Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o pomoc; czy można odliczać

1) krąg 1000/500/z

2) przykrywa 1200/80 z korkiem

oraz

3) siplast fundament SBS oraz siplast primer jeżeli maja PKWiU 26.82.13-00.00? Na wykazie odliczac można materiały z kodem 26.82.13-00.1?

26.61.13-00.15 - kręgi betonowe i przykrywy - poz. 40 wykazu, do odliczenia. Ich przeznaczenie na studnię czy szambo mieści się w definicji budynku mieszkalnego, do którego zalicza się również urządzenia techniczne zapewniające możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem.

PKWiU 26.82.13-00.00 nie znajdziesz na wykazie bo tam jest klasyfikacja PKWiU 1997 nadal stosowana dla celów podatkowych. Jednak według klucza powiązań pomiędzy PKWiU 1997 a PKWiU 2004 - gdzie jest właśnie 26.82.13-00.00, odpowiednikiem będzie wymieniony w poz. 42 wykazu PKWiU 26.82.13-00.1

 

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Formularze VAT

Edytowane przez Pit_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, czy mozna odliczyc:

- wpust sciekowy matelawy 5/10x10,

- kręgi i pokrywy z betonu (studnia)

- tarcica z drzewa egzotycznego na taras - bangkirai i iroko?

dzieki za odpowiedz

- wpust to 27.21.20-35.22, poz. 52 wykazu do odliczenia

- kręgi betonowe i przykrywy to 26.61.13-00.15 - poz. 40 wykazu, do odliczenia

Nie mogłem namierzyć PKWiU na tarcicę bangkirai i iroko. Jeżeli już to tylko na podłogę ale tylko iglasta - 20.10.21-10.1

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Formularze VAT

Edytowane przez Pit_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odliczyć?

 

1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

 

2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

 

Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

 

3) blat kuchenny / łazienkowy

Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Formularze VAT

Edytowane przez Pit_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie np. Żyrandol ma pkwiu z listy do odliczenia jednak US odrzucają lampy, kinkiety żyrandole itp. Dlaczego ?? czy jest ktoś komu US zliczył np Zyrandol ??

A propos kinkietów.

Ekspert VZM z US Belladonna w sprawie kinkietów na forum Money napisała:

U mnie wchodzą, bo moja Izba się wypowiedziała pozytywnie. Ale przeglądałam strony w necie USów nie z mojego województwa i wiem, że plafoniery, czy kinkiety mają wymienione jako nie podlegające zwrotowi VAT. Hm... gdyby mi zakwestionował US kinkiet lub plafonierę, to bym nic nie poprawiała, tylko poczekała na decyzję i się od niej odwołała do Izby. Niech się Izba wypowie :)

Prawdopodobnie rzecz ma się podobnie z żyrandolami.

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

Formularze VAT

Edytowane przez Pit_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odliczyć?

 

1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

3) blat kuchenny / łazienkowy

Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.

 

Na pewno nie da się nić odliczyć np. tych drzwi przesuwnych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zabieram sie za odliczanie watu, , kiedyś trzeba za to nieszczęście się zabrać w końcu....

 

Pytanie

czy faktury muszą być jakoś datami posegregowane? czy mogę wpisywać obojętnie raz faktury z maja raz z czerwca później luty itp?

na sklepy tez nie muszę sortować?tz ze wszystkie z castorama później inna firma it...

 

I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?

 

mam tego bardzo sporo i chce iść po jak najmniejszej lini oporu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?
Za dobrze by było i na zwrot czekałoby się z 2 lata, gdyby wszystko US chciał sam robić. Idąc tą ścieżką, też nie musielibyśmy się rozliczać z PIT36/37 bo przecież i tak mają nasze informacje o dochodach i podatkach.

 

Niestety musisz trochę się pomęczyć i wpisać jedynie to co podlega pod odpis. Jakbyś nie zauważył to na tym wątku ludziska się dopytują czy to czy tamto można odliczyć. Jakby US się tym zajmował, to większości postów tutaj by nie było.

 

Tak więc do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?
Za dobrze by było i na zwrot czekałoby się z 2 lata, gdyby wszystko US chciał sam robić. Idąc tą ścieżką, też nie musielibyśmy się rozliczać z PIT36/37 bo przecież i tak mają nasze informacje o dochodach i podatkach.

 

Niestety musisz trochę się pomęczyć i wpisać jedynie to co podlega pod odpis. Jakbyś nie zauważył to na tym wątku ludziska się dopytują czy to czy tamto można odliczyć. Jakby US się tym zajmował, to większości postów tutaj by nie było.

 

Tak więc do roboty.

No nie to jest masakra wtedy, ktoś kiedyś napisał ze us wzuwa później tylko do korekty tego, sami skreślają, przecież i tak to muszą sprawdzić wiec wychaczą błędy?

 

60 faktur już mam zrobionych ale do dopiero początek,

myślałem ze gorzej będzie bo wydawało mi sie ze gazda pozycje osobno trzeba pisać a tu głownie chodzi nie o pozycje tylko fakturę.

 

a gdzie znajdę taki główny spis co można a czego nie można odliczyć? tak z grubsza chociaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

 

Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

 

Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odliczyć?

 

1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

3) blat kuchenny / łazienkowy

Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.

 

Na pewno nie da się nić odliczyć np. tych drzwi przesuwnych???

 

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam prośbę :) czy może mi ktoś rozjaśnić w mojej głowie jakie IZOPLASTY można rozliczyć sobie??

 

Z tego co wiem to nie wszystkie podlegają odliczeniu.

najbardziej interesuje mnie IZOPLAST KL.

 

Z góry mówię dzięki wielkie za zainteresowanie moim małym problemem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy jest jakas ulga podatkowa dotyczaca budowy domu ??? Podobno obowiazuje ulga zwrot roznicy Vatu ??? Ale czy aby napewno ??? Zaczelismy budowac w tym roku czyli 2009 i nie wiem

 

 

No istnieje obecnie tylko i wyłącznie ta ulga.

Trzeba zbierać faktury VAT i na ich podstawie wypełnić wniosek VZM i czekać około 6 miesięcy na zatwierdzenie i zwrot różnicy VATu z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

 

Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

 

Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.

 

Witam :)

bardzo zdziwiona jestem tym o czym piszesz. Kierownicy i inni pracownicy tu gdzie pracuję, mówią że limit jest zmienny, jak możesz to podaj dokładniejsze namiary na tą Twoją interpretację

Pozdrawiam pa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam prośbę :) czy może mi ktoś rozjaśnić w mojej głowie jakie IZOPLASTY można rozliczyć sobie??

 

Z tego co wiem to nie wszystkie podlegają odliczeniu.

najbardziej interesuje mnie IZOPLAST KL.

 

Z góry mówię dzięki wielkie za zainteresowanie moim małym problemem :D

 

Pozdrawiam

 

Polecam ten link http://michalp2005.republika.pl/VZM1.htm

Izoplast K można odliczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

 

Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

 

Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.

 

Witam :)

bardzo zdziwiona jestem tym o czym piszesz. Kierownicy i inni pracownicy tu gdzie pracuję, mówią że limit jest zmienny, jak możesz to podaj dokładniejsze namiary na tą Twoją interpretację

Pozdrawiam pa :)

 

 

Witam :)

 

Też byliśmy zaskoczeni. U mnie wszyscy też do tej pory uważali ze limit jest zmienny, tym bardziej że w innych okolicznych US też tak do tego podchodzą i my tez tak robiliśmy. A tu teraz na początku roku jakaś kobieta zwróciła się do IS w Warszawie o interpretację prawa podatkowego dot. tych limitów, bo jej zdaniem limit jest zmienny. No i dostała odpowiedź że nie. My jako US tez dostaliśmy jeden egzemplarz i .... wielkie zdziwienie.

 

Narazie jeszcze nigdzie w necie nie znalazłam tej interpretacji ale później wkleję tu fragmenty, przynajmniej ten z uzasadnieniem. Ale stanowisko IS W-wa z tej interpretacji jest jasne - przez 5 lat obowiązuje limit z I wniosku i nie ulega on zmianie wraz z ceną metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...