Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z wymienionych pozycji tylko nr 6. (poz. 30 wykazu)

 

Co do siatki: najwięcej przypadków to: 17.20.40-90.00 (tkaniny z włókien szklanych (łącznie z taśmami tkanymi) - czyli NIE.

Choć spotyka się: 26.14.12-10.10 (maty z włókna szklanego) na TAK. :roll:

 

Farby są we "wspólnym worku na NIE".

 

Cena m2 zgadza się.

 

Pozdrawiam.

Jak zwykle niezawodny. Dziękuję ZUZEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

i czasami jest brak logigi w tych zestawieniach np.dowiedziałem się ze schody składane strychowe U.S. uznaje jako drzwi pod warunkiem własciwego pkwiu czyli 20.30.11 np.

 

dlatego wyskoczyłem z tymi pompami do C.O chociaż tak jak i te schody nie znalazłem ich w zestawieniu produktów które do 31,04,2004 były na 7% stawce vat

 

Szukam wszystkich anomali w tych zestawieniach ,a takze jakiś prawidłowości

 

i na prawde uważam że dużo zalezy od tego czy urzednik coś przeoczy czy nie oraz interpretacji opisów

 

Jedni kombinują, a drudzy są, że tak powiem upierdliwi... niektórzy schody nie przeoczą i nawet "ZŁOTE" PKWiU nic nie pomoże, bo w grupie 20.30.11 schodów nie ma :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba remontujaca budynek mieszkalny ma prawo do zwrotu vatu za wymianę drzwi wewnętrznych,płytek podłogowych i ściennych, parapetów,klamek.Materiały te mieszcza się w wykazie, ale mam kłopot z interpretacją co jest budynkiem mieszkalnym ,a co lokalem.Czy właściciel budynku nie dostanie zwrotu za wymianę płytek.Prosze serdecznie o wyjaśnienie.ŁOPATOLOGICZNE

 

Właściciel lokalu raczej dachu nie wymieni oraz nie wyremontuje płytki odbojowej. Odliczaj te materiały :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko

Jesli oddanie budynku nastapiło 1 maja, a ja chce rozliczyc cały rok na jednym wniosku to jak mam to zrobic.

Wiadomo ze do 1 maja składam wniosek dot. budowy a po 1 maja juz remontu, ale czy moge je połączyc i zamiescic pod jednym wnioskiem dwa rózne załączniki?

 

Załącznik będzie ten sam, a faktury wpiszesz ciągiem. jedynie do 30 kwietnia VAT będzie w kolumnie 5, a od 1 maja VAT będzie w kolumnie 6 (prace remontowe wymagają opisu). We wniosku pojawią się dwie daty. W poz. 41 rok rozpoczęcia budowy, a w poz. 43 rok remontu (jak piszesz o tym roku, to będzie 2009). Musisz do wniosku dołączyć kopię pozwolenia na budowę i kopię zakończenia budowy i przystąpienia do użytkowania. Wiadomo, ze w tej sytuacji remont to wykończeniówka, więc nie napiszesz wymiana, a ułożenie (zrobienie) itp :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba remontujaca budynek mieszkalny ma prawo do zwrotu vatu za wymianę drzwi wewnętrznych,płytek podłogowych i ściennych, parapetów,klamek.Materiały te mieszcza się w wykazie, ale mam kłopot z interpretacją co jest budynkiem mieszkalnym ,a co lokalem.Czy właściciel budynku nie dostanie zwrotu za wymianę płytek.Prosze serdecznie o wyjaśnienie.ŁOPATOLOGICZNE

 

Definicję budynku znajdziesz w ustawie o VZM:

 

Art. 2

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) budynku mieszkalnym - rozumie się przez to budynek lub jego część, służące zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, oraz związane z nimi urządzenia techniczne zapewniające możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem, jak przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków;

 

Definicji lokalu w tej ustawie nie ma - można się posiłkowac ustawą o prawie lokalowym.

 

Art. 5.

1. Za lokal mieszkalny uważa się samodzielny lokal mieszkalny, jak też jego część obejmującą co najmniej 1 pokój o powierzchni nie mniejszej niż 10 m[2], jeżeli jest ona odrębnym przedmiotem najmu.

 

2. Samodzielnym lokalem mieszkalnym jest wydzielony trwałymi ścianami w obrębie budynku zespół izb łącznie z pomieszczeniami pomocniczymi, w którym zamieszkiwanie nie wymaga korzystania z pomieszczeń znajdujących się w innym lokalu.

 

Zakres prac remontowych możliwych do przeprowadzenia w lokalu jest naturalnie węższy niż w budynku mieszkalnym. Dla Twoich potrzeb wystarczy stwierdzenie, że coś, co mieści się w zakresie remontu lokalu dot. również budynku mieszkalnego. Nie ma potrzeby zbyt głębokiej analizy załącznika do ustawy dot. zakresu prac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

kombinacja to nasza specialnośc a zwłaszcza przy tak nie jasnych przepisach

(...)

i czasami jest brak logigi w tych zestawieniach np.dowiedziałem się ze schody składane strychowe U.S. uznaje jako drzwi pod warunkiem własciwego pkwiu czyli 20.30.11 np.

 

Szukam wszystkich anomali w tych zestawieniach ,a takze jakiś prawidłowości

 

i na prawde uważam że dużo zalezy od tego czy urzednik coś przeoczy czy nie oraz interpretacji opisów

 

http://www.grupapsb.com.pl/files/ProductAttest/270/21_dekl_zgod_schody_strych.pdf

http://www.grupapsb.com.pl/files/ProductAttest/nuc6mbt07cm8nr/dekl_zg_lwf.pdf

 

Ja pozwolę sobie nadal pozostawać na stanowisku, że można je odliczać.

Wychodzę z założenia, że to "rama okienna ze schodami" a nie "schody z ramą okienną". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może się niektórym wydać głupie ale totalnie nie znam się na tych zwrotach do tego ktoś w urzędzie błędnie poinformował mojego szwagra że nie ma już zwrotów za Vat. Otóż tak: od lipca zaczęliśmy budować dom, obecnie mamy wyciągniętą piwnice kiedy mogę ubiegać się o zwrot i jakie formularze będą do tego potrzebne??? i o co chodzi z tymi limitami??? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może się niektórym wydać głupie ale totalnie nie znam się na tych zwrotach do tego ktoś w urzędzie błędnie poinformował mojego szwagra że nie ma już zwrotów za Vat. Otóż tak: od lipca zaczęliśmy budować dom, obecnie mamy wyciągniętą piwnice kiedy mogę ubiegać się o zwrot i jakie formularze będą do tego potrzebne??? i o co chodzi z tymi limitami??? :roll:

 

Wniosek możesz składać nie częściej jak raz w roku, co oznacza, że więcej niż 1 złożyć nie możesz (w roku), ale też co roku składać nie musisz. Od momentu złożenia 1 wniosku liczy Ci się limit dla 5 lat, czyli przy złożeniu 2 wniosku do limitu idzie suma zwrotu z 1 i 2 wniosku, a nie tylko zwrot z 2 wniosku (i tak przez kolejne 5 lat, ale limity się zmieniają i mają tendencję wzrostową). Przy budowie do wniosku dołączasz kopię pozwolenia na budowę oraz kopie faktur :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek możesz składać nie częściej jak raz w roku, co oznacza, że więcej niż 1 złożyć nie możesz (w roku), ale też co roku składać nie musisz. Od momentu złożenia 1 wniosku liczy Ci się limit dla 5 lat, czyli przy złożeniu 2 wniosku do limitu idzie suma zwrotu z 1 i 2 wniosku, a nie tylko zwrot z 2 wniosku (i tak przez kolejne 5 lat, ale limity się zmieniają i mają tendencję wzrostową). Przy budowie do wniosku dołączasz kopię pozwolenia na budowę oraz kopie faktur :-))

 

A ja mam takie pytanie. W tym roku zaczalem budowe i czy moge rozliczyc sie z faktur za 2009 dopiero w 2010 albo nawet w 2011??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonna,Zuzek powiedzcie mi proszę,bo przed chwilą pewna osoba zbiła mnie z pantałyku. Otóż chodzi mi o to,czy aby odliczy vat za dany materiał to jego PKWiU musi byc identyczne co do joty(cyferki) :roll: .Np.

1) szafka podtynkowa PKWiU 25.23.12-50 mogę zaliczyc do poz.30 PKWiU ex25.23

2) nypel oc.fi 20*15 PKWiU 27.21.20-50.80 mogę zaliczyc do poz.52 PKWiU 27.21.20

3) czy warkocz hydrauliczny PKWiU 17.10.20-40.00

 

I mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę odliczy fakturę wystawioną przed wydaniem pozwolenia na budowę?

Z góry dziękuję za odpowiedź :lol: [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonna,Zuzek powiedzcie mi proszę,bo przed chwilą pewna osoba zbiła mnie z pantałyku. Otóż chodzi mi o to,czy aby odliczy vat za dany materiał to jego PKWiU musi byc identyczne co do joty(cyferki) :roll: .Np.

1) szafka podtynkowa PKWiU 25.23.12-50 mogę zaliczyc do poz.30 PKWiU ex25.23

2) nypel oc.fi 20*15 PKWiU 27.21.20-50.80 mogę zaliczyc do poz.52 PKWiU 27.21.20

3) czy warkocz hydrauliczny PKWiU 17.10.20-40.00

 

I mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę odliczy fakturę wystawioną przed wydaniem pozwolenia na budowę?

Z góry dziękuję za odpowiedź :lol: [/code]

 

1,2 wciągasz, a 3 nie

Możesz odliczać faktury sprzed pozwolenia, są na to pozytywne interpretacje i nie ma podstaw aby to zakwestionować :-)

Co do pytania wcześniejszego o profil, to generalnie profile wchodzą, więc tez wciągaj :-)

 

I ja mam czasem odmienne zdanie niż ZUZEK co do niektórych kwestii... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka wątpliwości co od odliczenia VAT:

 

rynna ze stali ocynkowana 28.75.27-49.16 (nie?)

bateria umywalkowa chromowa)

bateria z tegranitu (zlewozmywak można, baterię ?)

korek automatyczny chromowy do umywalki

drabina aluminiowa (nie?)

 

Za podpowiedzi z góry dziękuje :)

 

Co do rynny ja bym to wciągnęła... to PKWiU mi się nie podoba

Baterie wchodzą z poz. 167 wykazu.... ta z tegranitu po dyskusji tutaj być może wchodzi... pisze być może, bo trudno powiedzieć jak do tematu podejdzie weryfikujący.

Drabina to nie materiał budowlany... zdecydowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...