Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak jest z tymi bateriami, mozna odliczac czy nie?? A klamki do drzwi wewnetrznych, drzwi do wneki prysznicowej, okap kuchenny, klinkier, podsufitke, profil sufitowy CD 60 i UD 27X28??

Z gory sorki, jak juz o tym bylo :oops:

 

Można baterie, bo to armatura metalowa sieci domowej i wchodzą bez względu na symbol, o czym pisałam wyżej.

klamki wchodzą,

profile wchodzą,

klinkier? zaprawa, cegła? (szamotowe sprawy nie wchodzą) klinkier tak (ale by opis do tego koniecznie), bo cegła klinkierowa jest wykorzystywana do kominów (chyba dobrze pamiętam) :roll: ... no tak to jest jak baba ma z czymś takim do czynienia... to ciągle chyba...

podsufitka... PCV? to jestem na tak

drzwi do wnęki prysznicowej... do kabiny, czy normalne drzwi do jakiegoś pomieszczenia?

okap kuchenny nie jest materiałem budowlanym i wylatuje :-) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybaczcie jesli moje pytanie juz sie powtorzylo - rozliczam vat - zastanawia mnie czy jesli symbol PKWiU na fakturze jest 20.10.21-10 (boazeria swierkowa) a w wykazie 20.10.21-10.1 - to ta jedynka ma tutaj znaczenie? Inna sprawa ze w wykazie ten produkt nazywa sie tarcica podlogowa iglasta - a boazeria podloga nie jest

 

i jesli mam PKWiU 26.30.10-73.31 (gres) a w wykazie jest 26.30.1 - to odliczyc moge?

 

i jeszcze - jesli w wykazie jest nr ex 26.6 - a u mnie na fakturze 26.64.10-00.00 - klej elastyczny - to go odliczam?

 

i czy pianka i folia paro 0.2 obie PKWiU 26.82.16-30.90 kwalifikuja sie pod 26.82.16-30 jako materialy izolujace cieplnie lub akustycznie?

a co z siatka zgrzewana (metalowa ktora ulozona byla przed zalaniem stropu)? nei mam na nie zadnego PKWiU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj zabrałam się za moje faktury i nie wiem dwóch rzeczy:

1) rura papierowa 252 (PKWiU - 21.25.14-30.22)

2)pustak betonowy (brak symbolu na fakturze)

Można odliczyć vat?, bo coś mi się wydaje że chyba jednak nie, ale wolałabym żeby wypowiadział się ktoś nieco mądrzejszy w temacie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zostałam sama na placu boju... 8)

Grave podzielam zdanie Barton9 (pigment na pewno nie)

Shanti z zacytowanego grupowania wchodzą wyłącznie okucia budowlane, a wkręty okuciem nie są :)

Mkkafe, boazeria drewniana ma związek ze ścianą, a nie podłogą i nie wchodzi. Jeśli masz na fakturze 26.30.10-73.31, to symbol z wykazu zawiera się w symbolu z faktury, więc wchodzi (istotne tez są "ex-y" w wykazie, bo wtedy są wyłączenia, ale w tej grupie ich nie ma).

Przy ex 26.6 wyłączeniem sa płyty kamienne surowe i wyroby z Lastrico (z wyjątkami), wiec ten klej wyłączeniem nie jest, dlatego wchodzi.

Pianka wchodzi, a folia paroizolacyjna nie wchodzi (jej prawidłowe PKWiU jest inne). Siatki zbrojeniowe wchjhodzą (nie wchodzą siatki elewacyjne) :)

Jolla25

1 nie wchodzi

2 wchodzi

Czyli od 2 można odliczyć, ale jeśli to remont, to pustak powinien być wykorzystany np na ściankę działową, czy zamurowanie otworu okna, drzwi... bo inaczej to podejrzane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybaczcie jesli moje pytanie juz sie powtorzylo - rozliczam vat - zastanawia mnie czy jesli symbol PKWiU na fakturze jest 20.10.21-10 (boazeria swierkowa) a w wykazie 20.10.21-10.1 - to ta jedynka ma tutaj znaczenie? Inna sprawa ze w wykazie ten produkt nazywa sie tarcica podlogowa iglasta - a boazeria podloga nie jest

 

i jesli mam PKWiU 26.30.10-73.31 (gres) a w wykazie jest 26.30.1 - to odliczyc moge?

 

i jeszcze - jesli w wykazie jest nr ex 26.6 - a u mnie na fakturze 26.64.10-00.00 - klej elastyczny - to go odliczam?

 

i czy pianka i folia paro 0.2 obie PKWiU 26.82.16-30.90 kwalifikuja sie pod 26.82.16-30 jako materialy izolujace cieplnie lub akustycznie?

a co z siatka zgrzewana (metalowa ktora ulozona byla przed zalaniem stropu)? nei mam na nie zadnego PKWiU

 

Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są twierdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj zabrałam się za moje faktury i nie wiem dwóch rzeczy:

1) rura papierowa 252 (PKWiU - 21.25.14-30.22)

2)pustak betonowy (brak symbolu na fakturze)

Można odliczyć vat?, bo coś mi się wydaje że chyba jednak nie, ale wolałabym żeby wypowiadział się ktoś nieco mądrzejszy w temacie ode mnie.

 

Rury papierowej nie możesz odliczyć (brak w wykazie takiego symbolu), natomiast pustak - tak (poz. 40 wykazu: Wyroby z betonu i gipsu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc czy: wkrety,galanterie metalowa itp rzeczy z symbolem pkwiu 28.74.11 mozna odliczyc czy nie ???????

 

Tak, można. Poz. 90 wykazu: Elementy złączne ze stali gwintowane, gdzie indziej niesklasyfikowane - wyłącznie okucia budowlane łączące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc czy: wkrety,galanterie metalowa itp rzeczy z symbolem pkwiu 28.74.11 mozna odliczyc czy nie ???????

 

Tak, można. Poz. 90 wykazu: Elementy złączne ze stali gwintowane, gdzie indziej niesklasyfikowane - wyłącznie okucia budowlane łączące.

 

wczesniej belladonna napisala ze nie mozna. Teraz juz sama nie wiem co mam zrobic :( Ja sie przyznam ze wszystko z tym numerem pkwiu 28.74.11 odliczylam ( a mialam tego dosyc sporo. i teraz nie wiem czy mam poprawic caly wnosek bo juz go skonczylam ale jeszcze nie wydukowalam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanti

Pierwsza lepsza strona:

tutaj akurat US w Tomaszowie Lubelskim.

http://www.pierwszyus.biaman.pl/index.php?option=content&task=section&id=22&Itemid=126http://www.is.lublin.pl/files/pp5.pdf

 

Cyt.

"Zwrot VAT nie będzie przysługiwał w stosunku do materiałów , które już

przed 1 maja 2004r. były opodatkowane stawką 22 %, są to m.in.: deski, płyty pilśniowe, sklejka, gwoździe, wkręty, kleje do tapet, masy silikonowe, farby, emalie, lakiery , blacha stalowa , kamień brukowy, drewnochron".

(dokładnie strona 3)

Chociaż i tutaj bym znalazła pole do dyskusji (ale co do wkrętów i gwoździ podzielam ich zdanie)

Wkręty, śruby, kołki (za wyjątkiem do styropianu, bo są z tworzyw sztucznych) nie wchodzą, to nie są okucia budowlane. Wkręty farmerskie przy sprawach dachowych też wylatują :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja również mogłabym prosić o pomoc?

 

1. bitumiczny klej do styropianu - 26.82.13-00.6 TAK

2. płyty styropianowe - 25.21.41-20.00 TAK

3. łącznik izolacyjny - 25.23.15-90.10 ?

4. rura kanalizacyjna lita PCV TAK

5. folia fundamentowa NIE

6. dysperbit 26.82.13-00.69 TAK

7. izobit 26.82.13-00.62 TAK

8. cement TAK

9. stal TAK

10. folia kubełkowa 25.23.15-50 TAK

11. zaprawa do siatki ?

12. narożnik aluminiowy 28.11.23-76.61 ?

13. piana pistolet TAK

14. rura 25.21.21-57.22 TAK

15. kolano 25.21.22-70.20 TAK

16. papa termozgrzewalna podkładowa TAK?

17. trójnik 25.21.22-70.90 TAK

18. kolano 25.21.22 - 70.30 TAK

 

 

bardzo dziękuję. będę rozliczać 1 raz i narazie czarna magia to dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...