Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - pytanie z innej beczki.

Czy jeśli zacząłem budowę ubiegłej jesieni, kontunuuję ją w tym roku, to czy mogę odliczać faktury za ubiegły rok? Budynek planuje oddać do użytku w tym roku?

 

Jesteście może w takiej samej sytuacji jak ja?

 

 

Oczywiście, że możesz. Wszystkie faktury wystawione po 1 maja 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tynkolit można podciągnąć pod 28.75.27-55.2 Okładziny elewacyjne budowlane, aluminiowe (takie nie są, ale nie wiem czy określenie aluminiowe jest integralną częścią czy dodatkiem) tynk sisi tez bym tam chciała widzieć, diabelna hurtownia do końca 2004 r. jeszcze pisała PKWiU na fakturach, a w 2005 już nie;( Pomocy, duzo mi wyszło za ten Tynkolit i tynk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

To ja odświeżę trochu temat małym pytankiem :)

 

Czy okna PCW na profilu Deceunicka to mogę odliczyć?

Na rachunku nie mam PKWiU tylko jakieś SWW/KU i wynosi to coś 1365.

 

Szkoda mi bo trochu kasy wydałem. W spisie znalazłem tylko

15 20.30.11 Okna i drzwi, ościeżnice i progi drewniane. To określenie "drewniane" dotyczy tylko progów czy wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ściemniać: nie przeczytałam całego wątku, a mam pytanie i nie wiem czy mi ktoś pomoże!

 

Zamówiłam drewno na strop drewniany i więźbę dachową. Dużo tego.

Mam pytanie: czy wziąć fakturę Vatowską i potem sobie odliczyć czy dać spokój.

A jak jest z impregnacją tego drewna?

 

Prosze o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - jak się da to lepiej nie brać faktury i mieć od razu zwrot całego Vatu a nie po roku jego części ;)

 

Co do impregnacji to coś mi się wydaje ze impregnat (Boramon) był chyba na 3%, a nawet jak się mylę i było to 22% to też się nie łapał do odliczenia podobnież jak wszystkie inne drewnochrony, farby itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - jak się da to lepiej nie brać faktury i mieć od razu zwrot całego Vatu a nie po roku jego części ;)

 

Co do impregnacji to coś mi się wydaje ze impregnat (Boramon) był chyba na 3%, a nawet jak się mylę i było to 22% to też się nie łapał do odliczenia podobnież jak wszystkie inne drewnochrony, farby itd.

 

Dokładnie tak, impregnaty typu drewnochron i inne nie podlegają zwrotowi VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam spisu pod ręką ale okna PCV na 100% można odliczyć. Ja co prawda nie odliczałem bo miałem w ramach usługi na 7% natomiast na 100% odliczał ojciec, był na kontroli i nie było to kwestionowane.

 

 

No to super bo parę kpln na to poszło. Tylko jaki okna PCV ten numer PKWiU mają? No bo jedyne co znalazłem pasujące to 25.23 "Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa...". ale to chyba nie bradzo no bo i szyba i okucia...

 

I jeszcze jedno małe pytanko: Jak nie ma wpisanego tego PKWiU to trzeba sobie samemu dopisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...