierwszoplanowym. Rozumiem, że ludzie mogą się denerwować, ale po drugiej stronie barykady też mają pełne ręce roboty i stąd te opóźnienia... Poza tym zawsze można przedzwonić do urzędu i się zapytać na jakim etapie jest wniosek, ew. powiedzieć, że nam zależy na szybszym zwrocie. Jak trafi się na ludzkiego urzędnika to powinno zadziałać...

 

Widzę, że kolejna osoba stara się zrozumieć pracę w Urzędach. I to bardzo dobrze. Czasy, kiedy się siedziało i panie piły tylko kawę i plotkowały a podatnicy im przeszkadzali to tylko na filmach, bo w życiu realnym nie ma tak NIGDZIE.

Niestety chyba w żadnym Urzędzie nie ma komórki, która zajmuje się TYLKO zwrotami Vat-u za materiały budowlane. Przynajmniej w Poznaniu wnioski o zwrot Vat-u sprawdza dział podatku dochodowego. A teraz jest akcja PIT, czyli wiadomo o co chodzi :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.

 

:x Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.

Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.

 

:x Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.

Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.

 

 

 

Przychylam się do wypowiedzi z jednym małym Ale....tak naprawdę to nie ma na kogo głosować by te przepisy ułatawiać. Na palcach rąk można policzyć ludzi kompetentynych na Wiejskiej.Reszta bawi się w tej piaskownicy bo tam wykazywać wiedzą raczej się nie trzeba. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.

 

:x Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.

Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.

Zawsze można było tych przepisów nie uchwalać, wtedy nikt by nie narzekał, że musiał czekać na zwrot VATu 6 miesięcy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oczyszczalnie przydotomowa biologiczna mozna odliczyc?

Na serwisie porady podatkowe

http://poradapodatkowa.pl/stawke_podatku_vat_stosuje_dostawy_towarow_przydomowych_oczyszczalni_sciekow.html

jest PKWiU 25.23.12-90.90 - Urządzenia sanitarne z tworzyw sztucznych pozostałe

Materiał z takim PKWiU podlega odliczeniu.

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Formularze VAT

Edytowane przez Pit_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...