Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie czy wchodzą:

1.kostka brukowa z której zrobiony jest taras

2.korytko kablowe plastikoe

3.puszki podtynkowe

4.puszki natynkowe

5.rura instalacyjne RL oraz uchwyty i złączki

6.rura peszel

7.wkręty farmerskie

1. Przy tarasie mogą zapytać, czy takowy masz w planie budynku.

2. Z tym to ja w końcu "nie doszłam końca"...;)

3,4. nie

5. Czy to ma związek z elektryką... bo uchwyty i złączki przy elektryce mają niewchodzące PKWiU z tego co pamiętam

6. tak

7. nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z zeszłym roku miałam zwrot niewielki bo 202 zł. :) Zabrałam się za rozliczanie FA zeszłorocznych i chciałabym uzyskać informacji i porady: w kol. 45 wpisuję 3 783 zł. , i problem tkwi w tym co mam wpisać do kolumny 46, 47, 48, 49 :cry: dodam że odliczenia te zeszłoroczne i obecne dotyczą tylko remontu.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie JPMS:

jeżeli składany wniosek dotyczy remontu to masz 2 opcje do wyboru:

 

Wyliczenie kwoty zwrotu przez osobę fizyczną, która nie korzystała z ulg mieszkaniowych poz. 47 to 13.954 zł

 

albo

 

Wyliczenie kwoty zwrotu przez osobę fizyczną, która korzystała

z ulg mieszkaniowych poz. 49 to 11.302 zł

 

czyli jeżeli odliczałeś w PIT-D jakieś faktury to dotyczy cię opcja 2 a jeżeli nie to 1,

pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :wink: . Czyli co roku przez te 5 lat jak będę siadała do rozliczeń FAKTUR to muszę sobie to obserwować ile mogę jeszcze odliczyć, tak?? Bo ta kwota z poz. 47. - 13 954 zł to jest 5 roczny limit odliczeń, tak?? A po 5-ciu latach zaczynamy od nowa?? Jeżeli bym ten limit wykorzystała w ciągu 4 lat to co dalej??

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPMS wejdź sobie na wcześniejszą stronkę (chyba 72, bo teraz nie widzę) i przeczytaj przedostatni post, drugi od dołu, który pisałam, to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :)

I limit obecny masz do zwrotu teraz (czyli poz. 44 plus poprzednie zwroty), a w roku 2011 będziesz miec nową cenę metra w dniu składania wniosku i może się okazać, że limit do remontu wg tej nowej ceny to 15 tyś.... więc w roku 2011 porównujesz zwrot z danego wniosku plus poprzednie do limitu 15 tyś :)

Diabel99 wyszukało mi, że to zaprawa do klinkieru, a one raczej wchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak się zastanawiam w związku z tą listą materiałów które można odpisaćhttp://www.pit.pl/att/wykaz_materialow_budowlanych.pdf czy BAUMITBAYOSAN Tynk gliniany drobnoziarnisty VL 14 G klasyfikuje się do zwrotu podatku vat "46 26.82.16-30 Mieszaniny i wyroby z materiałów izolujacych cieplnie lub akustycznie, gdzie indziej niesklasyfikowane" czy "19 ex 21.24.11 Tapety papierowe i inne okładziny scienne; papier transparentowy do okien - z wyłaczeniem papieru transparentowego do okien". Czy ogólnie nie da się dostać zwrotu podatku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie trzeba prosic bank o te przelewy. Wystarczy dobra drukarka w domu i dostep do banku przez internet. Taki domowy wydruk bez podpisu banku jest ważny zgodnie z prawem bankowym.

Tyle, że wymaganie takich dokumentó to spore naciaganie przepisów. Nie ma o tym mowa w ustawie w sprawie częściowego zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem sie dowiedzieć w sprawie kilku materiałów, czy można je zaliczyć do zwrotu czy nie? Więc tak (pisze dokładnie jak na fakturze):

 

1. gips francu 20kg GS - 26.53.10-10.0

2. OW 4x2,5 (H05RR-F) 300/500V przewód gumowy

3. ochronnik przepięciowy BY1-C 20kA 1-POL. XBS

4. uziom pręt wbijany ze złączem 1,5m/14,5 z głowicą fan-elektro (to jest pręt odgromniczy)

5. regal ercole500kg - 28.75.27-49.10 (to są regały wykonane z metalu, takie stelaże)

6. noz do urzadzen (nie pamietam do czego to bylo)

7. klej do wykładz. - 24.62.10-80.30

 

z gory dzieki za info

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może i mam najgłupsze pytanie na świecie, ale liczę, że znajdzie się choć jedna osoba, która będzie chciała na nie odpowiedzieć poważnie.

 

Czy mogę wnosić o zwrot VAT jeśli zakupiłam dom w stanie surowym otwartym we wrześniu 2008 roku i w związku z czym moje faktury na materiały budowlane niezbędne do wykończenia domu mają datę nie wcześniejszą niż październik 2008?

 

I jeśli jakimś cudem mogę składać wniosek, to ... do kiedy? Dom jest jeszcze w trakcie wykańczania i dopiero staram się o pozwolenie na użytkowanie.

 

Błagam o pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mogę prosić o pomoc , na kilku fakturach nie mam PKWiU i nie wiem czy mogę wpisać poniższe pozycję do wniosku

np.

1.pianka 750ml TIGER ZIMOWA

2.Pianka zimowa Stilo 750 ml

3.zestaw kominowy Azb601/2 80/125 pionowy ponad dach

4.zestaw do montażu WC lekka zabudowa

5. przycisk do spłuczki Teceambia3/6l Chrom Mat

6.trójnik do klinkieru

7.Listwa alumin.3 m MP

8.Klej Solbet

9.klej Mapei półel. Kerabond T 25 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mogę prosić o pomoc , na kilku fakturach nie mam PKWiU i nie wiem czy mogę wpisać poniższe pozycję do wniosku

np.

1.pianka 750ml TIGER ZIMOWA TAK

2.Pianka zimowa Stilo 750 ml TAK

3.zestaw kominowy Azb601/2 80/125 pionowy ponad dach - nie wiem, ale chyba nie

4.zestaw do montażu WC lekka zabudowa - wg mnie tak

5. przycisk do spłuczki Teceambia3/6l Chrom Mat - nie wiem, ale chyba nie

6.trójnik do klinkieru - jesli to te "krzyzyki" jak do płytek, to nie

7.Listwa alumin.3 m MP TAK

8.Klej Solbet TAK

9.klej Mapei półel. Kerabond T 25 kgTAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. W pi atek skladam wniosek. Czy ktos z was wie jaka obowiązuje cena za metr?

I jeszcze jedno pytanko. Mam produkt na fv. Parawan KOLO. Jest to czesc do wanny która tworzy kabine prysznicową. Nie ma PKWIU. Czy mozna to wciągnąc do VZM?

Dziekuje

 

Chyba możesz wciągnąć (to taka zasłonka materiałowa, czy część stała - np szkło/pvc?)

Zreszta jak masz wątliwości co do produktu zawsze możesz to wciągnąć, żadne sankcje Ci z tego powodu nie grożą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam faktury za materiały wykorzystane przez elektryka , niestety nie mam pkwiu proszę o pomoc czy waszym zdaniem można to odliczyć poniżej nazwy z faktur :

1.SW-25A/380 SKRZYNKA 9132-000 TAREL

2. S-191 C 32A WYŁACZNIK

3.PRZEWÓD YTDY 8X0.5

4.PRZEWÓD OMY 2X0,5MM2Y

5.RURKA RL-20 INSTAL.

6.ZŁĄCZKA RL-20

7.UCHWYT U-20 DO RUR

8.PRZEWÓD YDYp 3X1,5 450/750V

9.KABEL ASXSN 4X25

10.UCHWYT KRAŃCOWY 4X25 WARKOCZ MAŁY

11.RURKA RL-22

12.ZŁĄCZKA RL-22

13.PRZEWÓD YDY 5X4

14.LISTWA NAŚCIENNA 25X15 KANAŁ MARMAT

15.MEGA BASIC WYŁĄCZNIK 1-BIEG

16.SKRZYNKA SR N-24 MOD.ROZDZ. N/T

17.GNIAZDO 16/380 5 BOL.WALTHER

18.BEZPIECZNIK S303

19.WYŁĄCZNIK FR-303 3TOR.63A

20.WYŁĄCZNIK RÓŻ.PRĄD. P-304

21.PRZEWÓD LGY CZARNA 6,0 MM2

22.TABLICA 3-FAZ DESKA

było by super jeśli ktoś mi podpowie jakie pkwiu mają powyższe materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...