Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

potrzebuję kogoś, kto wypełni mi deklarację zwrotu vatu w miarę szybko.

Jestem z Warszawy, gmina Wawer.

Pozdrawiam,

Kaśka

 

ja szukałam w całej Warszawie - w każdym biurze do którego dzwoniłam - gdy usłyszeli, że chodzi o różnicę VAT - obśmiali mnie :roll:

Koniec końców - dwie noce zarwane - i deklaracja wypełniona.

 

Gdyby nie to, że dziadostwo pracochłonne - da się przeżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Glowac:

 

Witaj Sąsiadko,

 

dzięki za odpowiedź. Mam akalkulię;-) i chyba mnie to przerośnie, chociaż kto wie....

Pozdrawiam

Wspólczuję z powodu akalkulii.

Ale skorzystaj z tego programu

Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

Tu nie trzeba wykonywać żadnych działań matematycznych.

Tu się WSZYSTKO LICZY SAMO. :lol:

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?

 

Panele podłogowe na bazie płyt MDF, czy wiórowych wchodzą. Jeśli jednak to są same płyty, z których np można zrobić szafę wnękową lub meble, to wylecą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bella za podpowiedż ( skąd Ty bierzesz tyle czasu, żeby sie na tylu forach udzielać :)) i za pozdrowienia :). Zuzek smoka tez pozdrowie od Ciebie :)

 

Hm... czytanie suchych ustaw to nie dla mnie, bo zasypiam nie skończywszy 1 strony... a na forach podatkowych zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?

 

Kostka - 26.61.11-50.21 (płyty chodnikowe z betonu) lub:

26.61.11-50.29 (płyty chodnikowe i podobne wyroby z betonu,

pozostałe).

 

Jedyna uwaga dot. miejsca ułożenia kostki. Można odliczyć jeśli funkcjonalnie jest przy budynku (taras, opaska).

Chodniki, podjazdy są kwestionowane :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czytanie suchych ustaw to nie dla mnie, bo zasypiam nie skończywszy 1 strony... a na forach podatkowych zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym :)

 

Bo suchych się nie da.

Mam wrażenie, że powstają po zażyciu jakichś płynów, więc sama rozumiesz...

 

I radzę czytać od końca - być może ma dłuuuuuuugie vacatio legis i nie warto się nią przejmować....

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo suchych się nie da.

Mam wrażenie, że powstają po zażyciu jakichś płynów, więc sama rozumiesz...

 

I radzę czytać od końca - być może ma dłuuuuuuugie vacatio legis i nie warto się nią przejmować....

:D

 

Przynajmniej nie potrzebuję tabletek nasennych jak nie mogę zasnąć, bo wystarczy przeczytać 1 stronę jakiejś ustawy i zasypiam jak niemowlę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?

 

Panele podłogowe na bazie płyt MDF, czy wiórowych wchodzą. Jeśli jednak to są same płyty, z których np można zrobić szafę wnękową lub meble, to wylecą :)

 

tak myślałam :(

zadzwoniłam do producenta i on z kolei powiedział, że takie wyroby zawsze były na 22%

ale kostke betonowa wpisałam - liczę na cud, że przejdzie... albo mnie urząd wezwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o informację, czy jeśli w poprzednim roku składałam wniosek wraz z mężem, to w tym roku on też musi widnieć na formularzu, czy niekoniecznie. Jest opcja dla "osoby fizycznej pozostającej w związku małż. - wniosek indywidualny". Czy mogę z niego skorzystać, czy musi być niejako 'kontynuacja' wniosku poprzedniego.

dziękuję z góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i jeszcze jedno!

do tej pory nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie :cry: odnośnie piecy akumulacyjnych, regulatorów do nich , a także grzejników typu drabinka -elektrycznych oraz termostatów do nich (w żadnym nie mam pkwiu)

pliiiiis, niech ktoś pomoże 8)

Niestety żaden z powyższych materiałów nie był na 7 % VAT.

Mam ich symbole PKWiU ale w tej sytuacji ich cytowanie jest

chyba zbędne. :lol:

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i jeszcze jedno!

do tej pory nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie :cry: odnośnie piecy akumulacyjnych, regulatorów do nich , a także grzejników typu drabinka -elektrycznych oraz termostatów do nich (w żadnym nie mam pkwiu)

pliiiiis, niech ktoś pomoże 8)

Niestety żaden z powyższych materiałów nie był na 7 % VAT.

Mam ich symbole PKWiU ale w tej sytuacji ich cytowanie jest

chyba zbędne. :lol:

____________________________________________

Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

 

 

Buuuuuuu :cry:

Dzięki Pit_er :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o informację, czy jeśli w poprzednim roku składałam wniosek wraz z mężem, to w tym roku on też musi widnieć na formularzu, czy niekoniecznie. Jest opcja dla "osoby fizycznej pozostającej w związku małż. - wniosek indywidualny". Czy mogę z niego skorzystać, czy musi być niejako 'kontynuacja' wniosku poprzedniego.

dziękuję z góry :D

 

Jako małżonkowie macie jeden limit bez względu na wnioski (indywidualne, czy wspólne). A przy indywidualnym i tak dane małżonka i jego podpis być muszą (wyjątek z podpisem, separacja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...