Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Siedzę nad tym i sprawdzam by nie zrobić gafy. Szkoda, że hurtownie nie mają obowiązku pisania PKWiU bo o ile to by było łatwiejsze a tak siedź i szukaj.

 

Na fakturze mam produkty ale nie mam PKWiU. Znalazłam takie numery dla nich

- blacha aluminiowa -27.42.24

-podpórka łaty kalenicowej GW -28.11.10-35.59

-spinka do dachówki ceramicznej MD-PL -28.11.10-35.59

-taśma kalenicowa VENT-ROLL -28.11.23-76.51

-taśma TOP FLEX -28.11.23-76.51

 

 

Te PKWiU znalazłam sama i nie jestem pewna czy dobrze. Czy można te produkty odliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, już się przejechałam na tym.

Na fakturze mam :

- klin uszczelnienia kosza i nie mam oczywiście PKWiU. Znalazłam w Internecie dwa kody. Okazało się, że są dwa rodzaje klinów.

Klin uszczelnienia kosza- to pianka

Klin kosza- to gąbka

Jeden z pianki, który nie podlega zwrotowi a drugi z gąbki, który możesz odliczyć. Co w takim razie my mamy? Może hurtownia podporządkowała produkt do nie właściwej nazwy? Zadzwoniłam, więc do hurtowni i spytałam się, z jakiego produktu myśmy brali. Okazało się, że z gąbki. Niestety na fakturze mam wyraźnie napisane, że klin uszczelnienia, więc US podciągnie to do pianki i co tu zrobić. Gość powiedział, że zrobi mi fakturę korygującą i tam zamieści PKWiU, aby było jasne. Najśmieszniejsze jest to, że druczek do tej faktury muszę sama skombinować, bo oni nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz składał wniosek w I kwartale 2010 roku, kwartałem poprzedzającym będzie IV kwartał 2009, w którym to z kolei ogłoszono cenę za III kwartał 2009 (czyli 3.783 zł) :wink: .

 

Na początku przepis brzmiał trochę inaczej (mowa była o cenie m2 za kwartał poprzedzający dzień złożenia wniosku. Powodowało to "martwy sezon" - US nie mógł w praktyce załatwić wniosku złożonego na początku kwartału bo nie znał jeszcze ceny m2 z poprzedniego kwartału :roll: .

 

Dokładnie tak! Składając wniosek należy brać pod uwagę cenę 1 m kw. dwa kwartały wstecz. Kiedy składałam swój ostatni wniosek kilka miesięcy temu, zrobiłam bląd wpisując cenę z poprzedniego kwartału i babka z US kazała mi poprawić i wpisać cenę aktualną sprzed dwoch kwartałów.

 

No tak, ale dlaczego podatnika ma interesować kiedy cos zosttaje ogłoszone...??

 

Weżmy dzień dzisiejszy... Patrzymy na zapis w polu 45. tj. jego objasnienie... I co widzimy... Ano "cena 1m2...ogłoszona przed kwartałem składania wniosku...". Kwartał składania wniosku to QIV, zagladamy na stronę GUS'u i tam widzimy cene za IIIQ... Przeciętny rozumny podatnik wpisze cenę z IIIQ, bo niby skąd ma znać metodologię GUSu i wiedzieć, że cena za IIIQ jest ogłaszana w IVQ..? Przecież równie dobrze GUS mógłby zbierać ceny za IIIQ np. do 20 wrzesnia, ekstrapolować ceny za okres od 20 wrzesnia do 30 wrzesnia i ogłaszać cenę 30 wrzesnia... Duzo różniłaby się ona od tej ogłaszanej w połowie IVQ..??!

 

bo ustawa mówi o cenie ostatnio ogłoszonej przed kwartałem składania wniosku.... a podatnik powinien zadzwonić do US i zapytać, jaka obowiązuje dla VZM w danym kwartale.

Dlatego ja zaglądam tutaj:

http://www.rp.pl/temat/86044.html

i wiem z odpowiednim wyprzedzeniem jaka będzie obowiązywać.... czyli w I kwartale 2010 roku do celów VZM (bo inne mnie nie interesują) to 3.783 zł i kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię kolejne podejście. Przepraszam, że zanudzam was moimi problemami, ale co wiele głów to nie jedna.

tak, więc następny produkt którego jeszcze nie było:

-bryza złączka rury-25.23.15-50.40 ?

-kołnierz uszczelniający okno dachowe-28.11.23-76 ?

-klej platinium styrop-.siatka 25kg -24.62.10-90 ?

 

za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamar z nazwy wiem, że złączki rur oraz kołnierze wchodzą... co do klejów to... wyłącznie kleje winylowe, więc ich skład jest tutaj podstawą, bo grupa poz. 23,24,25 ma EX-a

ja w większości miałam styczność z izolbetami, które wchodzą :-)

Co do platinium, to bym skład kleju szukała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej platinium służy do przyklejania styropianu do podłoży.

Znalazłam jeszcze taką grupę:

PKWiU-26.64.10.00.00

Lub

PKWiU-26.64.10-00.90

 

Może do tej grupy go zaliczyć?

 

Aniu ale te PKWiU podchodzi pod wyroby z betonu i gipsu więc ten klej tam za nic nie pasuje :roll: ,chyba,że jest zrobiony z betonu lub gipsu :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tutaj:

http://systemplatinum.pl/files/4a92563881dc39.51935848Deklaracja%20zgodno%C5%9Bci%20SP_2009_01.pdf

 

takie kleje mają PKWiU niewchodzące (no i niepełne)... ale.... dziwnie tynki też nie wchodzą, a styropian ma nie do końca PKWiU styropianu :D

 

Ja się z tym klejem nie spotkałam.... na pewno duży wpływ ma region, bo w sklepach kupują, co jest w danym rejonie :-)

 

PS Belki stropowe wg mnie nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...