Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzwoniłam w piątek do Urzędu Skarbowego w Piasecznie. Oto informacje:

1. Listy materiałów jeszcze urząd nie otrzymał, bez listy ani rusz 2.przygotowali juz formularze zgłoszeniowe, potrzebne wnioski/oświadczenia, oraz specjalną tabelę do zrobienia wykazu faktur, mozna sobie wziąc w kancelarii

3. nie ma sie co śpieszyć, bo wnioski zaczna być rozpatrywane dopiero pod koniec lutego, ponieważ mamy kolejny bubel prawny - kwota zwrotu jest obliczana z jakiejs średniej wartości m2 mieszkania za rok 2005, lub coś w tym stylu, wyliczenie robi GUS w lutym!!!!! We wniosku trzeba podać tę kwotę!!!!!, a bez niej urząd i tak nic nie zacznie liczyć i sprawdzać.

NO TO CZEKAMY DO KOŃCA LUTEGO :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

Ci, którzy wystąpią o zwrot w styczniu, nie będą wiedzieli, ile wynosiła średnia cena m kw. w czwartym kwartale 2005 r., bo GUS poda ją w połowie lutego. Resort finansów radzi, by we wniosku nie wypełniać rubryk dotyczących limitów zwrotu. Zrobi to urząd skarbowy.

 

Albo zrobi albo nie i za pół roku jak dobrze będzie szło wezwą nas do uzupełniania braków. Ja jeszcze poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

Ci, którzy wystąpią o zwrot w styczniu, nie będą wiedzieli, ile wynosiła średnia cena m kw. w czwartym kwartale 2005 r., bo GUS poda ją w połowie lutego. Resort finansów radzi, by we wniosku nie wypełniać rubryk dotyczących limitów zwrotu. Zrobi to urząd skarbowy.

 

Albo zrobi albo nie i za pół roku jak dobrze będzie szło wezwą nas do uzupełniania braków. Ja jeszcze poczekam.

 

 

Ja nie czekam.

Termin wydania decyzji o zwrocie pieniędzy biegnie od dnia złożenia wniosku a nie od dnia uzupełnienia braków. I tak mają na to 6 miesięcy + 28 dni. Nie zamierzam im jeszcze dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam.

Termin wydania decyzji o zwrocie pieniędzy biegnie od dnia złożenia wniosku a nie od dnia uzupełnienia braków...

 

Hmm... w ustawie stoi, że nic USowi nie grozi za opóźnienie w wypłacie zwrotu VAT powstałym z winy podatnika...

 

Ale na szczęście piszą też w broszurze z ministerstwa, że:

Jeżeli na dzień składania wniosku nie została ogłosznoa cena za 1m2, we wniosku podajesz kwotę zwrotu bez uwzględnienia limitu. Kwota zwrotu do wysokości przysługującego limitu zostanie określona przez urząd skarbowy, w drodze decyzji o zwrocie VAT

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie link do strony US w Gnieżnie , opisane ładnie plus załaczniki i wniosek

http://www.us.gniezno.pl/informacje/news41.html

a na stronie:

- KTO MA PRAWO UBIEGAĆ SIĘ O ZWROT VAT?

- WYSOKOŚĆ LIMITU ORAZ ZWROTU VAT

- WNIOSEK O ZWROT VAT

- ZAŁĄCZNIKI DO WNIOSKU

- ZWROT VAT PRZEZ URZĄD SKARBOWY

a na tej podstronie :

http://www.us.gniezno.pl/informacje/news35.html

Szczegółowa informacja o zwrocie VAT za materiały budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...