Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie korzystałam z wyszukiwarki a jedynie sama wyszukiwałam "manualnie" w spisie (chyba nie ma takiej wyszukiwarki :roll: ale jak znajdziesz to podaj adres strony)

Myślę, że to może być bardzo pomocne:

A w ogóle to polecam: http://www.klasyfikacje.pl

Znajdziecie wszystkie symbole PKWiU oraz towary.

Na podstawie opisu podaje możliwe numery PKWiU, co bardzo ułatwia dopasowanie do odpowiedniej grupy. Zostaje tylko sprawdzenie, czy dopasowany (tylko czy na pewno dobrze :-? ) numer występuje w załączniku, a wtedy jest juz duża szansa, że na dany towar należy się zwrot :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaskoczony jestem, że styropian nie podlega odliczeniu, czy rzeczywiście?

 

Jaki kod ma papa?

 

Kantówki, łaty i kontrłaty, czyli cała więźba - na to chyba rzeczywiście nie ma punktu... wielka szkoda.

 

Nie mam jeszcze pewności co do wkładu grzewczego (czyli kominka), przewodów do instalacji elektrycznej oraz osprzętu w postaci gniazd, włączników, ramek... podpowiedzcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem, że styropian nie podlega odliczeniu, czy rzeczywiście?

 

Jaki kod ma papa?

 

Kantówki, łaty i kontrłaty, czyli cała więźba - na to chyba rzeczywiście nie ma punktu... wielka szkoda.

 

Nie mam jeszcze pewności co do wkładu grzewczego (czyli kominka), przewodów do instalacji elektrycznej oraz osprzętu w postaci gniazd, włączników, ramek... podpowiedzcie!

Slabo szukasz... :wink:

 

Papa - 26.82.12-53.10 (ostatni czlon zalezy od tego czy papa jest na osnowie z wlokna szklanego, czy z poliestru, itp.)

 

Styropian - 25.21.41-20.00 (pozycja 27 w zalaczniku do obwieszczenia MTiB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś wiem, że US zakwestionował faktury na ponad 1000zł, więc zamiast wyliczonych 7000, dostanę niecałe 6000. Nie wiem dokładnie co zakwestionował z wyjątkiem tego co usłyszałam wcześniej, że np. parapety marmurowe, chociaż są w rozporządzeniu to są tam ponoć niewłaściwie :evil: Zastanawiam się czy odwołać się od tej decyzji. Niby tylko 1000zł, ale zawsze na coś się przydadzą, tyle że nie wiadomo czy to odwołanie będzie skuteczne... Możecie coś poradzić w tej kwestii?

 

Parapety marmurowe ZAWSZE były na 22% VAT. Tylko parapety z konglomeratu (np. marmurowego) były na 7%. Więc US ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej :(

powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy

Pręty żebrowane mam oznaczone na fakturze jako 27.31.10-10.00, czyli można odpisać - pozycja 54 załącznika.

 

Rynny - trudno mi powiedzieć, sama blacha widnieje pod pozycją 58.

 

A tak wogóle, to jeśli wpiszemy coś, na co nie należy się zwrot to rozumiem, że urzędnicy to zweryfikują i w wydanej decyzji po prostu nie uwzględnią błędnie wpisanych przez nas materiałów, tak? Oczywiście urzędnik też człowiek i może popełnić błąd, odrzucić materiał na który należy się zwrot, dlatego mimo wszystko warto poznać kody poszczególnych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, co z gniazdkami, włącznikami, ramkami ? Czy cały ten osprzęt podlega odliczeniu? A bateria umywalkowa?

No i proszę, właśnie mam przed sobą fakturę z Leroy Merlin, gdzie ramka pojedyncza ma kod 31.20.40-90.30 (poz.142 na liście), ale chyba nie podchodzi pod to 'wyłącznie', natomiast wyłącznik ma kod 31.20.25-00.60, a więc nie ma go na liście.

 

A bateria umywalkowa to chyba będzie armatura metalowa sieci domowej, czyli pozycja 167 :-? :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy byli zobowiązani do wpisywania kodów na towary z obniżoną - preferencyjna stawką podatku np 7%

 

Po podniesieniu wszystkich stawek do 22% nie muszą tego robić bo nie ma preferencji i US tego nie wymaga.

Jeżeli ktoś więc w bazie danych ma kody wpisane to automatycznie one sie drukują ale nowych nikomu nie chce się wpisywać bo i po co robić sobie dodatkową pracę :wink: nie mąja w tym biznesu więc tego nie robią :wink: proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie "po wszystkim".

Pani z urzędu wezwała mnie telefonicznie (bo to szybciej niż pocztą). Musiałem donieść oświadczenie kierownika budowy - zero problemów z uzyskaniem. Na miejscu okazało się że duuuużo pozycji jest do wykopania z różnych względów. Myślę że co do rozdzielki podtynkowej to US nie ma racji ale na fakturze nie było PKWiU. Taką pozycję można ponownie rozliczyć po uzupełnieniu numerka w fakturze. Odwalili mi wszystkie gwoździe i śruby - podobno się nie łapią. Nie mam czasu tego weryfikować. Spisaliśmy z panią protokół i kasa ma być do świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej :(

powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy

Pręty żebrowane mam oznaczone na fakturze jako 27.31.10-10.00, czyli można odpisać - pozycja 54 załącznika.

 

Rynny - trudno mi powiedzieć, sama blacha widnieje pod pozycją 58.

 

A tak wogóle, to jeśli wpiszemy coś, na co nie należy się zwrot to rozumiem, że urzędnicy to zweryfikują i w wydanej decyzji po prostu nie uwzględnią błędnie wpisanych przez nas materiałów, tak? Oczywiście urzędnik też człowiek i może popełnić błąd, odrzucić materiał na który należy się zwrot, dlatego mimo wszystko warto poznać kody poszczególnych materiałów.

 

Rynny ja ująłem (sam) w kod 28.75.27-37....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem wczoraj w swoim US, w związku ze zwrotem vatu. Mineło równo 5 miesięcy od złożenia wniosku. Zakwestionowali mi 40zł (z 7200zł). 11zł to był "czeski błąd" - przestawiłem cyfry. Reszty nie dochodziłem, mimo że jestem pewny że wszystko co ująłem było do odliczenia (poświęciłem dużo czasu na sprawdzenie każdej pozycji, niejasnych rzeczy nie umieszczałem). Być może miałem gdzieś jeszcze jakieś błedy rachunkowe.

Pisze tego posta z jednego powodu. Źle wypełniłem tabele. Miałem sporo faktur korygujących, które wpisywałem w tabele z minusem. A należało od faktury którą koryguje odjąć kwotę z faktury korygującej i dopiero wtedy wpisać do tabeli otrzymaną kwotę. Było przez to trochę bałaganu w tabelkach i to był głowny powód, dla którego nie dochodziłem tych 30zł :wink:

Teraz czekam na decyzję i od czasu jej otrzymania US ma 25dni. Nieoficjalnie wiem, że pieniądze będą na koncie w ciągu tygodnia.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...