Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja robię wg formularza excell tutaj załączanego przez Pitera.

Zabrałam się za rozliczenie rok temu i wtedy czytając to forum wywnioskowałam, że każdą rzecz wpisuje się w osobnej rubryce. Zaskoczyłeś mnie z tym sumowaniem:)

Każda FV ma być tylko i wyłącznie w 1 wierszu (i zawsze tak było), a uwzględnione poz. zawiera się w kolumnie 1a pt. lp z faktury dot. wykazanego wydatku (jeśli więc nie wyrzucamy, żadnej poz. to 1a pozstaje pusta, a jeśli wyrzucamy np poz. 2, 10, 15, to wpisujemy 1,3-9,11-14, 16-....).... czyli rozpisywanie tej samej FV na kilka wierszy wg uwzględnianych pozycji jest nieprawidłowe :-)

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje trzech, może czterech prostych odpowiedzi do poniższych materiałów:D

 

1. 28.63.13.13/14 -> klamka kpl Niagara [klamka jak klamka, moim zdaniem powinna być sklasyfikowana na TAK, ale te PKWiU jakies z kosmosu

 

2. 27.10.72-40.00 -> Blacha płaska Pol mat K [ Blachy cienkie i taśmy szerokie, pokryte substancjami organicznymi, o szerokości => 600 mm]

 

3. 20.30.11-10.5 -> schody składane [ciezka sprawa z tym]

 

4. Paroizolacja [Folia kebełkowa czyli izolacja pionowa jak najbardziej się zalicza. Nie wchodzi paroizolacja i budowlana.] czyli na NIE

 

Teraz już nie żartuję, nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje trzech, może czterech prostych odpowiedzi do poniższych materiałów:D

 

1. 28.63.13.13/14 -> klamka kpl Niagara [klamka jak klamka, moim zdaniem powinna być sklasyfikowana na TAK, ale te PKWiU jakies z kosmosu

 

2. 27.10.72-40.00 -> Blacha płaska Pol mat K [ Blachy cienkie i taśmy szerokie, pokryte substancjami organicznymi, o szerokości => 600 mm]

 

3. 20.30.11-10.5 -> schody składane [ciezka sprawa z tym]

 

4. Paroizolacja [Folia kebełkowa czyli izolacja pionowa jak najbardziej się zalicza. Nie wchodzi paroizolacja i budowlana.] czyli na NIE

 

Teraz już nie żartuję, nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.

4 folia kubełkowa nie, czyli żadne izolacyjne.

3. na dwoje babka wróżyła.... zależy od podejścia, czy do nazwy, czy do PKWiU

2. Nie ma takiego PKWiU w wykazie, więc...

1. Co tam koniec, ważny początek, wiec wciągaj :-)

Jakoś tak od końca zaczęłam, ale :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię wg formularza excell tutaj załączanego przez Pitera.

Zabrałam się za rozliczenie rok temu i wtedy czytając to forum wywnioskowałam, że każdą rzecz wpisuje się w osobnej rubryce. Zaskoczyłeś mnie z tym sumowaniem:)

Każda FV ma być tylko i wyłącznie w 1 wierszu (i zawsze tak było), a uwzględnione poz. zawiera się w kolumnie 1a pt. lp z faktury dot. wykazanego wydatku (jeśli więc nie wyrzucamy, żadnej poz. to 1a pozstaje pusta, a jeśli wyrzucamy np poz. 2, 10, 15, to wpisujemy 1,3-9,11-14, 16-....).... czyli rozpisywanie tej samej FV na kilka wierszy wg uwzględnianych pozycji jest nieprawidłowe :-)

dziękuję!

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

dobra, tego nie rozumiem:) jakie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY MOŻNA ODLICZYĆ:

 

1 .POMPA WILO 25/40 29.12.24-17.00

2. SPINKA DO TACKERA

3. SZAFKA NADT.ROZDZ. DSN-2

4. TAŚMA BRZEGOWA DO PODŁOGÓWKI

5. TAŚMA DO OTULINY 50/50

6. PIANKA PODKŁADOWA XPS 3 MM PŁYTA

7. PROK TABLICA INFORMACYJNA

8. KA-MA FOLIA DO IZOL.POZIOMEJ

 

DZIĘKI ZA POMOC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać sytuacja jeśli posiadam trzy faktury:

1. 1/zal -> jest to FV zaliczkowa, zaliczka 1.000 na towar 5.000

2. 2/P -> jest to juz zwykła FV, na 4.000

3. FV na ktorej jest zwrot 200 zł

 

czy powinienem wpisac do vzm1/a FV 2/P, ktora jest wystawiona na 4.000, a tak naprawde odliczeniu podlega 4.800, innej mozliwosci raczej nie ma, dobrze wytlumaczylem?

 

Btw. gosia, poz. nr 1 nie odliczysz, no i dwa posty wyżej pisze ze poz. 8 tez nie odliczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

dobra, tego nie rozumiem:) jakie wersje?

Przy wniosku w prawym dolnym rogu masz napisane VZM-1 (3)

Liczba w nawiasie oznacza wersję... tak samo jak w PIT ... czyli dla wniosku masz mieć w nawiasie 3, a dla załączników w nawiasie 2 :-)

Piszę o tym, bo miałam przypadek na innym forum, że osoba w US pobrała nieaktualne druki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać sytuacja jeśli posiadam trzy faktury:

1. 1/zal -> jest to FV zaliczkowa, zaliczka 1.000 na towar 5.000

2. 2/P -> jest to juz zwykła FV, na 4.000

3. FV na ktorej jest zwrot 200 zł

 

czy powinienem wpisac do vzm1/a FV 2/P, ktora jest wystawiona na 4.000, a tak naprawde odliczeniu podlega 4.800, innej mozliwosci raczej nie ma, dobrze wytlumaczylem?

 

Btw. gosia, poz. nr 1 nie odliczysz, no i dwa posty wyżej pisze ze poz. 8 tez nie odliczysz

Nie wpisujesz jedynie FV korygującej, bo na tej FV jest napisane, którą koryguje. Ale FV zaliczkowe się wpisuje, bo z nich wynika ile zostało zapłacone (one maja inne numerki i daty).... czyli na pewno wpisujesz 2 FV, przy czym jedną z nich korygujesz o zwrot z FV korygującej (a do wniosku dołączasz też kserokopie FV korygującej ze zwrotem) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY MOŻNA ODLICZYĆ:

 

1 .POMPA WILO 25/40 29.12.24-17.00

2. SPINKA DO TACKERA

3. SZAFKA NADT.ROZDZ. DSN-2

4. TAŚMA BRZEGOWA DO PODŁOGÓWKI

5. TAŚMA DO OTULINY 50/50

6. PIANKA PODKŁADOWA XPS 3 MM PŁYTA

7. PROK TABLICA INFORMACYJNA

8. KA-MA FOLIA DO IZOL.POZIOMEJ

 

DZIĘKI ZA POMOC...

 

7. nie pisze, że jest podświetlana, wiec wyleci, bo zwykłe były na 22% zawsze

Jakoś stawiam jedynie na 3 i 6 jeśli już :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

dobra, tego nie rozumiem:) jakie wersje?

Przy wniosku w prawym dolnym rogu masz napisane VZM-1 (3)

Liczba w nawiasie oznacza wersję... tak samo jak w PIT ... czyli dla wniosku masz mieć w nawiasie 3, a dla załączników w nawiasie 2 :-)

Piszę o tym, bo miałam przypadek na innym forum, że osoba w US pobrała nieaktualne druki :-)

Ok, to ja mam dobre, dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać sytuacja jeśli posiadam trzy faktury:

1. 1/zal -> jest to FV zaliczkowa, zaliczka 1.000 na towar 5.000

2. 2/P -> jest to juz zwykła FV, na 4.000

3. FV na ktorej jest zwrot 200 zł

 

czy powinienem wpisac do vzm1/a FV 2/P, ktora jest wystawiona na 4.000, a tak naprawde odliczeniu podlega 4.800, innej mozliwosci raczej nie ma, dobrze wytlumaczylem?

 

Btw. gosia, poz. nr 1 nie odliczysz, no i dwa posty wyżej pisze ze poz. 8 tez nie odliczysz

Nie wpisujesz jedynie FV korygującej, bo na tej FV jest napisane, którą koryguje. Ale FV zaliczkowe się wpisuje, bo z nich wynika ile zostało zapłacone (one maja inne numerki i daty).... czyli na pewno wpisujesz 2 FV, przy czym jedną z nich korygujesz o zwrot z FV korygującej (a do wniosku dołączasz też kserokopie FV korygującej ze zwrotem) :-)

 

troche zamieszania z tym, :-? a jak sie robi skoro na FV zaliczkowej jest ten 1.000 zl, a nie wszystkie pozycje z FV sie zaliczaja do zwrotu, (wpisuje te pozycje z ktorych nalezy mi sie zwrot?, czyli ponad ten 1.000 zl)??

 

A mam jeszczze jedno pytanie:

jeśli na FV nie mam podanej wartości VAT dla poszczegolnych pozycji, tylko dla calosci, to moge sam sobie policzyc?? Mowa o braku Vat na podanym przykladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

dobra, tego nie rozumiem:) jakie wersje?

Przy wniosku w prawym dolnym rogu masz napisane VZM-1 (3)

Liczba w nawiasie oznacza wersję... tak samo jak w PIT ... czyli dla wniosku masz mieć w nawiasie 3, a dla załączników w nawiasie 2 :-)

Piszę o tym, bo miałam przypadek na innym forum, że osoba w US pobrała nieaktualne druki :-)

 

Pobierając dziś druki w US, na wniosku jest 3, ale i na załączniku mam 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie cena za 1m ?

 

3783zł

 

Ja należy wpisać fakturę która ma bardzo dużo pozycji (wybiórczo) i nie mieści sie w jednym wierszu na VZM-1A .Wpisywać ją jako dwie faktury i dla każdej odpowiednio sumę ?

 

np. jeśli z 31 pozycji, nie wchodza nr. 4, 15,16, 28

-> wpisujesz -> 1-3,5-14,17-27,29-31 i powinno sie zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecnie załączniki obowiązują w wersji 2, a wniosek w wersji 3 :)

dobra, tego nie rozumiem:) jakie wersje?

Przy wniosku w prawym dolnym rogu masz napisane VZM-1 (3)

Liczba w nawiasie oznacza wersję... tak samo jak w PIT ... czyli dla wniosku masz mieć w nawiasie 3, a dla załączników w nawiasie 2 :-)

Piszę o tym, bo miałam przypadek na innym forum, że osoba w US pobrała nieaktualne druki :-)

 

Pobierając dziś druki w US, na wniosku jest 3, ale i na załączniku mam 3 :)

A to ciekawe, bo na stronie Min Fin jest przy załącznikach ciągle 2 i póki co nic nie dodali do załączników, aby zmienić na 3.... 2 powstała przez dodanie rodzaju i nr dokumentu, bo w 1 nie było, a jak małżonkiem jest obcokrajowiec bez NIP i PESEL to przydatne to pole :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...