Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do kleju to się dowiem w hurtowni. Jeżeli chodzi o belki to się tak zastanawiam, bo według

 

http://www.vzm-1.webpark.pl/lista/lista.html

 

strop teriva idzie do odliczenia. Trochę to głupio napisali strop teriva PKWiU 26.61.11-50.91.

to teraz nie wiem?

co o tym sądzicie? Może belki stropowe innych systemów nie można a te można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludku najistotniejsze, że złożyłeś wreszcie ten wniosek w 2009! :) :lol: :wink:

 

Pozwolę sobie jednak zauważyć, że ww. wniosek udało mi się złożyć przy dużej pomocy Królewny Śnieżki :), za którą jej serdecznie dziękuję.

 

Podziękowania kieruję również do wszystkich forumowiczów, którzy udzielają innym pomocy w zakresie VZM-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamar

http://wienerberger-cb.pl.yellowpages.pl/p20916.html

 

przy tym jestem na tak.... wszystko zależy, co to jest dokładnie (z czego zrobione).

Np uszczelka klinowa, jedna wchodzi, a druga, co tez jest uszczelką klinową nie wchodzi (ale jak nie wchodzi, to zazwyczaj ma na FV niewchodzące PKWiU).

 

Poza tym łatwiej jest coś ocenić, jeśli masz FV przed nosem... nie raz jak coś nie widzisz tylko ktoś "wrzuca" wyrywkowo powiesz "tak" lub "nie".... a kiedy mając FV przed nosem wiesz, że to co wyrywkowo by było na tak, jest na pewno na NIE, bo elementy inne FV wskazują np na ogrodzenie... i w 90% otrzymujesz potwierdzenie, że to "poszło" na ogrodzenie :-)

Umiejętność zadawania pytań z resztą, też tutaj konieczna :-)

Dlatego ciągle powtarzam.... lepiej wykazać więcej, niż mniej... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że hurtownie nie mają obowiązku pisania PKWiU. O ile wszystko byłoby łatwiejsze jak by mieli nakaz i umieszczali to na fakturze. To wszystko jest tak zrobione, aby podatnik się zraził i sobie odpuścił. To chore abyśmy musieli znać skład niektórych produktów, aby wiedzieć gdzie je zakwalifikować. Po drugie trzeba sobie dopilnować czy produkt ten, który wzięliśmy jest do odpowiedniej rubryki przez hurtownika sklasyfikowany. Jak pisałam wyżej hurtownie mają z tym problem i pomimo, że posiadają PKWiU którego nie chcą nam na fakturach umieszczać to i tak robią błędy. Jak to wyłapiesz to wzruszą ramionami i mówią, że bez problemu fakturę korygującą zrobią. Tylko to ty musisz za nich myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszła na mnie kolej rozliczenia VAT u budowy, która zaczęła się jeszcze w 2008 r. Nie powiem ile jest faktur, ale sporo. Od razu zaczęły się pytania, które pewnie będę zadawać, bo jak widzę sporo tu osób z doświadczeniem. Liczę na przychylność, a w miarę zgłębiania tematu postaram się dzielić własnymi doświadczeniami.

 

Pierwsze to RAPID dodatek chemiczny do betonu. Brak PKWiU. Dodawany był do betonu lanego porą chłodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...