Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, wyroby ze stali, jak pisałem wyżej, wyroby z aluminium tak poz. 58 załącznika.

Blachodachówka- cóz jeśli jest wyrobem płaskimze stali, lub aluminium i walcowana na zimno też wchodzi. Sorry, nie znam się na technologii wytwarzania takich produktów. Może ktoś po AGH? :wink:

 

dziękuję bardzo za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odrzucono mi wszystkie kinkiety...

 

Jeśli masz czas to proponuję sie odwołać i walczyć aż do końca, bo sprawa jest wygrana... Wszystkie szeroko pojęte lampy, które są w jakiś sposób trwale montowane podlegają pod PKWiU "Oprawy oświetleniowe"... Oczywiście lampy typu lampa biurkowa, stołowa, podłogowa nie wliczaja się do tej kategorii...

Od decyzji można się odwołać.... jeśli się poprawi, to musztarda po obiedzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odrzucono mi wszystkie kinkiety...

 

Jeśli masz czas to proponuję sie odwołać i walczyć aż do końca, bo sprawa jest wygrana... Wszystkie szeroko pojęte lampy, które są w jakiś sposób trwale montowane podlegają pod PKWiU "Oprawy oświetleniowe"... Oczywiście lampy typu lampa biurkowa, stołowa, podłogowa nie wliczaja się do tej kategorii...

Od decyzji można się odwołać.... jeśli się poprawi, to musztarda po obiedzie :-)

No fajnie, ale to przedłuża proces otrzymania kasy : lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu ;) Dla 100 zł nie będę czekał kilka miesięcy dłużej, zwłaszcza, że kasa jest mi potrzebna na gwałt, bo rozpoczynam etat przeprowadzki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki jeszcze... Bedę składał teraz wniosek po raz czwarty dot. budowy domu i za pierwszym razem w 2007 limit już wykorzystałem, a w 2008 i 2009 składałem wnioski bo cena m2 przyjętego do obliczania limitu rosła i zwiększał sie limit...

Za każdym razem wartość faktur przekraczała wartość limitu i teraz chcac złozyć po raz czwarty, czy mogę uzyc faktur juz wczesniej uzytych, ale przekraczajacych limity...

 

Wiem, że za dobrze to nie wyglada, ale wydaje mi sie, że nic tego nie zabrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą turę faktur do rozliczenia i związku z tym mam pytanie:

 

Na fakturze mam napisane PKWiU

- ściągi fundamentowe -28.63.14-60.90

 

czy mogę to odliczyć?

 

Dla wyjaśnienia: ściągi fundamentowe prętowe. zapewniają stabilność fundamentów przy działaniu sił ukośnych i poprzecznych;

 

 

Zakwalifikowałam je do pozycji 86. 28.63.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ponieważ szwagier poprosił mnie o rolzliczenie vat za budowę i dzięki temu forum z fakturami się uporałam i wiem co mogę mu odliczyć a czego nie :) jest jednak inny problem ponieważ szwagier zrobił odbiór w lipcu 2009 i od lipca rozliczam już remont a nie budowę. szwagier rozlicza się raz w roku w styczniu i mam pytanie... czy powinnam rozliczyć vat za budowę i remont za 2009 na jednym formularzu i załączniku i jakie jeszcze dokumenty muszę do tego złożyć do urzędu? będę wdzięczna z szybką odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ponieważ szwagier poprosił mnie o rolzliczenie vat za budowę i dzięki temu forum z fakturami się uporałam i wiem co mogę mu odliczyć a czego nie :) jest jednak inny problem ponieważ szwagier zrobił odbiór w lipcu 2009 i od lipca rozliczam już remont a nie budowę. szwagier rozlicza się raz w roku w styczniu i mam pytanie... czy powinnam rozliczyć vat za budowę i remont za 2009 na jednym formularzu i załączniku i jakie jeszcze dokumenty muszę do tego złożyć do urzędu? będę wdzięczna z szybką odpowiedź

Tak, może być budowa i "remont-wykończeniówka" na jednym wniosku. Pojawi się rok w poz. 41 (rozpoczęcia budowy) i rok w poz. 43 w tym przypadku 2009, bo wówczas zakończył budowę. Wszystko wrzucasz ciągiem w ten sam załącznik, tylko VAT jest w innych kolumnach dla budowy (5) dla remontu (6). Opis do remontu konieczny. Dokumenty to kserokopia pozwolenia i zawiadomienia o zakończeniu budowy :-)

PS Oj te wnioski na prośby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki jeszcze... Bedę składał teraz wniosek po raz czwarty dot. budowy domu i za pierwszym razem w 2007 limit już wykorzystałem, a w 2008 i 2009 składałem wnioski bo cena m2 przyjętego do obliczania limitu rosła i zwiększał sie limit...

Za każdym razem wartość faktur przekraczała wartość limitu i teraz chcac złozyć po raz czwarty, czy mogę uzyc faktur juz wczesniej uzytych, ale przekraczajacych limity...

 

Wiem, że za dobrze to nie wyglada, ale wydaje mi sie, że nic tego nie zabrania...

Hm... nie wiadomo w sumie które FV weszły do limitu, a które nie. Jest sposób kiedy nic nie zrobią.... korekta z wyrzuceniem FV z wniosku rozpatrzonego (ona nie wymaga tworzenia całego wniosku, a tylko ujmuje sie FV odrzucone). A wtedy spokojnie możesz je wykazać w kolejnym wniosku. Inaczej mogą być schody :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą turę faktur do rozliczenia i związku z tym mam pytanie:

 

Na fakturze mam napisane PKWiU

- ściągi fundamentowe -28.63.14-60.90

 

czy mogę to odliczyć?

 

Dla wyjaśnienia: ściągi fundamentowe prętowe. zapewniają stabilność fundamentów przy działaniu sił ukośnych i poprzecznych;

 

 

Zakwalifikowałam je do pozycji 86. 28.63.14

Ja nie widzę podstaw aby to odrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odezwała się Pani z Urzędu Skarbowego po nie całych dwóch miesiącach od złożenia wniosku, pochwaliła za, cytuję: "bardzo, bardzo ładnie przygotowany wniosek" :wink: (tu wielkie dzięki dla osób, które mi pomogły, niektóre nawet o tym nie wiedząc). Tym nie mniej wezwała mnie z oryginałami faktur bo niektóre kopie są mało czytelne i prosiła abym od jednej z hurtowni wziął numer PKWiU na siatkę zgrzewaną posadzkową 4 mm (taka w arkuszach 2 x 1m) - to jedyna rzecz jaką zakwestionowała. Czy to się odlicza? Bo nie wiem czy sobie głowę tym zawracać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martek1981 chwalić trzeba, bo jak ktoś inny ciągiem wpisze wszystko co jest na 22% to :evil:

Siatka posadzkowa - 28.11.23-63.19 lub 28.11.23-62.72 i wchodzi, więc podaj takie PKWiU i powalcz... Pani zmięknie, jak zobaczy, że znasz się na rzeczy ;)

Najlepiej poszukaj w necie "siatka zgrzewana posadzkowa PKWiU" pewnie coś znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odezwała się Pani z Urzędu Skarbowego po nie całych dwóch miesiącach od złożenia wniosku, pochwaliła za, cytuję: "bardzo, bardzo ładnie przygotowany wniosek" :wink: (tu wielkie dzięki dla osób, które mi pomogły, niektóre nawet o tym nie wiedząc). Tym nie mniej wezwała mnie z oryginałami faktur bo niektóre kopie są mało czytelne i prosiła abym od jednej z hurtowni wziął numer PKWiU na siatkę zgrzewaną posadzkową 4 mm (taka w arkuszach 2 x 1m) - to jedyna rzecz jaką zakwestionowała. Czy to się odlicza? Bo nie wiem czy sobie głowę tym zawracać :wink:

 

 

Hurtownia bez problemu poda Ci PKWiU. Jeżeli będziesz chciał mieć go na fakturze to wprowadzi go do twojej faktury i wydrukuje od nowa z tym numerem.

Ja tak zrobiłam i teraz czekam na odbiór nowej faktury. Na początku mówił o fakturze korygującej, później o nocie korygującej w końcu zmienił zdanie i powiedział, że tak też można zrobić tylko trzeba poczekać chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...